Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija

Strani: 1 2 3 4 5

anon-171999 sporočil: 1.852
[#310295] 05.09.08 12:28 · odgovor na: anon-1745 (#310179)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):
lecner tokrat zadnjiča samo za tebe:

1.) največ prihodkov država pobere iz DDV-ja, ki ga plačujejo vsi. Npr. dohodnina predstavlja 10%, zato ne stokaj, ker iz tistih 600-800 € bruto, ki jih ti dobiš itak ni nobene koristi.

2.) tvoje "srečanje" na forumu je zame bilo zelo poučno. Na vsake toliko se srečam z ljudmi, ki take včasih ustrelijo, da si človek misli "ma večjega bedaka pa že ne"...ampak ne, ti si dokaz, da človeški idiotizem nima meje. In veš kaj me pri bedakih najbolj zabava? To da so tisti najbolj bedasti tudi najbolj glasni:). Imajo pa bedaki tudi srečo, ker se ne zavedajo kako bedasti so.

3.) si navaden dvorski pajacek. tuliš na glas koliko denarja ti daš Prekmurju, ko te pa vprašam za konkretne številke (govoril si o raznih posebnih transferjih, ki jih samo Prekmurci redno dobivajo) pa začneš nekaj filozofirat. Se pravi nič konkretnega iz tvoje strani.

4.) poleg tega si nepismen, ker mojih postov enostavno ne bereš oz. primitivno obračaš besede.

Imaš pa srečo, da je forum. Če bi se srečala v živo bi te verbalno (da ne bo pomote, jerry je bolj pacifistične narave, v primeru spora raje toži:)) zdrobil, kot majhen orehek z nogo. Oz. kako bi walter wolf dejal, najprel bi te pojedel, nato prežvečil in izpljunil. Nato bi te vred s tvojim renaultom clio odnesel v prtljažnik mojega avtomobila ter v luki koper na naslednjo ladjo za kitajsko, kjer bi delal v enem izmed sweatshopov za 0,05$ na uro. Tam so, glede na svoj zaslužek, po tvoji logiki najbolj leni ljudje na svetu.

O Prekmurju se pa vsaj z mano več ne boš pogovarjal, ker si postal dolgočasen. Pojdi v svojo lokalno beznico pa se tam pogovarjajte z ostalimi pijandurami o tem kako ste vsi najbolj pametni a na koncu mesca vam ne znese niti kg kruha.

Poglej đeri, jaz sem do tebe zelo prizanesljiv, zato ti samo odgovarjam. Nič ne provociram, si ne izmišljujem stvari o tebi (kar ti počneš o ostalih na tem forumu) in debate, za razliko od tebe, nikakor ne spravljam na raven "ad hominem". Vsi na forumu govorimo o Prekmurju (v zvezi s kolumno), ti pa govoriš predvsem o nas.

I.

Ok, država pobere največ prihodkov iz DDV-ja, ki ga plačujemo vsi (ki ustvarjamo dodano vrednost in tisti, ki kupujejo "končne" proizvode ali storitve). Ali je tako težko razumeti, da Prekmurje nikakor ne dosega povprečne slovenske dodane vrednost (na zaposlenega, na potrošnika,...)? Prekmurska podjetja ustvarjajo nižjo dodano vrednost od povprečne, zato državi plačujejo manj davka. Prekmurski potrošniki imajo nižje plače od slovenskega povprečja, zato plačujejo manj DDV-ja. Torej, đeri, ali se strinjaš, da tudi po tem kazalcu Prekmurje prejema posebne transfere od dražve?
Zakaj posebne?! Ker vsi prekmurski subjekti (podjetja in posamezniki) iz državne blagajne, ki predstavlja polovico slovenskega BDP-ja, črpate skupaj več, kot pa v njo plačujete. Iz enega konca se preliva v drugega in tovrstno davčno prerazporejanje nikakor ne daje pravih koristi - Prekmurje je najboljši dokaz za to.

II.

Ker na forumu ne moreš povedati nič pametnega, raje razkazuješ svoj "bogat" besedni zaklad. Torej še nekaj o tem.
Praviš, da bi me v primeru spora tožil! Predlagam ti, da se ozreš po vseh komentarjih in poiščeš mesta, v katerih misliš, da imaš podlago za vlaganje tožbe (ob tem bodi pozoren na stvari, ki jih ti pišeš drugim in se dotikajo njih ter stvari, ki jih pišejo drugi - te nikakor ne letijo nate, ampak na Prekmurce). Đeri je lahko pasivno legitimiran v kakršnemkoli postopku, saj gre zgolj za psevdonim fizične osebe, ki piše komentarje; na drugi strani pa boš težko našel đerija, kot potencialno akitvnega subjekta.
 
