Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-169504 sporočil: 2.361

0219K21 je napisal(a):

Vse je odvisno od izzida letošnjih državnozborskih volitev.
 
Veliko je odvisno od tega.
Če bo v vladi Zares, bodo prekinili pogodbo s Patrio, ter brez mednarodnega razpisa naročili oklepnike pri Pavčku.
(Upam, da si poslušal Irmo Pavlinič Krebs na včerajšnjem soočenju).

Ali morda v Zares-u nasprotujete mednarodnim razpisom v vseh primerih ko obstaja "domači" ponudnik?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 312353

Strani: 1

anon-9939 sporočil: 17.846

abraxas je napisal(a):

 
Veliko je odvisno od tega.
Če bo v vladi Zares, bodo prekinili pogodbo s Patrio, ter brez mednarodnega razpisa naročili oklepnike pri Pavčku.
(Upam, da si poslušal Irmo Pavlinič Krebs na včerajšnjem soočenju).

Ali morda v Zares-u nasprotujete mednarodnim razpisom v vseh primerih ko obstaja "domači" ponudnik?
 
Želiš moje osebno mnenje?

Menim, da je "Patria" bistveno boljši izdelek od Pandurja 8x8. Menim tudi, da je minister Karel Erjavec dobro opravil vse aktivnosti okrog javnega naročila in da se on osebno ni okoristil pri tem poslu.

Zaradi povedanega sem osebno za to, da se posel in pogodba s Patrio nadaljuje po planu in brez prekinitev.

Oba, tako Patria kot Pandur 8x8 sta v bistvu delno "domača" proizvoda, saj se sestavljata v Sloveniji (oz. Pandur 8x8 se bi sestavljal, nekako podobno kot Valuk). In zopet, "znanje" v oveh primerih izvira iz tujine, v enem primeru s Finske, v drugem iz Avstrije.

Toda, to ne spremeni dejstva, da utegnejo od vseh podobnih poslov največ koristi imeti, ZARADI PRENOSA ZNANJA IN IZKUŠENJ, domači izdelovalci tovrstne vojaške opreme.

Mar kdo meni, da je npr. hrvaški Đuro Đaković zasnoval tank M-84? Fige freške, bil je posodobljena kopija ruskega T-72, toda razvoj je naredil svoje (mimogrede, pri M-84 so sodelovala tudi številna slovenska podjetja),

Počezno udrihanje čez Patrio tako ni produktivno. Veseli me, da proizvodnja teče in da bodo prve zapeljale iz proizvodnih obratov že konec tega meseca.

Pavčka tudi razumem, da se bojuje za svoj posel, ampak na določeni točki bi lahko tudi odnehal in lastno podjetje pripravil za kakšen drug posel. Navsezadnje so naročila možna tudi v tujini in/ali bi lahko proizvajal oklepnike še za avstrijce.

A ja, Irma Pavlinič Krebs je doma na Koroškem in kot korošica lahko, da povsem razumljivo reagira lokalpatriotsko. A že nekoliko bolj južno, v Šoštanju, kjer že danes sestavljajo in od koder dobavljajo Patrie je logično, da s njenimi stališči ne morejo soglašati.

Od tod tudi moja nejevolja nad tem, da bi se kdorkoli od politikov tako očitno zavzemal le za "svoj kraj".

Strani: 1