Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-1745 sporočil: 295
[Glavni forum] Tema: Re: Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija
[#309541] 04.09.08 15:41 · odgovor na: bc123a (#309519)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Ce ti spomin ne nese toliko nazaj, uporabi iskalnik v svojem browserju in po prejsnji strani postov poisci besedo "len". Jaz malo dvomim vase in sem sel iskat.

No, in, guess what. Nisem jaz zacel nabijati o lenobi. To si ti privlekel na plan. Je pa to tipicno slovenska reakcija, ko nekomu omenis produktivnost, in ti zacne "kazati zuljave roke". Kot da bi samo trud bil dovolj za produktivnost...
 
no no, saj zaradi splošno žaljivih oznak Prekmurcev sem se v prvi vrsti vključil v to debato. Alkoholiki, lenobe vse to je letelo tudi s tvoje strani. O produktivnosti iz tvojih ust šele takrat, kadar smo situacijo malo obrnili in tebe, kot nerazvitega, primerjal z bolj razvitimi (npr. Angleži). Od takrat pa nisi več len ampak manj produktiven.

In vsekakor je produktivnost tista, ki je glaven razlog za tako stanje. Produktivnost je pa nizka zato, ker je velik delež kmetijskega prebivalstva (pač ni velike dodane vrednosti, če imaš kmetijo mXm) in visok delež zaposlenih v industriji z nizko dodano vrednostjo. Ampak za tako stanje pa niso krivi lenoba in nedelo.

In tukaj tudi očiten na državo (ki enako napako ponavlja pri vseh propadajočih držvnih podjetjih). Z enako vsoto subvencije (10 mio. €) 10 let prej bi lahko problem mure rešili in danes nebi bila več taka težava. Naredili pa niso nič. Za tako stanje pa niso krive šivilje, ki ob 04.00 grejo na delo, ker so se pred 20 leti zaposlile v takrat na videz dobro stoječem podjetju. Vi pa v pretežni meri krivite ravno te, povprečnega človeka, ki nima nobene moči, da kaj spremeni.

Pa da ne bom samo o Muri, glej kaj je država naredila z Elanom v teh 15-tih letih? Praktično je uničila podjetje.