Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija

Strani: 1 2 3 4 5

anon-1745 sporočil: 295
[#309465] 04.09.08 14:50 · odgovor na: bc123a (#309452)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


To pomeni da si:

- produktiven 1/3 angleza
- zivis v okolju, ki navzgor omejuje place ne glede na produktivnost.

Zakaj je recimo slovenski delavec produktiven samo za 1/3 angleza?

(tule priprocam Mrkaiceve osnove makroekonomije, del o skupni faktorski produktivnosti)

- ker se ne trudis dovolj
- ker nimas delovnih sredstev (npr. strojev) za vecjo produktivnost
- ker nisi dovolj izobrazen

Jasno je, da bo delavec za CNC strojem v UK dosti bolj produktiven kot tisti v prekmurju, ki recimo dela na roke, tudi ce ima priblizno isto izobrazbo in pridnost. Iz tega sledi, da je pac treba spodbujati tuje nalozbe.

Sicer pa je zalostno, da si na moj spravljiv tekst odreagiral, kakor si. Zaradi taksnega odnosa, bo prekmurje vedno rit slovenije, ne pa glava, tako kot kaze kokoska na zemljevidu.
 

Hehe, a nisi ti izjavil, da si rojen v Prekmurju? Potem si prišel iz riti? hehe, saj tako tudi deluješ. Tvoj post ni bil spravljiv ampak neko patetično "dobrodelstvo". Pa še enkrat, ne posplošuj, če res poznaš razmere v Prekmurju ti je lahko jasno, da so posamezniki ki zaslužijo tudi nekaj več ali?

Ok, če do tebe pride (kot povrpečnega slovenca, ki živi v drugi regiji kot Prekmurje) Anglež, ki opravlja enako delo kot ti bc123 v VB pa ti reče "ti zato zaslužiš 3X manj zato ker si lenuh in ker se upiraš spremembam" boš prikimal tej izjavi? Samo da ali ne? No razen če se boš izmikal vprašanju...

Je povprečen "ljubljančar" 3x bolj len kot povrečen "londončan", ker služi temu ustrezno več?
anon-175644 sporočil: 66
[#309472] 04.09.08 14:52 · odgovor na: anon-1745 (#309382)
Odgovori   +    0
Kdo enači produktivnost z lenobo? Vsak, ki je končal normalno srednjo šolo ve, da je produktivnost(učinkovitost) definirana z output/čas. Seveda to velja za celotno populacijo in ne zgolj jožeta. Biti prooduktiven pomeni delati pametno in visoko kvalitetno in niti ne nujno tudi trdo. Če se samorefleksivno dojemaš za lenega je pa popolnoma tvoj problem. Jaz kaj takega nisem nikjer izjavil.

Angleži v Londonu so verjetno v povprečju 5x bolj produktivni kakor tisti v Ljubljani/Kopru, vendar verjetno tudi 15x bolj od tistih v Prekmurju. Tukaj je problem,..., ki pa ga ne reši nobena subvencija. 

Me pa vedno impresionirajo posamezniki, ki vedno za vse težave krivijo druge. Drugih ni mogoče spremeniti. Lahko se zgolj sebe. Kdor predpostavlja, da je na trgu vreden neprimerno več, kakor je trenutna njegova plača naj gre za svoje. V prekmurju so vsi podjetniški index(vključujoč % podjetnikov) na tleh. Dejstvo

ps:
Kmetijstvo na podlagi subvencij ni nobeno podjetništvo.
anon-1745 sporočil: 295
[#309479] 04.09.08 14:54 · odgovor na: anon-119197 (#309443)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):
Ce hoces imet 3x visjo placo, moras it v VB in dobiti zaposlitev (cv, prosnje itd.), kar zagotovo zahteva nek trud. Odvisno, ce nimas drugih zadrzkov, si lahko tudi len :)
 Ja ne, če upoštevam logiko, ki jo prodajata lecner in bc123, ko trdita, da je razlika v plačah zaradi lenobnosti Prekmurcev je potem razlika med plačami v neki zahodni državi EU v primerjavi s Slovenijo (in delojemalci kot sta lecner in bc123)  prav tako zaradi lenobe. Se pravi sta lecner in bc123 izjemno lenobna in nesposobna človeka. Enaka logika vendar so vloge zdaj malo zamenjane:)
crt sporočil: 27.122
[#309484] 04.09.08 14:55 · odgovor na: anon-1745 (#309465)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 04.09.2008 14:57

jerry je napisal(a):

Ok, če do tebe pride (kot povrpečnega slovenca, ki živi v drugi regiji kot Prekmurje) Anglež, ki opravlja enako delo kot ti bc123 v VB pa ti reče "ti zato zaslužiš 3X manj zato ker si lenuh in ker se upiraš spremembam" boš prikimal tej izjavi? Samo da ali ne? No razen če se boš izmikal vprašanju...
ej, clovek ti je ravnokar napisal, kaj so parametri place in produktivnosti. a si prebral?

mislim, razumem cisto clovesko, da gres v luft, ce imas vtis (tocen ali pa ne), da te nekdo oznacuje za lenuha, ampak daj se no vsaj tolko skuliraj, da preberes, preden odpises.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#309487] 04.09.08 14:57 · odgovor na: anon-1745 (#309465)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):



Hehe, a nisi ti izjavil, da si rojen v Prekmurju? Potem si prišel iz riti? hehe, saj tako tudi deluješ. Tvoj post ni bil spravljiv ampak neko patetično "dobrodelstvo". Pa še enkrat, ne posplošuj, če res poznaš razmere v Prekmurju ti je lahko jasno, da so posamezniki ki zaslužijo tudi nekaj več ali?

Ok, če do tebe pride (kot povrpečnega slovenca, ki živi v drugi regiji kot Prekmurje) Anglež, ki opravlja enako delo kot ti bc123 v VB pa ti reče "ti zato zaslužiš 3X manj zato ker si lenuh in ker se upiraš spremembam" boš prikimal tej izjavi? Samo da ali ne? No razen če se boš izmikal vprašanju...

