Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-171999 sporočil: 1.852
[Glavni forum] Tema: Re: Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija
[#309650] 04.09.08 17:24 · odgovor na: anon-1745 (#309551)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):

 


2.) Res je, lenobo je začel lencer ali kako, ti si samo omenil, da so v Prekmurju ljudje zarukani (dobeseden citat) in nočejo sprememb. Za slednje mi prosim povej en dokaz, kakšno predlagano reformo Prekmurci niso sprejel, povej mi sploh kakšno reformo, ki se je v Sloveniji zgodila v zadnjih letih?
Z lenobo je začel lecner, ker je želel narediti debato zanimivo. Očitno mu je uspelo.
Zakaj pa smo se začeli s to lenobo "vleči ven", mi ni povsem razumljivo? Ali niso delavke v Muri, ki po 30 letih dela, ne znajo početi ničesar koristnega, navadne lenobe? Delale so po sedem ur in pol dnevno - kaj pa preostali del dneva? Lahko bi imele že vse končan magisterij! Naj odprejo svoje odvetniške pisarne, saj praviš, da imate odlično geografsko lego za opravljanje odvetniških storitev (Avstrijo, Madžarsko in Hrvaško). Sam si rekel, da so zaupale v prihodnost, ki jim jo bo to podjetje zagotavljalo. Torej? Očitno so naredile napako. Ali moram sedaj jaz za to odgovarjati?

Kaj pa je s prekmurskimi kmeti, đeri. To da so preprosto neumni naj bi bil problem mene, davkoplačevalca?
Počasi se bom začel strinjati s tabo - sem tipični prestavnik slovenske raje. Ne zanimajo me veliki projekti, želim samo vedeti zakaj plačujem davke! Povej mi, đeri, tako kot ti znaš, po gostilniško! Kaj imam jaz od vas Prekmurcev? Povej kaj mene brigajo imbecilne šivilje v Muri in pa prekmurski zatelebanjeni kmeti? 
Praviš, da si se moral ravno zaradi takšnih oprelelitev oglasiti. Zakaj, đeri? Ker ti nisi len in neumen? Mene ti ne ganeš pretirano. Jaz hočem samo vedeti ali je res potrebno zavirati razvoj celotne države zaradi nekega Prekmurja, ki samo ne ve kaj v resnici hoče.