Če se želiš pogovarjati o takšnih stvareh, naj te opozorim đeri, da lahko na podlagi evidentno žaljivih in nestrpnih vsebin, ki si jih v svojih komentarjih pisal na moj račun, zoper tebe začnem kazenski postopek. Tako bom prišel, s pomočjo sodišča, po uradni poti do tvoje identitete. Nato pa bom kazenski postopek razširil še v adhezijskega in od tebe terjal plačilo odškodnine.
 
Torej đeri ali si res prepričan, da si na tem forumu najpametnejši? Ali meniš, da si se s psevdonimom dovolj dobro potuhnil? Poglej, zaradi mene lahko pišeš karkoli. Nobenega dvoma ni, da si uspel gostilniško debato spraviti na internetni forum (držiš pa se je zgolj ti), vendar đeri, če misliš, da boš potem, ko so ti iz rok spolzele še zadnje trohice argumentov, debato lahko začinil z nekakšnimi grožnjami, ti povem zgolj to, da nisi naletel na pravega človeka.        ;   
anon-171999 sporočil: 1.852
[#310303] 05.09.08 12:29 · odgovor na: anon-1745 (#310197)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):

 

To ni naključje in glede na to, da se tega ti pa lecner zavedata ( lecner se je izdal s tem, ko se je kitil s plačo drugega- s svojo se očitno ni mogel:) ) se počutita kot drek. In zato tudi prihaja do nestrpnosti, ignorance in grozne selektivne percepcije, ki temelji na osebnih prepričanjih ne pa na dejstvih.

Saj v bistvu se mi smilita, res.




 
S tem si v resnici najboljše pokazal svoje sposobnosti logičnega sklepanja.
bc123a sporočil: 48.253
[#310350] 05.09.08 12:51 · odgovor na: anon-1745 (#310252)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):


Pa greva lepo povrsti: sem si malo pogledal tudi ostale slike, ti priporočam:


1.) Slika 9 kaže delež hospitalizacij zaradi alkohola glede na vse hospitalizacije za posamezno mesto. In glej kaj vidimo, delež hospitalizacij zaradi alkohola, je glede na vse hospitalizacije v MS mnogo nižji kot v LJ, MB in vodilnemu NM. Se pravi od vseh ljudi, ki jih hospitalizirajo v posameznih mestih je v NM, LJ, in MB glede na celoto mnogo več kroničnih "pijancev".
In kaj to pove?

Slika 8 ti pove koliko je hospitalizacij zaradi alkohola v celotni populaciji, kar je edino relevantno.

Kaksno informacijsko vrednost ti da procent hospitalizacij zaradi alkohola glede na druge hospitalizacije? To lahko zanima kaksnega zdravstvenega planerja, ce govorimo o tem koliko je alkoholikov je pomembna slika 8.
anon-175644 sporočil: 66
[#310383] 05.09.08 13:06 · odgovor na: anon-171999 (#310295)
Odgovori   +    0
Owned


Če  povzamem: Đeriju je uspelo veliko bolj prepričjivo in nazorno potrditi stereotipe o prekmurcih kakor pa jih navaja avtor in vsi sodelujoči v debati. Priznam pa, da je ta z grožnjami nova.
anon-1745 sporočil: 295
[#310418] 05.09.08 13:23 · odgovor na: bc123a (#310350)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

In kaj to pove?

Slika 8 ti pove koliko je hospitalizacij zaradi alkohola v celotni populaciji, kar je edino relevantno.

Kaksno informacijsko vrednost ti da procent hospitalizacij zaradi alkohola glede na druge hospitalizacije? To lahko zanima kaksnega zdravstvenega plsanerja, ce govorimo o tem koliko je alkoholikov je pomembnaS sliko 9 slika 8.
 
Kaj ti slika 9 pove?

Da v Ljubljani na 100 hospitaliziranih posameznikov prideta 2, ki sta tam zaradi kroničnega uživanja alkohola. V Murski Soboti pa pride malo več kot 1(1.1) na 100 hospitaliziranih ljudi.

Se pravi, stane zdravniška oskrba alkoholikov na prebivalca v LJ več kot v MS (ker jih na 100 prideta v lj 2 v ms pa samo 1)

Še lepša je slika 15, ki kaže povprečno koliko alkoholiki v LJ preživijo v bolnici in koliko v MS. v LJ čez 60 dni, v MS pa 50.  Se pravi ena hospitalizacija alkoholika stane mnogo več, ker je dlje časa v bolnišnici. Iz tega razloga se znova plačuje več za posameznega alkoholika v LJ kot v MS.

Potem pa ko se govori o alkoholu kot vzroku smrti v Prekmurju. Delež smrti (med vsemi smrtmi) tega izvora je nižji kot v Ljubljani.

Tako da ne, zgornji podatki kažejo da ima država več stroškov z alkoholiki npr. v regiji Ljubljana kot v pa v Murski Soboti na prebivalca.