Je povprečen "ljubljančar" 3x bolj len kot povrečen "londončan", ker služi temu ustrezno več?
mater si glup.
anon-1745 sporočil: 295
[#309491] 04.09.08 15:00 · odgovor na: anon-175644 (#309472)
Odgovori   +    0

Kane je napisal(a):
Kdo enači produktivnost z lenobo? Vsak, ki je končal normalno srednjo šolo ve, da je produktivnost(učinkovitost) definirana z output/čas. Seveda to velja za celotno populacijo in ne zgolj jožeta. Biti prooduktiven pomeni delati pametno in visoko kvalitetno in niti ne nujno tudi trdo. Če se samorefleksivno dojemaš za lenega je pa popolnoma tvoj problem. Jaz kaj takega nisem nikjer izjavil.

Angleži v Londonu so verjetno v povprečju 5x bolj produktivni kakor tisti v Ljubljani/Kopru, vendar verjetno tudi 15x bolj od tistih v Prekmurju. Tukaj je problem,..., ki pa ga ne reši nobena subvencija. 

Me pa vedno impresionirajo posamezniki, ki vedno za vse težave krivijo druge. Drugih ni mogoče spremeniti. Lahko se zgolj sebe. Kdor predpostavlja, da je na trgu vreden neprimerno več, kakor je trenutna njegova plača naj gre za svoje. V prekmurju so vsi podjetniški index(vključujoč % podjetnikov) na tleh. Dejstvo

ps:
Kmetijstvo na podlagi subvencij ni nobeno podjetništvo.
 
1.)Produktivnost z lenobo enačijo prej omenjeni forumaši. Kmetijstvo je državni problem in ne Prekmurski saj lahko to panogo spremeni samo državna politika. Kmetje so vsepovsod enaki. Vsi jočejo ko je suša in toča in to vsako leto over and over again.

2.) podjetniški indeks v Sloveniji je v primerjavi z ostalimi državami EU tudi na dnu. To je dejstvo. Se pravi vse kar očitaš Prekmurju lahko neka razvita država očita tebi kot Slovencu. A potem sprejmeš vse te kritike?

3.) Point vsega je samo to, vsi ste polni kritike ko se gre za Prekmurje, ker so si ljudje pač sami krivi za to da je regija zaostala-ok ta argument sprejmem a ko pa gremo malo drugače in povemo, da si je prebivalec ljubljane sam kriv za to, da zaostaja za nekim londončanom pa se začne neka druga debata:). Dvojna merila a ne?
anon-1745 sporočil: 295
[#309497] 04.09.08 15:03 · odgovor na: crt (#309484)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

ej, clovek ti je ravnokar napisal, kaj so parametri place in produktivnosti. a si prebral?

mislim, razumem cisto clovesko, da gres v luft, ce imas vtis (tocen ali pa ne), da te nekdo oznacuje za lenuha, ampak daj se no vsaj tolko skuliraj, da preberes, preden odpises.
 
"ej človek" je malo nazaj izjavil, da je za razlike v plačah kriv lenoben Prekmurec ok? Zdaj ko pa malo spremenimo primerjavo in je Slovenija kot država na tisti "manj razviti" strani pa začne s produktivnostjo in podobnim (kar je popolnoma prav ampak očitno to ne velja za Prekmurce in njihovo razliko plač)...to je moj point, kapiš? Dvojna merila in argumentacija.
crt sporočil: 27.122
[#309512] 04.09.08 15:13 · odgovor na: anon-1745 (#309497)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 04.09.2008 15:14
glej zgoraj.

aja, pa ravno jutri grem v prekmurje :)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#309513] 04.09.08 15:13 · odgovor na: anon-1745 (#308844)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):
Prekmurje ni nič bolj/manj leno ali delavno kot Štajerska, Primorska, Gorenjska.
 
 If that is the case, then the obvious solution is to work smarter, not harder.

That will be $2000 plus sales tax, thank you.
anon-175644 sporočil: 66
[#309517] 04.09.08 15:17 · odgovor na: anon-1745 (#309491)
Odgovori   +    0
sedaj pa resno več ne vem ali preprosto ne prebereš ali ne razumeš kar pišem/oz vsi pišejo,...

0)Kaj mene briga kaj drugi enačijo? Jaz diskutiram samo z teboj.

1)Kmetje so večinoma presrečni, ko pridejo ujme. Saj tako pokasirajo zavarovalnino(ki jo država prispeva), znižajo stroške prodaje, si izboljšajo svoj pogajalski položaj, in zvišajo odkupne cene,...

2)Ne ni na dnu. Zahodno-Osrednja slovenska regija ga ima popolnoma v evropskem povprečju. Zanimiv je tudi index inovativih podjetij(to so tista poddjetja, kjer ljudje tudi razmišljajo). Lj cca  54% prekmurje 6%.

3) Seveda ni sam vsak sam kriv. Nihče se ne more odločiti, da se bo rodil inteligenten, lep, seksapilen, uspešen... Tudi sam neposredno ne more uplivat, da se denar namesto v inovativne projekte pretaka v socialno korektiv. Je pa vsak nedvomno kriv, lče krivi druge za svoje težave,... v lj tega ljudje v povprečju ne počnemo.
bc123a sporočil: 48.253
[#309519] 04.09.08 15:21 · odgovor na: anon-1745 (#309491)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):


1.)Produktivnost z lenobo enačijo prej omenjeni forumaši.

Ce ti spomin ne nese toliko nazaj, uporabi iskalnik v svojem browserju in po prejsnji strani postov poisci besedo "len". Jaz malo dvomim vase in sem sel iskat.

