Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-105119 sporočil: 3.426
Ker sem bil sam kar nekajkrat član volilnih komisij lahko rečem še eno, ki bo morda komu dala misliti:
"Na voliščih so se pojavljali ljudje, ki so bili vpisani v volilni imenik, so imeli volilni listič in na osebni izkaznici je pisalo, da tam na tem naslovu tudi stanujejo, ampak na tem naslovu jih nihče nikoli ni videl."

Neposredni odgovori na sporočilo št. 312543

Strani: 1

anon-76887 sporočil: 18.121

stoychi je napisal(a):
Ker sem bil sam kar nekajkrat član volilnih komisij lahko rečem še eno, ki bo morda komu dala misliti: "Na voliščih so se pojavljali ljudje, ki so bili vpisani v volilni imenik, so imeli volilni listič in na osebni izkaznici je pisalo, da tam na tem naslovu tudi stanujejo, ampak na tem naslovu jih nihče nikoli ni videl."

Za začasno prebivališče ti še nisi slišal?
anon-9939 sporočil: 17.846

stoychi je napisal(a):
Ker sem bil sam kar nekajkrat član volilnih komisij lahko rečem še eno, ki bo morda komu dala misliti: "Na voliščih so se pojavljali ljudje, ki so bili vpisani v volilni imenik, so imeli volilni listič in na osebni izkaznici je pisalo, da tam na tem naslovu tudi stanujejo, ampak na tem naslovu jih nihče nikoli ni videl."
 
So kdaj opazil tudi, da na uradni glasovnici piše ime in priimek osebe, ki je različno od tistega kar tej osebi piše v osebni izkaznici? (Vsaka podobnost s zmešnjavo okrog inicijalk JJ != IJ je nenakljična).
anon-167067 sporočil: 3.637

stoychi je napisal(a):
Ker sem bil sam kar nekajkrat član volilnih komisij lahko rečem še eno, ki bo morda komu dala misliti: "Na voliščih so se pojavljali ljudje, ki so bili vpisani v volilni imenik, so imeli volilni listič in na osebni izkaznici je pisalo, da tam na tem naslovu tudi stanujejo, ampak na tem naslovu jih nihče nikoli ni videl."
 Misliš, da stranke plasirajo svoje bojevnike, da si ti "fiktivno" prijavijo stalno prebivališče v volilni enoti, kjer so najbolj koristni?

Za učinek parih glasov več, po moje čisto nesorazmeren trud in stroški; koliko takih pa bi sploh lahko zbral.
anon-153055 sporočil: 40

stoychi je napisal(a):
Ker sem bil sam kar nekajkrat član volilnih komisij lahko rečem še eno, ki bo morda komu dala misliti: "Na voliščih so se pojavljali ljudje, ki so bili vpisani v volilni imenik, so imeli volilni listič in na osebni izkaznici je pisalo, da tam na tem naslovu tudi stanujejo, ampak na tem naslovu jih nihče nikoli ni videl."
 
Stoychi ti si idiot
macon sporočil: 12.861

stoychi je napisal(a):
Ker sem bil sam kar nekajkrat član volilnih komisij lahko rečem še eno, ki bo morda komu dala misliti: "Na voliščih so se pojavljali ljudje, ki so bili vpisani v volilni imenik, so imeli volilni listič in na osebni izkaznici je pisalo, da tam na tem naslovu tudi stanujejo, ampak na tem naslovu jih nihče nikoli ni videl."
 
A si šel preverjat, če jih je na naslovu kdo videl? A je šel kdo drug?

Glede na to, da so imeli normalne dokumente in bili vpisani v imenik, bi bilo treba iti kar vsem volilcem pogledat na dom, če jih je kdo videl.
anon-116976 sporočil: 170
Tudi sam sem bil dolgoletni  član volilne komisije in lahko zagotavljam, da vsak glas šteje in golfije niso možne na volišču. Je šest clanov volilne komisije. Ti člani se po par letih menjajo, ko pa se šteje glasove, po 19. uri, pa ima pravico priti tudi člani političnih strank in opazujejo štetje. Ljudje glasujejo na mestu stalnega prebivališča, stanujejo pa lahko tudi drugje. Nekateri so v tujini, drugi pa so prijavljeni drugje zaradi golfije pri  povračilih stroškov prevoza, živijo pri partnerju,...... Vse glasovnice se zapečati v ovojnico in odnese na občinsko volilno komisijo, kjer se na ugovor kandidata lahko ponovno šteje." Ni važno kako vi volite- važno kako mi štejemo" ruski rek tu ne drži in zato kar pogumno na volišče in oddajte svoj glas. Če si ga kakšen kandidat sploh zasluži?

Strani: 1