Pa zdaj da ne bom kritičen do Ljubljane. Ljubljana ni nič posebnega, meni osebno se zdi logično, da je več alkohola v razvitejših regijah kot ne. Zakaj? Zato ker ima povprečen ljubljančar več razpoložljivega dohodka kot povprečen sobočanec. Iz tega razloga tudi lahko več zapravijo za alkohol in ostale zadeve, ki za življenje niso nujne.

Pezdirjev članek je napačen.
bc123a sporočil: 48.253
[#310491] 05.09.08 14:25 · odgovor na: (#310460)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

Skratka, v Prekmurju je vse ok. Imate vse poštimano natančno tako, kot želite. In edino pravilno je, da braniš status quo. Nihče, ki ne živi v Prekmurju vam nima pravice pametovat kaj in kako naj delate.

Prehitel si me za dve minuti, ko sem hotel debato zakljuciti na podoben nacin.

S prekmurjem je ocitno vse v najlepsem redu. Zato ne razumem pritozevanja prekmurcev nad tem da jim gre slabo.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#310498] 05.09.08 14:30 · odgovor na: bc123a (#310491)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Prehitel si me za dve minuti, ko sem hotel debato zakljuciti na podoben nacin.

S prekmurjem je ocitno vse v najlepsem redu. Zato ne razumem pritozevanja prekmurcev nad tem da jim gre slabo.
 
Mah sta mi vidva s savlijem omejena osebka. :) Prekmurci samo zahtevajo da končno priznata da jih parazitirata :)))). In če nebi bilo ostalega dela Slovenije bi bili oni že svetilnik Evrope. A je to tako težko videt :))
anon-1745 sporočil: 295
[#310624] 05.09.08 16:03 · odgovor na: (#310460)
Odgovori   +    1

gsavli je napisal(a):

Skratka, v Prekmurju je vse ok. Imate vse poštimano natančno tako, kot želite. In edino pravilno je, da braniš status quo. Nihče, ki ne živi v Prekmurju vam nima pravice pametovat kaj in kako naj delate.
 
s Prekmurjem ni vse ok in tega nikoli nisem trdil. Zgoraj je pa na jasen način dokazano, da Prekmurje ni dežela alkoholikov kot je to zavzeto trdil bc123 in da kao "ostali plačujemo za zdravljenje alkoholikov v Prekmurju". Podatki kažejo drugače in zdaj seveda, ko zmanjkajo argumenti je reakcija pričakovana.
anon-1745 sporočil: 295
[#310630] 05.09.08 16:07 · odgovor na: bc123a (#310491)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-1745 05.09.2008 16:11

bc123a je napisal(a):


Prehitel si me za dve minuti, ko sem hotel debato zakljuciti na podoben nacin.

S prekmurjem je ocitno vse v najlepsem redu. Zato ne razumem pritozevanja prekmurcev nad tem da jim gre slabo.
 
Točno tako, umakni se, prva pametna izjava tukaj. Vse (čisto vse) kar si izjavil nisi podprl z nobenim argumentom, še tisti dokument, ki bi ti naj dal prav dejansko kaže meni v prid:). Zdaj ko pa zmanjka in pride spoznanje o lastni zmoti pa repka med noge pa čim bolj na frajerski način iz celotne zadeve ven prit:).
bc123a sporočil: 48.253
[#310635] 05.09.08 16:08 · odgovor na: anon-1745 (#310624)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):


s Prekmurjem ni vse ok in tega nikoli nisem trdil. Zgoraj je pa na jasen način dokazano, da Prekmurje ni dežela alkoholikov
Seveda ni na jasen nacin dokazano, in tega si ti ne bos pustil dokazati.

Ko clovek pokaze tabelo "stevilo hospitaliziranih alkoholikov normalizirano na prebivalstvo", bi ti to normaliziral na vse paciente, pa na stevilo dni v bolnici, ki so zanimivi za razne planerje budgetov, ne pa za ilustracijo, koliko ljudi ga tam resno cuka in od tega zboli.
bc123a sporočil: 48.253
[#310636] 05.09.08 16:09 · odgovor na: anon-1745 (#310630)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):


Točno tako, umakni se, prva pametna izjava tukaj. Vse (čisto vse) kar si izjavil nisi podprl z nobenim argumentom, še tisti dokument, ki bi ti naj dal prav dejansko kaže meni v prid:). Zdaj ko pa zmanjka in pride spoznanje o lastni zmoti pa repka med noge pa čim bolj na frajerski način iz celotne zadeve ven prit:). Povprečno inteligetni ljudje ste vsi zelo predvidljivi.

Vesel sem, da je vse v redu. Glede na pritozbe sem imel obcutek, da je marsikaj narobe, a ce je vse v redu, smo srecni tisti na eni in na drugi strani mure.
anon-1745 sporočil: 295
[#310646] 05.09.08 16:17 · odgovor na: bc123a (#310635)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Seveda ni na jasen nacin dokazano, in tega si ti ne bos pustil dokazati.