No, in, guess what. Nisem jaz zacel nabijati o lenobi. To si ti privlekel na plan. Je pa to tipicno slovenska reakcija, ko nekomu omenis produktivnost, in ti zacne "kazati zuljave roke". Kot da bi samo trud bil dovolj za produktivnost...
bc123a sporočil: 48.253
[#309523] 04.09.08 15:26 · odgovor na: anon-175644 (#309517)
Odgovori   +    0

Kane je napisal(a):

2)Ne ni na dnu. Zahodno-Osrednja slovenska regija ga ima popolnoma v evropskem povprečju. Zanimiv je tudi index inovativih podjetij(to so tista poddjetja, kjer ljudje tudi razmišljajo). Lj cca 54% prekmurje 6%.

3) Seveda ni sam vsak sam kriv. Nihče se ne more odločiti, da se bo rodil inteligenten, lep, seksapilen, uspešen...
Vsak ima moznost preseliti se. Bizarno je, da je reakcija prekmurcev na rojake, ki so se odselili, vecinoma negativna. In iz tega pridejo vse mozne nore ideje, recimo ta, da bi murska sobota rabila univerzo, da ji kadri ne bi vec bezali (to sicer ni ekskluzivno prekmursko razmisljanje, je pa v kontekstu absorpcijske sposobnosti prekmurskega gospodarstva za izobrazene kadre dalec najbolj neumno).

Ce ti cele generacije ljudi bezijo iz pokrajine, je mogoce vseeno dobro pomisliti, da mogoce delas nekaj narobe ti, ne pa tisti kraji, kamor se ljudje odseljujejo.
anon-1745 sporočil: 295
[#309530] 04.09.08 15:31 · odgovor na: anon-175644 (#309517)
Odgovori   +    0

Kane je napisal(a):
sedaj pa resno več ne vem ali preprosto ne prebereš ali ne razumeš kar pišem/oz vsi pišejo,...

0)Kaj mene briga kaj drugi enačijo? Jaz diskutiram samo z teboj.

1)Kmetje so večinoma presrečni, ko pridejo ujme. Saj tako pokasirajo zavarovalnino(ki jo država prispeva), znižajo stroške prodaje, si izboljšajo svoj pogajalski položaj, in zvišajo odkupne cene,...

2)Ne ni na dnu. Zahodno-Osrednja slovenska regija ga ima popolnoma v evropskem povprečju. Zanimiv je tudi index inovativih podjetij(to so tista poddjetja, kjer ljudje tudi razmišljajo). Lj cca  54% prekmurje 6%.

3) Seveda ni sam vsak sam kriv. Nihče se ne more odločiti, da se bo rodil inteligenten, lep, seksapilen, uspešen... Tudi sam neposredno ne more uplivat, da se denar namesto v inovativne projekte pretaka v socialno korektiv. Je pa vsak nedvomno kriv, lče krivi druge za svoje težave,... v lj tega ljudje v povprečju ne počnemo.
 
1.) kako prosim, tvoji kolegi so v postih na prvi strani govoril o tem kako se denar porablja za Prekmurje in kako bi bilo boljkše vlagat drugam za boljši razvoj. Se pravi krivijo druge ne?

2.) Kmetje so zelo problematični ampak tukaj mora prit sistemska rešitev na ravni države in ne lokalne regije, minister jih naj spametuje, da ne bodo vedno znova jokal ob toči in suši. Država bi morala spodbudit kmete (za vse ostale neizobražence, kmetje so tudi drugje in ne samo v Prekmurju), da ali poskrbijo za preventivo ali pa pač opustijo dejavnost in (kot mnogi že to delajo) se zaposlijo v okoliških podjetjih.Kjer je to pač možno. Ampak kaj ko pa so kmetje volilna baza SLS in je kmetijski minister SLS. Znova ga serje država

3.) Seveda je index podjetništva nižji, kaj a to je presenečenje? Večina ljudi je delala v tovarnah celo življenje in kako boš takega v kratkem času naučil podjetništva?Od kod mu bo denar za podjetje? Saj mnogo jih tako naredi, da ne bo pomote ampak večji del pa pač živi iz dneva v dan. Za kaj takega se morajo menjati generacije in to se že dogaja saj se podjetništvo počasi v Prekmurju prebuja. To pa niso 40+ letniki ampak mladi ljudje oz. nova generacija. Zato tudi nisem tako skeptičen glede prihodnjega razvoja Prekmurja. Poglej odvetnike, v MS imajo odlično lego (avstrija, hrvaška, madžarska), ki jo s pridom koristijo. Tako bo tudi s preostankom regije ampak za to je potreben čas in predvsem zamenjava generacije delovno aktivnega prebivalstva.
anon-1745 sporočil: 295
[#309541] 04.09.08 15:41 · odgovor na: bc123a (#309519)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Ce ti spomin ne nese toliko nazaj, uporabi iskalnik v svojem browserju in po prejsnji strani postov poisci besedo "len". Jaz malo dvomim vase in sem sel iskat.

No, in, guess what. Nisem jaz zacel nabijati o lenobi. To si ti privlekel na plan. Je pa to tipicno slovenska reakcija, ko nekomu omenis produktivnost, in ti zacne "kazati zuljave roke". Kot da bi samo trud bil dovolj za produktivnost...
 
no no, saj zaradi splošno žaljivih oznak Prekmurcev sem se v prvi vrsti vključil v to debato. Alkoholiki, lenobe vse to je letelo tudi s tvoje strani. O produktivnosti iz tvojih ust šele takrat, kadar smo situacijo malo obrnili in tebe, kot nerazvitega, primerjal z bolj razvitimi (npr. Angleži). Od takrat pa nisi več len ampak manj produktiven.

In vsekakor je produktivnost tista, ki je glaven razlog za tako stanje. Produktivnost je pa nizka zato, ker je velik delež kmetijskega prebivalstva (pač ni velike dodane vrednosti, če imaš kmetijo mXm) in visok delež zaposlenih v industriji z nizko dodano vrednostjo. Ampak za tako stanje pa niso krivi lenoba in nedelo.

