Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-1745 sporočil: 295
[Glavni forum] Tema: Re: Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija
[#311200] 07.09.08 09:15 · odgovor na: bc123a (#311149)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Ce mislis na Zaro, sem preprican, da bi se prekmurci upirali z vsemi stirimi, preden bi jih kaksna taksna firma odkupila.

PS. In zakaj torej ne odkupite tovarne od drzave in poiscete sposobne ljudi? Zakaj potem celo zahtevate, da vas drzava futra?
 
1.) Še vedno mi nisi pojasnil od kod, bi naj Prekmurci bili proti spremembam? No čakam, ali je to znova eno poceni natolcevanje kot tisto z alkoholom. En primer, kjer so se Prekmurci (bolj kot ostali) upirali reformam? Če boš sploh našel kakšne reforme. Pa prosim brez izmikanja, ker s tem pokažeš da dejansko nimaš pojma.

2.) Država futra Muro? A izključno Muro? So podjetja, ki jim država da bistveno več denarja in to je ok? Po tvoji logiki, bi naj slovenci odkupili Slovenske Železnice, sami sanirali dolg, poiskali sposobne ljudi in imeli podjetje v rokah? A bi ti kupil Slovenske Železnice, ki požrejo bistveno več državnega denarja?

poleg tega pa 5 mio. € za sanacijo podjetja s 6.000 zaposlenimi je smešnica oz. politika.

3.) Kakšen nerazgledan bedak. Po pivovarski vojni za Union, po spodletelem projektu Harrah's, po trmoglavem vztrajanju nacionalnega interesa v vseh večjih podjetjih, ti izjavljaš da so Prekmurci tisti, ki se upirajo tujim podjetjem?

Jaz pa trdim, da so ravno Prekmurci mnogo bolj fleksibilna delovna sila (pa to ni presenetljivo, glede na stanje služb v regiji.). Številni grejo čez mejo, številni se odselijo v druge kraje. Nekdo, ki si ne želi sprememb tega ne počne.

Pa zdaj lepo po vrsti, ker vem da se boš izmikal, glede na Union in Harrah's, mi prosim povej od kod bi se naj Prekmurci bolj kot ostali upirali tujim podjetjem oz. spremembam?