Ko clovek pokaze tabelo "stevilo hospitaliziranih alkoholikov normalizirano na prebivalstvo", bi ti to normaliziral na vse paciente, pa na stevilo dni v bolnici, ki so zanimivi za razne planerje budgetov, ne pa za ilustracijo, koliko ljudi ga tam resno cuka in od tega zboli.
 
Hospitalizacija je tisto kar stane davkoplačevalce. To je tu point (vidiš sploh ne razumeš kaj govorim).

Državni budget stane, delež alkoholikov, ki pride v bolnice glede na ostale, trajanje zdravljenja alkoholikov in smrti zaradi bolezni povezanih z alkoholom. To troje stane nas davkoplačevalce. Kapiraš to?

In če je v LJ 2% vseh pacientov alkoholikov, v MS pa 1,1% in če je povprečen alkoholik v bolnici v LJ 60 dni, v MS pa 50 dni IN če je % smrti zaradi alkohola v LJ višji kot v MS (od vseh smrti v regiji) so to trije pokazatelji, ki kažejo na to, da na prebivalca stane ljubljanski alkoholih bistveno več kot pa soboški.

Zgoraj omenjeni podatki niso "za planerje" važni ampak za državni budget, ker bolnišnica in smrt so tisti, ki to državo stanejo. Še vedno ne razumeš pointa.

Zato ne velja tista tvoja teza (pa večine tukaj na forumu) da ostali del plačuje za zdravstvo alkoholizma v Prekmurju. Zgoraj navedeno enostavno ne drži. Enako velja za smrti, kjer večji delež ima regija Ljubljana kot Murska Sobota

Mislim pa kako je lahko nekdo tako glup, da ne kapira, da če imaš na 100 pacientov enkrat več alkoholikov in ti preživijo 20% več časa v bolnici, da to pač stane več. A je za vas to tako zahtevna matematika?
bc123a sporočil: 48.253
[#310665] 05.09.08 16:42 · odgovor na: anon-1745 (#310646)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):


Hospitalizacija je tisto kar stane davkoplačevalce. To je tu point (vidiš sploh ne razumeš kaj govorim).
Najmanjsi problem pri alkoholikih alkoholikov je v tem koliko stanejo drzavo.

Alkoholiki, oz. populacija, ki se ga rada naceja, ima precej drugih problemov, ki so pomembnejsi od tega, koliko stanejo posledice njihovih bolezni.

Ne vlacim sicer rad na plan anekdot, ker jih pac ni mogoce preveriti, a kolega, ki je bil na praksi v enem od prekmurskih proizvodnih podjetij ene 15 let nazaj (podjetje je ze zdavnaj propadlo) je razlagal, da se mu je zdelo naravnost noro, koliko so se ga delavci uspeli napiti med delovnim casom. Prakticno cela izmena je sla domov pijana - pijaco so imeli skrito na zanimivih mestih, recimo pri orodjarju - ko je sel delavec po nov kos orodja, je na brzino spil se kozarec vina, orodjar pa je igral vlogo tocaja in skrbnika dragocene zaloge. In ce si videl kdaj, kako se "dela" na polju v marsikateri druzini, lahko vidis, da je za zejo samo spricer (drugo ne odzeja - tipicen izgovor alkoholikov).

Kaj mislis, koliko so bili produktivni taksni ljudje? Taksne tovarne? A mislis da so res propadli samo zato, ker zlobni "ljubljancani" niso hoteli pomagati?
anon-175644 sporočil: 66
[#310669] 05.09.08 16:51 · odgovor na: anon-1745 (#310630)
Odgovori   +    0
Kaj pa, če bi prekmurci začeli razmišljati kar o svoji državi?

Nihče vas nebi več zapostavljal.
Vsaka hiša bi lahko imela tudi občino, glava družine bi bil župan.
Ponosni bi bili ko bi lahko financirali Muro.
Sami bi lahko subvencinirali kmetijstvo.
Vsaka vas bi lahko imela center za socialno delo & upravno enoto in notarja. 
Murska Sobato bi bila svetilnik, katere znanstveni dosežki bi svetili daleč naokrog.

Tudi mi bi se bolčje počutili, saj bi vedeli, da nismo več krivi za vaše težave.

Bili bi cela mala Makedonija v srednji evropi.
anon-1745 sporočil: 295
[#310674] 05.09.08 16:55 · odgovor na: bc123a (#310665)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Najmanjsi problem pri alkoholikih alkoholikov je v tem koliko stanejo drzavo.

Alkoholiki, oz. populacija, ki se ga rada naceja, ima precej drugih problemov, ki so pomembnejsi od tega, koliko stanejo posledice njihovih bolezni.