In tukaj tudi očiten na državo (ki enako napako ponavlja pri vseh propadajočih držvnih podjetjih). Z enako vsoto subvencije (10 mio. €) 10 let prej bi lahko problem mure rešili in danes nebi bila več taka težava. Naredili pa niso nič. Za tako stanje pa niso krive šivilje, ki ob 04.00 grejo na delo, ker so se pred 20 leti zaposlile v takrat na videz dobro stoječem podjetju. Vi pa v pretežni meri krivite ravno te, povprečnega človeka, ki nima nobene moči, da kaj spremeni.

Pa da ne bom samo o Muri, glej kaj je država naredila z Elanom v teh 15-tih letih? Praktično je uničila podjetje.
anon-1745 sporočil: 295
[#309544] 04.09.08 15:43 · odgovor na: bc123a (#309523)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Vsak ima moznost preseliti se. Bizarno je, da je reakcija prekmurcev na rojake, ki so se odselili, vecinoma negativna. In iz tega pridejo vse mozne nore ideje, recimo ta, da bi murska sobota rabila univerzo, da ji kadri ne bi vec bezali (to sicer ni ekskluzivno prekmursko razmisljanje, je pa v kontekstu absorpcijske sposobnosti prekmurskega gospodarstva za izobrazene kadre dalec najbolj neumno).

Ce ti cele generacije ljudi bezijo iz pokrajine, je mogoce vseeno dobro pomisliti, da mogoce delas nekaj narobe ti, ne pa tisti kraji, kamor se ljudje odseljujejo.
 


Ne jaz še nikogar nisem slišal, da bi imel kaj proti, če se nekdo odseli. To je neumnost, mogoče pa to govorijo kakšni pametnjakoviči ob kakem šanku samo take imamo tudi tu na forumu. Tako da ne zganjaj neke drame, kjer je ni.
bc123a sporočil: 48.253
[#309546] 04.09.08 15:46 · odgovor na: anon-1745 (#309541)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):


no no, saj zaradi splošno žaljivih oznak Prekmurcev sem se v prvi vrsti vključil v to debato. Alkoholiki, lenobe vse to je letelo tudi s tvoje strani. O

Dragec, alkoholizem je omenil ze Rado v clanku, in za to ima na zalost oprijemljive statisticne podatke.

Lenobe pa nisem nasel v svojih postih, ce sem prav pregledal.
anon-1745 sporočil: 295
[#309547] 04.09.08 15:46 · odgovor na: crt (#309512)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
glej zgoraj.

aja, pa ravno jutri grem v prekmurje :)
 
upam da boš užival, tudi jaz bom ta vikend v moji murski soboti in te lahko malo popeljem naokrog, da bo vidna realna slika Prekmurja :).
anon-17372 sporočil: 6.680
[#309550] 04.09.08 15:50 · odgovor na: anon-1745 (#309541)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):


no no, saj zaradi splošno žaljivih oznak Prekmurcev sem se v prvi vrsti vključil v to debato.
komu prekmurci recete "prekmurci"? stajercem?
anon-1745 sporočil: 295
[#309551] 04.09.08 15:52 · odgovor na: bc123a (#309546)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Dragec, alkoholizem je omenil ze Rado v clanku, in za to ima na zalost oprijemljive statisticne podatke.

Lenobe pa nisem nasel v svojih postih, ce sem prav pregledal.
 
1.)Pezdir mi teh statističnih podatkov ni prikazal, če pa je njegovo poznavanje Prekmurja takšno kot sodstva (o katerem se je razpisal) pa ti lahko povem, da je nakladač in nič drugega.

2.) Res je, lenobo je začel lencer ali kako, ti si samo omenil, da so v Prekmurju ljudje zarukani (dobeseden citat) in nočejo sprememb. Za slednje mi prosim povej en dokaz, kakšno predlagano reformo Prekmurci niso sprejel, povej mi sploh kakšno reformo, ki se je v Sloveniji zgodila v zadnjih letih?

ne se zdaj ven vlečt, patetično res.
crt sporočil: 27.122
[#309556] 04.09.08 15:55 · odgovor na: anon-1745 (#309547)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):
upam da boš užival, tudi jaz bom ta vikend v moji murski soboti in te lahko malo popeljem naokrog, da bo vidna realna slika Prekmurja :).
no jaz bom samo par vasi ven iz mesta, se vedno v mestni obcini. grem sadit grmovnice. z zeno sva kar precej prekrizarila naokoli. (pa ene sorodnike imam v prlekiji.) pokrajina nama je odlicna, neposredni sosedi ok, javne storitve ok (tu pomaga to, da je masa strank cirka nic, ce si vajen ljubljanskega dela slovenije). pa sva tako kupila eno zapusceno posest. samo ce bi zdaj zaceli o tem, zakaj je bila zapuscena, pridemo pa spet do te iste danasnje kace :)
anon-171999 sporočil: 1.852
[#309624] 04.09.08 16:58 · odgovor na: anon-1745 (#308758)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):
hehehe, lecner, tipičen primer nerazgledanega človeka, ki niti brat ne zna:

1.) nikoli nisem govoril, naj država ustanavlja podjetja

2.) Tuja podjetja niti ne zanima Slovenija kot taka. Imamo manj tujih investicij kot npr. v 2004 in še tiste, ki se nam ponujajo (Harrah's) jih odženemo, ker RKC moti blackjack. Tako da američanov in japoncev ni nikjer v Sloveniji (vsaj ne s pomembnejšimi posledicami)

3.) Eden izmed razlogov zakaj je Hugo Boss v preteklosti raje sodeloval z Muro, kot pa preselil obrat v Bosno je bila kvalifikacija delovne sile. Študija, ki jo je predaval en izjemen profesor na EF je pokazala, da bi zaposlene šivilje v Bosni rabile dodatna 4 leta, da bi dosegle produktivnost tistih v Muri.


1) Ti v bistvu nisi še ničesar povededal, si samo pokazal, da si malopriden Pomurski komunajzar, ki je gostilniško preklinjanje nad Ljubljano, uspel prenesti na forum Financ.
 
2) Harrah's je odgnala lokalna skupnost. Vendar zaradi tega ni bila deležna nobenih transferjev iz naslova izpadlih koristi - kar je pri polni zaposlenosti, ki ni zgolj navidezna), tudi edino logično.
Zelo slabo razmišljaš: Američani ali Japonci v Slovenijo niso vložili nič pomembnega, ker niso ustvarili nobenega mastodonta tipa Mura (ali megazabavišča)?! Bojim se, da se motiš. Obstaja kar nekaj manjših podjetji, ki je našlo prav takšne vire financiranja, vendar dvomim, da jih je veliko v Prekmurju. *

3) Hm, ali je Hugo Boss postal pretklost? Zanimivo, ko pa je "en izjemen profesor na EF pokazal, da bi zaposlene šivilje v Bosni rabile dodatna 4 leta, da bi dosegle produktivnost tistih v Muri."

* Tudi na tem forumu se oglaša uporabnik z vzdevkom Shaman . On je uspešen direktor podružnice, še bolj uspešnega tujega podjetja in lahko ti pove, da zasluži na leto fiksnih 412 tisoč EUR (seveda pa je plačan tudi za vse presežke plana, dobiva pa tudi opcije kot sredstvo delavske retencije). Tako lahko svojega delodajalca skupno stane blizu milijona EUR letno! Lahko si prestavljaš, da mora za takšen dohodek trdo delati, kljub temu pa si vzame čas, da prebira vse forume Financ in napiše tudi do dvajset nevsebinskih komentarjev dnevno (večinoma tako dolgih, da jih računalnik sploh noče citirati). Še posebej je zanimivo to, da lahko komentarje producira vsak dan in praktično ob katerikoli uri . On bi lahko Prekmurce učil produktivnosti!    
anon-171999 sporočil: 1.852
[#309640] 04.09.08 17:18 · odgovor na: anon-1745 (#309364)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):
lecner

1.) Te moram razočarat, Jerry ni nikoli bil delojemalec ampak že v času študijskih let delodajalec. Poleg tega pa ima Jerry okoli sebe izjemno sposobne ljudi in zato tudi toliko bolje opazi ničvredne luzerje, ki se po forumih visoko držijo, potem pa na koncu meseca računajo ali jim bo zneslo za poletje na hrvaški obali v hotelu z 1* ali pa kakšnem kampu usred največjega sranja.

2.) V Prekmurju se prebuja podjetništvo. Kot sem prej omenil, inkubator v MS je nabito poln, seznam čakanja izjemno dolg. Manjkajo pa kapacitete za tista podjetja, ki so letu dni iz inkubatorja izstopijo in hočejo širit svoje poslovanje.

3.) Točno tako v državnih podjetjih se preveč zaposluje, ker se službe talajo glede na veze in politično pripadnost. V vsem znanem državnem podjetju so po nastopu sds ove vlade novi managerji ustanovili dva oddelka, katerih osnovne naloge se skoraj popolnoma prekrivajo (ker je vrh pač želel podeljevati direktorske nazive svojim prijateljem). Zdaj ta dva oddelka tekmujeta med sabo tako, da čim več ljudi zaposlujeta (več ljudi kao pomembnejši je oddelek), ki nato posedajo in nimajo preveč dela. To vem iz lastnih izkušenj (ampak kot rečeno ne kot delojemalec). In to je uspešno podjetje

4.) Vem, za neizobražence kot si ti je to veliko presenečenje ampak, glavni motor razvoja gospodarstva (vsakega, ki temelji na kapitalizmu) so SME podjetja (kot pametnjakovič verjetno razumeš ta termin ali?). Niso mercatorji, petrolaši in podobni ampak majhna in srednje velika zasebna podjetja.

To pa je potrebno promovirat in tukaj lokalna politika igra pomembno vlogo. Seveda pa ne moreš pričakovati, da bodo tisti, ki so prej delali 30+ let v proizvodnji postali veliki podjetniki, enako velja za večino kmečkega prebivalstva. Tako kot ne moreš pričakovati, da bodo državni uradniki, politiki in podobni uspešni v gospodarstvu, ker pač nimajo o tem pojma.


5.) Krivdo za industrijsko cono v MS sem jasno dal županu MS, članu SDS.

6.) zdaj pa še najbolj zabaven del. Koliko točno je država naklonila Prekmurju? daj malo številke da bomo primerjali (komaj čakam:))? Malo bolj konkretno prosim. Sicer pa ko sem za kakšne številke prosim bc123ja je to enostavno ignoriral, ker ste ceneni nakladači. In kakšne posebne dodatke prejemajo Prekmurci v primerjavi z ostalimi? Kakšni zneski ?

ti sigurno ne vplačuješ dosti v državne blagajne. Nekdo ki je take izjavlja je lahko srečen če doseže slovensko povprečje. aja in by the way neto dohodke omenjam zato, ker so iz vidika ekonomije zelo pomembni saj se iz njih dobi razpoložljiv dohodek...več ti pa ne bom razlagal, ker te preobremenim pa ti eksplodira glava:)

1) Brez komentarja. Še dobro, da imaš okrog sebe sposobne ljudi, saj ti to nisi.
2) Seveda je inkubator nabito poln, saj so "podjetniki" v njemu deležni različnih ugodnosti. Raje povej, kaj tam noter počnejo, glede na to, da jim po izstopu zmanjkuje "kapacitet", da bi svojo dejavnost širili. Torej v inkubatorju producirajo stvari samo zato, da pobirajo državna sredstva, na trgu pa se z njimi ne obnesejo najbolje! Prototip prekmurskega inkubatorja je torej Mura.
3) Žal ne vem o katerem podjetju govoriš. Si pozabil ime ali si ga ne upaš navesti?