Ne vlacim sicer rad na plan anekdot, ker jih pac ni mogoce preveriti, a kolega, ki je bil na praksi v enem od prekmurskih proizvodnih podjetij ene 15 let nazaj (podjetje je ze zdavnaj propadlo) je razlagal, da se mu je zdelo naravnost noro, koliko so se ga delavci uspeli napiti med delovnim casom. Prakticno cela izmena je sla domov pijana - pijaco so imeli skrito na zanimivih mestih, recimo pri orodjarju - ko je sel delavec po nov kos orodja, je na brzino spil se kozarec vina, orodjar pa je igral vlogo tocaja in skrbnika dragocene zaloge. In ce si videl kdaj, kako se "dela" na polju v marsikateri druzini, lahko vidis, da je za zejo samo spricer (drugo ne odzeja - tipicen izgovor alkoholikov).

Kaj mislis, koliko so bili produktivni taksni ljudje? Taksne tovarne? A mislis da so res propadli samo zato, ker zlobni "ljubljancani" niso hoteli pomagati?

 

1.) Takšne tovarne so bile vsepovsod ne samo v Prekmurju ok? in kot rečeno to kaj kdo sliši in čuje je popolnoma irrelevantno, ker vsi vemo kako to gre. Jaz sem na Irskem imel šoferja,  kateri si je preden se je usedel za avtobus na hitrco malo nagnil nekega žganja. A kaj zdaj bom pa okoli govoril, da so vsi irci alkoholiki?

Take zadeve so se dogajale ves čas, vzrok temu je tudi bilo to, da v komunizmo ni bilo važno kaj delaš glavno da delaš in zato so taka podjetja imela mnogo preveč ljudi in nobeni jih ni nadziral kaj počnejo. AMPAK komunizem je bil po celi Sloveniji in zato to znova ne gre prepisat določeni regiji.

2.) Pezdir v svojem članku in ostali na forumu ste se pritoževali nad kao "dejstvom", da preostala Slovenija plačuje za zdravljenje alkoholizma v Prekmurju. Dejstvo je pa drugačno in to je bil moj point. Glej Pezdirjev citat

"Slovenski zelo razširjeni alkoholizem najbolj množično jemlje davek v obliki samomorov in smrti zaradi bolezni srca in ožilja prav v tej pokrajini."

Popolna greška, če računaš, da jih na 100 ljudi, ki umrejo v Ljubljani nad 3 umre zaradi bolezni alkoholizma, v Murski Soboti malo nad 2,5. Npr. v Celju celo nad 4. slika 18 na str. 30 tvojega dokumenta.

Se pravi jasno kaže da pezdirjevo natolcevanje nima realne podlage. In žalostno, da potem ti pa ostali to kokodakate naprej kot kokoške.

Zanimivo je tudi, da je iz tega jasno vidno, da razvitostna stopnja posamezne regije ni glavna spremenljivka pri razširjenosti alkoholizma.

3.) Se popolnoma strinjam da ima alkoholizem hude posledice tako v družinskem okolju kot širše.
anon-1745 sporočil: 295
[#310681] 05.09.08 17:11 · odgovor na: bc123a (#310665)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Kaj mislis, koliko so bili produktivni taksni ljudje? Taksne tovarne? A mislis da so res propadli samo zato, ker zlobni "ljubljancani" niso hoteli pomagati?

 
Pa takih tovarn je v Sloveniji še danes preveč. Veliko jih je že propadlo, veliko jih pa še životari tako kot Mura (npr. Paloma).

Pa mi povej enostavno rešitev za take težave. Zdaj, če se zapre Mura, ker pač ni rentabilna, potem se mora na podlagi enake logike zapreti mnogo takih podjetij po Sloveniji in imaš takoj nekaj 10.000 nezaposlenih ljudi. Katera politika si bo to upala narest? kateri minister? sigurno ne tista, ki hoče biti ponovno izvoljena.

Pa da se enkrat že razumemo, država zdaj ne more narediti nič, kar samo gospodarstvo nebi moglo. popolnoma nič. Razvoj podjetništva se počasi začenja, saj se generacija ljudi menjava in to bo samo po sebi poštimalo zadeve na dolgi rok.

Je pa država zajebala v preteklosti, ker problema Mure ni rešila že v 90-tih, nekaj let nazaj pa daje neke brezvezne subvencije, ki so v primerjavi z subvencijami ostalim podobnim podjetjem v drugih regijah drobiž. To je bil moj point. Danes pa čim manj države tem bolje.
bc123a sporočil: 48.253
[#310704] 05.09.08 18:10 · odgovor na: anon-1745 (#310681)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):


Pa takih tovarn je v Sloveniji še danes preveč. Veliko jih je že propadlo, veliko jih pa še životari tako kot Mura (npr. Paloma).