4) Ali je kdo na tem forumu trdil, da SME ( kar pomeni: small and medium enterprises; kmetavz) niso motor razvoja? Kaj pomeni, da je potrebno to promovirati - pošiljati letake po prekmurskih gospodinjstvih? 
5) Krivdo za ind. cono si dal Prekmurcem, ki so takšnega človeka izvolili.

6) Na žalost ti na "najbolj zabaven del" odgovarjamo že cel dan, đeri. Če številke pravijo, da Prekmurci zaslužijo manj od slovenskega povprečja in imajo visoko brezposelnost, je menda na dlani, da v proračun plčaujejo manj davkov, v socilane blagajne pa manj prispevkov . Ravno iz teh budžetov, đeri, pa se financira delovanje države. Ali sedaj razumeš, zakaj Prekmurje prejema več kot daje.
 
Prej sem ti že razlagal o zdravstvenih storitvah, sedaj pa poglej še preprost primer občin, ki jih Prekmurci ustanavljate bistveno raje kot podjetja. Zakon, ki ureja financiranje občin določa kakšna je primerna poraba vsake občine (glede na št. otrok, starostnikov, dolžino cest...), pri čemer predvideva, da bi vsaka občina morala iz lastnih virov prihodkov (seveda skupaj s prenesenimi iz dohodnine), zbrati vsaj toliko sredstev, da bi pokrivala njihovo "primerno porabo", sicer mora preostanek do tega zneska pokriti proračun RS. Seveda so prekmurske občine pri tem veliki izgubarji, zato črpajo iz proračuna dodatna sredstva.

Torej đeri, bo takšno logično sklepanje zadoščalo, ali pa nam bi raje TI pojasnil od kod Prekmurci jemljete denar za davke, vse socialne prispevke in pa seveda financiranje svojih občin, glede na to, da imajo zaposleni najnižje plače v državi, ob najvišji stopnji brezposelnosti in podjetjem, ki ustavarjajo najnižje dobičke. Povej nam kako to teče đeri. Kako imamo lahko vsi enako, đeri, če pa Prekmurje plačuje manj (ali bi rad povedal, da plačuje več)?
 
Prej si na podobna vprašanja odgovoril, da ti plačuješ več od povprečja - ja in, koga to briga, đeri? Ti nam povej koliko plačujete vsi Prekmurci skupaj!

"by the way neto dohodke omenjam zato, ker so iz vidika ekonomije zelo pomembni saj se iz njih dobi razpoložljiv dohodek...več ti pa ne bom razlagal, ker te preobremenim pa ti eksplodira glava:)" Poglej fant, ali si res prepričan, da se ukvarjaš s podjetništvom in celo zaposljuješ ljudi? Sicer pa ponavljam, da si zelo iskriv in duhovit.
anon-171999 sporočil: 1.852
[#309650] 04.09.08 17:24 · odgovor na: anon-1745 (#309551)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):

 


2.) Res je, lenobo je začel lencer ali kako, ti si samo omenil, da so v Prekmurju ljudje zarukani (dobeseden citat) in nočejo sprememb. Za slednje mi prosim povej en dokaz, kakšno predlagano reformo Prekmurci niso sprejel, povej mi sploh kakšno reformo, ki se je v Sloveniji zgodila v zadnjih letih?
Z lenobo je začel lecner, ker je želel narediti debato zanimivo. Očitno mu je uspelo.
Zakaj pa smo se začeli s to lenobo "vleči ven", mi ni povsem razumljivo? Ali niso delavke v Muri, ki po 30 letih dela, ne znajo početi ničesar koristnega, navadne lenobe? Delale so po sedem ur in pol dnevno - kaj pa preostali del dneva? Lahko bi imele že vse končan magisterij! Naj odprejo svoje odvetniške pisarne, saj praviš, da imate odlično geografsko lego za opravljanje odvetniških storitev (Avstrijo, Madžarsko in Hrvaško). Sam si rekel, da so zaupale v prihodnost, ki jim jo bo to podjetje zagotavljalo. Torej? Očitno so naredile napako. Ali moram sedaj jaz za to odgovarjati?

Kaj pa je s prekmurskimi kmeti, đeri. To da so preprosto neumni naj bi bil problem mene, davkoplačevalca?
Počasi se bom začel strinjati s tabo - sem tipični prestavnik slovenske raje. Ne zanimajo me veliki projekti, želim samo vedeti zakaj plačujem davke! Povej mi, đeri, tako kot ti znaš, po gostilniško! Kaj imam jaz od vas Prekmurcev? Povej kaj mene brigajo imbecilne šivilje v Muri in pa prekmurski zatelebanjeni kmeti? 
Praviš, da si se moral ravno zaradi takšnih oprelelitev oglasiti. Zakaj, đeri? Ker ti nisi len in neumen? Mene ti ne ganeš pretirano. Jaz hočem samo vedeti ali je res potrebno zavirati razvoj celotne države zaradi nekega Prekmurja, ki samo ne ve kaj v resnici hoče.   
bc123a sporočil: 48.253
[#309659] 04.09.08 17:28 · odgovor na: anon-1745 (#309551)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):


1.)Pezdir mi teh statističnih podatkov ni prikazal,
2.) Res je, lenobo je začel lencer ali kako, ti si samo omenil, da so v Prekmurju ljudje zarukani (dobeseden citat)
ne se zdaj ven vlečt, patetično res.

Kar se alkoholizma tice:

http://www.ivz.si/javne_datoteke/datoteke/866-al ko_04cCIP.pdf

Slika 8.

Da ne omenjam osebnih izkusenj, ki so bile vcasih prav zalostne. Od deformiranih otrok (matere pijanke), do trgatev, ko so pijane cele vasi in cele druzine. Do tega da sem dozivel da so nekajletnemu otroku na kmetiji dajali vino "da bo vedel, kaj bo podedoval".

Ostalega pa ne bom komentiral, ker si prismojen.

Ni cudno, da utrujas s tem, tebi in sorodnim dusam je pac pod castjo odpreti kaksno knjigo in se pouciti o produktivnosti, a ne? Nima smisla debatirati s clovekom, ki ze apriori krivi vse druge za svoje probleme, nobena teorija, nobena enacba ne bo spremenila njegovega mnenja.
anon-171999 sporočil: 1.852
[#309685] 04.09.08 18:00 · odgovor na: anon-91864 (#309664)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

 
Lecner, brez veze se mi upucavleš. Nimam nič proti vam pubecom, ki imate radi fantke, ma jaz preferiram pupe. Eto.

P.S. Funkcionalno si nepismen,bre! Skupni strošek za delodajalca pri ciljni kontribucijski margini (botom lajn, bre lecnere) = 36k*12=432K. Toti skupni strošek je pogodbena vrednost. Ker se pa mora vedeti tudi bruto plača (najmanj zaradi dafkof), je iz totega pogodbenega zneska definiran bruto letni ciljni keš konkretno za đamahirijo bananistan=bruto mesečno(fix+variabla)*12=30k*12=360k. To sem ti napisal vsaj ziljonkrat, ampak kaj, ko si pa ti opravilno nesposoben in se ti zgolj mudi zlivati svoj strup po okolici.
Tudi to sem ti napisal ziljonkrat, da je varijabla 50% bruto zneska in se izplačuje nad 100% samo bo preseganju plana. BTW, a ti ponudim đob? Ajde kaj znaš delati, če sploh kaj?

P.P.S. Če se že pogovarjamo o razlikah med domačimi podjetji z lastniki z domicilom iz SLO in domačimi podjetji z lastniki z domicilom v tujini, Bisi je skoraj vse lepo elaboriral, jaz bi dodal samo še to, da je tudi management drugačen in da so tudi stroškovni standardi  pz. navade drugačne. Tako recimo nimamo enakega odnosa do tega koliko je tajnic in podobnega neproduktivnega staffa u podjetju. Tudi outsorsinga je več, tudi poslovnih prostorov ne najemamo šakom in kapom, pa aftamobilji, energijski stoli za direktorje in podobna sranja, itd. In na koncu imamo produktivnost in profitabilnost po glavi Janeza uslužbenca kar nekak 2 do 3 krat višjo. Zato ostane več tudi za plače zaposlenih. he.he.

LP shaman

Ali si zaposlil kako tajnico, ki preži nad mojimi komentarji?! Kako me lahko tako hitro izslediš?Debata o "tvoji plači" je zaključena. Če bi jo rad obnavljal, pojdi na spodnjo stran in jo nadaljuj - denimo pri temu, da boš poskušal odgovoriti na kakšno moje vprašanje. Vidim pa da tokrat (nekako v glosah) pripoveduješ že o novih dejstvih. https://www.finance.si/221731

"BTW, a ti ponudim đob? Ajde kaj znaš delati, če sploh kaj?"
Znam pisati odlične poste. Lahko mi ponudiš đob in bova skupaj pisla neumnosti, srkala sex on the beach in služila, moment, da pogledam gor - 432k EUR letno! E to! he.he.

p.s. ne govori mi več, da sem opravilno nesposoben (ali si morda študiral kako socialistično pravo). Imaš samo poslovno nesposobne ljudi in tiste, ki jim je poslovna sposobnost odvzeta (deloma ali v celoti).
 
p.p.s. kaj si ti misliš o đeriju in njegovih modrovanjih. Ali se strinjaš z njim? 
anon-28836 sporočil: 3.657
[#309719] 04.09.08 18:50 · odgovor na: anon-91864 (#309699)
Odgovori   +    0
Ali imas sse kaksen job offer in foreign relations division :-)
anon-1745 sporočil: 295
[#310179] 05.09.08 10:56 · odgovor na: anon-28836 (#309719)
Odgovori   +    0
lecner tokrat zadnjiča samo za tebe:

1.) največ prihodkov država pobere iz DDV-ja, ki ga plačujejo vsi. Npr. dohodnina predstavlja 10%, zato ne stokaj, ker iz tistih 600-800 € bruto, ki jih ti dobiš itak ni nobene koristi.

2.) tvoje "srečanje" na forumu je zame bilo zelo poučno. Na vsake toliko se srečam z ljudmi, ki take včasih ustrelijo, da si človek misli "ma večjega bedaka pa že ne"...ampak ne, ti si dokaz, da človeški idiotizem nima meje. In veš kaj me pri bedakih najbolj zabava? To da so tisti najbolj bedasti tudi najbolj glasni:). Imajo pa bedaki tudi srečo, ker se ne zavedajo kako bedasti so.

3.) si navaden dvorski pajacek. tuliš na glas koliko denarja ti daš Prekmurju, ko te pa vprašam za konkretne številke (govoril si o raznih posebnih transferjih, ki jih samo Prekmurci redno dobivajo) pa začneš nekaj filozofirat. Se pravi nič konkretnega iz tvoje strani.

4.) poleg tega si nepismen, ker mojih postov enostavno ne bereš oz. primitivno obračaš besede.

Imaš pa srečo, da je forum. Če bi se srečala v živo bi te verbalno (da ne bo pomote, jerry je bolj pacifistične narave, v primeru spora raje toži:)) zdrobil, kot majhen orehek z nogo. Oz. kako bi walter wolf dejal, najprel bi te pojedel, nato prežvečil in izpljunil. Nato bi te vred s tvojim renaultom clio odnesel v prtljažnik mojega avtomobila ter v luki koper na naslednjo ladjo za kitajsko, kjer bi delal v enem izmed sweatshopov za 0,05$ na uro. Tam so, glede na svoj zaslužek, po tvoji logiki najbolj leni ljudje na svetu.