Pa mi povej enostavno rešitev za take težave. Zdaj, če se zapre Mura, ker pač ni rentabilna, potem se mora na podlagi enake logike zapreti mnogo takih podjetij po Sloveniji in imaš takoj nekaj 10.000 nezaposlenih ljudi. Katera politika si bo to upala narest? kateri minister? sigurno ne tista, ki hoče biti ponovno izvoljena.
Enako velja za vsako drugo podjetje, ne samo za prekmurska, to nikoli ni bilo sporno.

Nesmiselne so tako subvencije IUV kot Muri.

50.000 ljudi je v tekstilni industriji ZE izgubilo delo v sloveniji. Prekmurci nekako pozabljate da je Mura se ena od zadnjih, ki ni propadla.
Vinci sporočil: 5.933
[#310717] 05.09.08 18:35 · odgovor na: bc123a (#310704)
Odgovori   +    0
... ena od zadnjih, ki jih ti poznaš. Sicer šivajo še Lisca, Labod, Elkroj, Prevent, Polzela, Svilanit, Predilnica Litija, Beti, Odeja, Velana ... in še par ducatov drugih. Tekstilna industrija še vedno zaposluje okrog 20.000 ljudi. Če k temu prišteješ še obutveno industrijo, pa jih je še kakšnih 5.000 več. Tekstilna industrija še vedno zaposluje več ljudi, kot recimo prehrambena industrija (t.j. brez trgovine) in približno enako kot finančno posredništvo (vključno z zavarovalnicami).

Tekstilna industrija je še vedno zelo aktualna v Sloveniji.
bc123a sporočil: 48.253
[#310737] 05.09.08 19:40 · odgovor na: Vinci (#310717)
Odgovori   +    0

Vinci je napisal(a):
... ena od zadnjih, ki jih ti poznaš. Sicer šivajo še Lisca, Labod, Elkroj, Prevent, Polzela, Svilanit, Predilnica Litija, Beti, Odeja, Velana ...

Tekstilna industrija je še vedno zelo aktualna v Sloveniji.
 I beg to differ. Ravno ta teden je sel po gobe nekdanji tekstilindus, razmere pa v nobeni od firm niso prav roznate. Peko bi ze zdavnaj propadel, ce ga ne bi drzava drzala gor kot socialno ustanovo, to kar se dogaja v firmi ni za verjet (nesposobna direktorica, nesposobni podrejeni, trgovke iz trgovin itak ze same bezijo, trgovine pa peko prodaja za prezivetje)

O muri se govori v dobro obvescenih krogih, da jim je v zacetku krize pobegnilo nekaj dobrih oblikovalk zaradi slabega odnosa podjetja do njih  - potem so jih pa nazaj morali "zaposliti" preko pogodb za precej vecje zneske.
Vinci sporočil: 5.933
[#310755] 05.09.08 20:25 · odgovor na: bc123a (#310737)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Vinci 05.09.2008 20:29

bc123a je napisal(a):

 I beg to differ. Ravno ta teden je sel po gobe nekdanji tekstilindus, razmere pa v nobeni od firm niso prav roznate. Peko bi ze zdavnaj propadel, ce ga ne bi drzava drzala gor kot socialno ustanovo, to kar se dogaja v firmi ni za verjet (nesposobna direktorica, nesposobni podrejeni, trgovke iz trgovin itak ze same bezijo, trgovine pa peko prodaja za prezivetje)

O muri se govori v dobro obvescenih krogih, da jim je v zacetku krize pobegnilo nekaj dobrih oblikovalk zaradi slabega odnosa podjetja do njih  - potem so jih pa nazaj morali "zaposliti" preko pogodb za precej vecje zneske.
 
Ja, no, ti beg to differ na podlagi govoric, jaz pa beg to differ na podlagi tega, da ta industrija še vedno zaposluje 20.000 ljudi, skupaj z obutveno industrijo pa 25.000 ljudi. Koliko državnih subvencij je pa šlo v to industrijo pa ne vem, pri čemer nisem nič drugačen od tebe.

Zaenkrat je še zmeraj aktualna, čez 5 let bo najbrž manj pomembna, čez 10 let pa še manj.

EDIT: Poanta mojega sporočila je samo dati tvoji izjavi, da je Mura ena zadnjih, ki še ni propadla, novo dimenzijo. Nič drugega.
crt sporočil: 27.122
[#310779] 05.09.08 21:21 · odgovor na: anon-1745 (#310674)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):
"Slovenski zelo razširjeni alkoholizem najbolj množično jemlje davek v obliki samomorov in smrti zaradi bolezni srca in ožilja prav v tej pokrajini."
ena danasnja na to temo... v "nasi" vasi v prekmurju je zelo veliko starejsih ljudi. obstaja tudi gospa iz leta 1911 (ali celo dve).

(pravzaprav je to zanimivo samo na prvi pogled, ce malo bolj vzamemo pod racionalni drobnogled, pa govori o popacenju vzorca oziroma nam pove, da ljudje, ki so zivi, niso mrtvi :)
crt sporočil: 27.122
[#310780] 05.09.08 21:22 · odgovor na: anon-175644 (#310669)
Odgovori   +    0

Kane je napisal(a):
Kaj pa, če bi prekmurci začeli razmišljati kar o svoji državi?
www.murskarepublika.com/
anon-129959 sporočil: 13.643
[#310829] 05.09.08 23:56 · odgovor na: anon-1745 (#309373)
Odgovori   +    1
he,he,he, jerry, dobro si ju skenslal !... W PREKMURCI !!...

samo nekaj bi te popravil : @lecner ni neizobražen ... noh, ja, vsaj formalno !... ... ima namreč tudi pravosodni izpit... ...

drugače pa, ti dam še 1 podatek : @lecner = @Kane ; isti EMŠO in pa ista "gnila" glava !... ;-)))
anon-1745 sporočil: 295
[#311141] 06.09.08 21:59 · odgovor na: bc123a (#310704)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

50.000 ljudi je v tekstilni industriji ZE izgubilo delo v sloveniji. Prekmurci nekako pozabljate da je Mura se ena od zadnjih, ki ni propadla.
 in smisel tega stavka je?

Pa tukaj nisem mislil samo tekstilna podjetja ampak vsa državna podjetja, ki ne funkcionirajo. Npr. tudi Slovenske Železnice. Zakaj nikogar ne motijo železnice? Ogromno denarja je bilo že vrženega, vodje sindikatov in ostali funkcionarji z nadpovrečnimi plačami...zakaj se nihče ne zgraža nad tem?
anon-1745 sporočil: 295
[#311142] 06.09.08 22:02 · odgovor na: Vinci (#310755)
Odgovori   +    0

Vinci je napisal(a):

 
Ja, no, ti beg to differ na podlagi govoric, jaz pa beg to differ na podlagi tega, da ta industrija še vedno zaposluje 20.000 ljudi, skupaj z obutveno industrijo pa 25.000 ljudi. Koliko državnih subvencij je pa šlo v to industrijo pa ne vem, pri čemer nisem nič drugačen od tebe.

Zaenkrat je še zmeraj aktualna, čez 5 let bo najbrž manj pomembna, čez 10 let pa še manj.

EDIT: Poanta mojega sporočila je samo dati tvoji izjavi, da je Mura ena zadnjih, ki še ni propadla, novo dimenzijo. Nič drugega.
 

Mura bi lahko, ob sposobnem vodstvu, bila uspešno podjetje, kljub temu da pri nas velja "tekstilna industrija out". V Evropi imamo lep primer uspešnega podjetja, ki ima mnogo nižje marže a kljub temu uspešno poslovanje.

Samo za to pa je potrebno nastavit sposobne ljudi. Teh pa je, kot v vsakem podjetju kjer država ima besedo, izjemno malo.
bc123a sporočil: 48.253
[#311149] 06.09.08 22:13 · odgovor na: anon-1745 (#311142)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 06.09.2008 22:14

jerry je napisal(a):

 

Mura bi lahko, ob sposobnem vodstvu, bila uspešno podjetje, kljub temu da pri nas velja "tekstilna industrija out". V Evropi imamo lep primer uspešnega podjetja, ki ima mnogo nižje marže a kljub temu uspešno poslovanje.

Samo za to pa je potrebno nastavit sposobne ljudi. Teh pa je, kot v vsakem podjetju kjer država ima besedo, izjemno malo.
 
Ce mislis na Zaro, sem preprican, da bi se prekmurci upirali z vsemi stirimi, preden bi jih kaksna taksna firma odkupila.

PS. In zakaj torej ne odkupite tovarne od drzave in poiscete sposobne ljudi? Zakaj potem celo zahtevate, da vas drzava futra?
anon-1745 sporočil: 295
[#311200] 07.09.08 09:15 · odgovor na: bc123a (#311149)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Ce mislis na Zaro, sem preprican, da bi se prekmurci upirali z vsemi stirimi, preden bi jih kaksna taksna firma odkupila.

PS. In zakaj torej ne odkupite tovarne od drzave in poiscete sposobne ljudi? Zakaj potem celo zahtevate, da vas drzava futra?
 
1.) Še vedno mi nisi pojasnil od kod, bi naj Prekmurci bili proti spremembam? No čakam, ali je to znova eno poceni natolcevanje kot tisto z alkoholom. En primer, kjer so se Prekmurci (bolj kot ostali) upirali reformam? Če boš sploh našel kakšne reforme. Pa prosim brez izmikanja, ker s tem pokažeš da dejansko nimaš pojma.