O Prekmurju se pa vsaj z mano več ne boš pogovarjal, ker si postal dolgočasen. Pojdi v svojo lokalno beznico pa se tam pogovarjajte z ostalimi pijandurami o tem kako ste vsi najbolj pametni a na koncu mesca vam ne znese niti kg kruha.
anon-1745 sporočil: 295
[#310197] 05.09.08 11:12 · odgovor na: bc123a (#309659)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Kar se alkoholizma tice:

http://www.ivz.si/javne_datoteke/datoteke/866-al ko_04cCIP.pdf

Slika 8.

Da ne omenjam osebnih izkusenj, ki so bile vcasih prav zalostne. Od deformiranih otrok (matere pijanke), do trgatev, ko so pijane cele vasi in cele druzine. Do tega da sem dozivel da so nekajletnemu otroku na kmetiji dajali vino "da bo vedel, kaj bo podedoval".

Ostalega pa ne bom komentiral, ker si prismojen.

Ni cudno, da utrujas s tem, tebi in sorodnim dusam je pac pod castjo odpreti kaksno knjigo in se pouciti o produktivnosti, a ne? Nima smisla debatirati s clovekom, ki ze apriori krivi vse druge za svoje probleme, nobena teorija, nobena enacba ne bo spremenila njegovega mnenja.
 

No ok, zdaj mi pa še podaj rezultate kakšne objektivne razlage, da so po tvoje Prekmurci bolj zarukani in da se bolj upirajo spremembam? Na slednje mi še vedno nisi odgovoril.


Pa še enkrat (tudi ti s težavami branja):

1.) jaz osebno nimam nobenih problemov zaradi katerih bi krivil druge. O meni se sploh nikoli ne pogovarjamo zato ne vem kaj tu filozofiraš.

2.) matere pijanke so v vsakem večjem bloku v Ljubljani tako da to ni omejeno na regijo. Ljudje so šibki, neumni, revni, pijanci in vse to na splošno in slednje lastnosti niso regijsko omejene. No za umsko omejene ljudi že.

3.) vsak, ki posplošuje in podeljuje nazive določeni skupini ljudi (ali gre za regijsko, rasno, in podobno spremenljivko) je zame popolen bedak. In ni naključje, da so taki izmečki oz. napake v evolucijskem razvoju (ja tu mislim tebe) kvečjemu povprečni državljani, ki služijo nek povprečen dohodek in so veseli, če kje dobijo dodatnih 100 €, ker bodo lahko svoji ženi končno kaj kupili. To ni naključje in glede na to, da se tega ti pa lecner zavedata (lecner se je izdal s tem, ko se je kitil s plačo drugega- s svojo se očitno ni mogel:)) se počutita kot drek. In zato tudi prihaja do nestrpnosti, ignorance in grozne selektivne percepcije, ki temelji na osebnih prepričanjih ne pa na dejstvih.

Saj v bistvu se mi smilita, res.

O Prekmurju pa se bova naprej pogovarjala takrat, kadar mi boš posredoval objektivne rezultate kakšnih raziskav ali podobno, ki dokazujejo, da so Prekmurci bolj odporni proti spremembam (ob dejstvu, da ima Prekmurje visok delež ljudi, ki delajo v Avstriji. So verjetno mnogo bolj fleksibilni kot v marsikateri drugi regiji) in da so zarukani. Tvoje besede zdaj pa jih dokaži, pa brez ovinkarjenja v političnem stilu.
bc123a sporočil: 48.253
[#310199] 05.09.08 11:13 · odgovor na: anon-1745 (#310197)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):




2.) matere pijanke so v vsakem večjem bloku v Ljubljani tako da to ni omejeno na regijo. Ljudje so šibki, neumni, revni, pijanci in vse to na splošno in slednje lastnosti niso regijsko omejene. No za umsko omejene ljudi že.

Slika 8 iz pdfja v linku does ring a bell?
anon-1745 sporočil: 295
[#310252] 05.09.08 11:57 · odgovor na: bc123a (#310199)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-1745 05.09.2008 11:59

bc123a je napisal(a):


Slika 8 iz pdfja v linku does ring a bell?
 
Pa greva lepo povrsti: sem si malo pogledal tudi ostale slike, ti priporočam:


1.) Slika 9 kaže delež hospitalizacij zaradi alkohola glede na vse hospitalizacije za posamezno mesto. In glej kaj vidimo, delež hospitalizacij zaradi alkohola, je glede na vse hospitalizacije v MS mnogo nižji kot v LJ, MB in vodilnemu NM. Se pravi od vseh ljudi, ki jih hospitalizirajo v posameznih mestih je v NM, LJ, in MB glede na celoto mnogo več kroničnih "pijancev".

Oz. drugače, da boš razumel na sto hospitaliziranih ljudi v NM sta dva kronična "pijanca" (uporabljam vaše primitivne izraze, da boste razumel), v LJ je na sto ljudi 1.6, v MB 1,8, v CE 1,6 v MS (surprise) približno 1,1. Zanimivo ne?

Se pravi sobočanci plačujejo ljubljančanom več za hopsitalizacijo kronikov kot obratno:), zanimivo.



2.) Slika 15 na str.26. kaže povprečno trajanje ene odstotnosti dela zaradi bolezni neposredno pripisanih alkoholu. In glej ga to, Ljubljana čez 60 dni, Murska Sobota 50 dni. Tako razvite regije Koper, Ljubljana, Maribor so nad državnim povprečjem, ki znaša 45 dni.

Se pravi so v Ljubljani mnogo hujši primeri kroničnih bolezni z alkoholom kot v MS. Kako je to mogoče? Enako velja za MB, KP.

3.) Sliko 18 na strani 30 priporočam vsem. Delež smrti zaradi bolezni iz alkohola med vsemi smrtmi določene regije je v Murski Soboti pod povprečjem Slovenije. Če gledamo za moški spol; Celje in ravne nad 5%, Ljubljanya nad 3%, Murska Sobota pod 3%. Več smrti zaradi bolezni iz alkohola med vsemi boleznimi izmerijo tudi v Novi Gorici. Poglej tudi sliko 19.



No toliko o tem mitu. Bluzer butast.

Strani: 1 2 3 4 5