2.) Država futra Muro? A izključno Muro? So podjetja, ki jim država da bistveno več denarja in to je ok? Po tvoji logiki, bi naj slovenci odkupili Slovenske Železnice, sami sanirali dolg, poiskali sposobne ljudi in imeli podjetje v rokah? A bi ti kupil Slovenske Železnice, ki požrejo bistveno več državnega denarja?

poleg tega pa 5 mio. € za sanacijo podjetja s 6.000 zaposlenimi je smešnica oz. politika.

3.) Kakšen nerazgledan bedak. Po pivovarski vojni za Union, po spodletelem projektu Harrah's, po trmoglavem vztrajanju nacionalnega interesa v vseh večjih podjetjih, ti izjavljaš da so Prekmurci tisti, ki se upirajo tujim podjetjem?

Jaz pa trdim, da so ravno Prekmurci mnogo bolj fleksibilna delovna sila (pa to ni presenetljivo, glede na stanje služb v regiji.). Številni grejo čez mejo, številni se odselijo v druge kraje. Nekdo, ki si ne želi sprememb tega ne počne.

Pa zdaj lepo po vrsti, ker vem da se boš izmikal, glede na Union in Harrah's, mi prosim povej od kod bi se naj Prekmurci bolj kot ostali upirali tujim podjetjem oz. spremembam?
bc123a sporočil: 48.253
[#311353] 07.09.08 18:15 · odgovor na: anon-1745 (#311200)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):


1.) Še vedno mi nisi pojasnil od kod, bi naj Prekmurci bili proti spremembam? No čakam, ali je to znova eno poceni natolcevanje kot tisto z alkoholom. En primer, kjer so se Prekmurci (bolj kot ostali) upirali reformam? Če boš sploh našel kakšne reforme. Pa prosim brez izmikanja, ker s tem pokažeš da dejansko nimaš pojma.

2.) Država futra Muro? A izključno Muro? So podjetja, ki jim država da bistveno več denarja in to je ok? Po tvoji logiki, bi naj slovenci odkupili Slovenske Železnice, sami sanirali dolg, poiskali sposobne ljudi in imeli podjetje v rokah? A bi ti kupil Slovenske Železnice, ki požrejo bistveno več državnega denarja?

poleg tega pa 5 mio. € za sanacijo podjetja s 6.000 zaposlenimi je smešnica oz. politika.

3.) Kakšen nerazgledan bedak. Po pivovarski vojni za Union, po spodletelem projektu Harrah's, po trmoglavem vztrajanju nacionalnega interesa v vseh večjih podjetjih, ti izjavljaš da so Prekmurci tisti, ki se upirajo tujim podjetjem?

Jaz pa trdim, da so ravno Prekmurci mnogo bolj fleksibilna delovna sila (pa to ni presenetljivo, glede na stanje služb v regiji.). Številni grejo čez mejo, številni se odselijo v druge kraje. Nekdo, ki si ne želi sprememb tega ne počne.

Pa zdaj lepo po vrsti, ker vem da se boš izmikal, glede na Union in Harrah's, mi prosim povej od kod bi se naj Prekmurci bolj kot ostali upirali tujim podjetjem oz. spremembam?


Postavil sem ti enostavno vprasanje. Zakaj potem ne odkupite Mure? Saj na sivem trgu so delnice smesno poceni.
anon-1745 sporočil: 295
[#311358] 07.09.08 18:28 · odgovor na: bc123a (#311353)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Postavil sem ti enostavno vprasanje. Zakaj potem ne odkupite Mure? Saj na sivem trgu so delnice smesno poceni.
 
Aham znova se izmikaš. S tem sam priznavaš, da se motiš. Že drugič:). Bi se na tvojem mestu zamislil.

Pa zakaj bi kdo od Prekmurcev moral odkupit Muro? Da vidim zdaj to logiko.
Vinci sporočil: 5.933
[#311399] 07.09.08 20:14 · odgovor na: bc123a (#311353)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Postavil sem ti enostavno vprasanje. Zakaj potem ne odkupite Mure? Saj na sivem trgu so delnice smesno poceni.
Daj, bc, to je čist neprimerno vprašanje. Mura ni na prodaj. Tisti beden manjšinski delež, ki bi se ga dalo kupiti, je premalo. Država pa svojega deleža ne bo prodala, ker ji je bolj pomembno, da par tisoč ljudi nekaj dela, kot pa da so na socialni podpori. Zato bodo v vodstvu Mure manj ambiciozni in ziheraši tako dolgo, dokler se ne bo število zaposlenih postopoma zmanjšala na okoli 2.000 (najbrž nekje do leta 2015). Potem bodo, upam, nastavili nekoga bolj ambicioznega. Dotlej je najbolj pomembno, da je podjetje likvidno in da so spremembe čim bolj "naravne".

Čist razumem ravnanje države. Če bi bilo podjetje moje, pa ga definitivno ne bi vodil tako, ker imajo moji interesi prednost pred vsemi ostalimi.

Strani: 1 2 3 4 5