Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-1745 sporočil: 295
[Glavni forum] Tema: Re: Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija
[#309440] 04.09.08 14:31 · odgovor na: bc123a (#309418)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Ej, dzeri. Ker verjetno ne bova prisla do konca, dajva zakljucit, dokler nisva zacela se streljat drug na drugega?

Poglej. Meni je jasno, da v prekmurju ne zivijo prav posebej leni, delomrzni ali neumni ljudje. Right? Prebivalci prekmurja so, na svojo skodo in naso skupno zalost, nekako - kako bi rekel, se malo bolj slovenski od preostanka slovenije. S cimer mislim, da imajo - pa ne bi tudi spekuliral o vzrokih in razlogih - se malo bolj izrazite poglede na to, kaj vse mora urediti drzava in za kaj vse so krivi drugi. Ce reces, "ja saj drugje po sloveniji tudi", ti lahko le recem, da imas sicer prav, a da je v prekmurju vse se malo bolj izrazito.

Normalna posledica tega je, da vam gre malo slabse od preostanka slovenije (bodimo realni, saj placa v prekmurju ni glih 1/3 slovenske, ali kaj podobno izrazito slabsega, a ne?)

Sedaj, ali boste jokali, da "drugi pa tudi, ni fer" ali boste pa pokusali kaj na tem spremeniti in priti po pogledih vsaj blize (itak ze po sebi problematicnim) pogledom preostanka slovenije, je pac vasa stvar.

Zato sem pa tudi rekel (in ti krasno potrjujes tole tezo), da me je strah samo tega, da je prekmurje v bistvu prihodnost slovenije, ce se ne loti reform, ne preteklost. Ne zato, ker bi bili tako razlicni od preostanka, ampak zato, ker menim, da ste samo "slovenci" v malo bolj koncentrirani dozi.
 

daj s takimi lahko ti filaš tvoje prijatelje v beznici zvečer. Nisi mi odgovoril na simpl vprašanje?

Glede na to, da zaposlen v VB, ki opravlja enako delo kot ti dobi približno 3X več plačila a to potem pomeni, da si ti toliko bolj len? (nekaj takega si izjavil in ne vleči zdaj nazaj)

Daj odgovori mi na to vprašanje in se enkrat ne izmikaj.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 309440

Strani: 1

anon-119197 sporočil: 9.214
[Glavni forum] Tema: Re: Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija
[#309443] 04.09.08 14:35 · odgovor na: anon-1745 (#309440)
Odgovori   +    0
Ce hoces imet 3x visjo placo, moras it v VB in dobiti zaposlitev (cv, prosnje itd.), kar zagotovo zahteva nek trud. Odvisno, ce nimas drugih zadrzkov, si lahko tudi len :)
bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Re: Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija
[#309452] 04.09.08 14:42 · odgovor na: anon-1745 (#309440)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):



daj s takimi lahko ti filaš tvoje prijatelje v beznici zvečer. Nisi mi odgovoril na simpl vprašanje?

Glede na to, da zaposlen v VB, ki opravlja enako delo kot ti dobi približno 3X več plačila a to potem pomeni, da si ti toliko bolj len? (nekaj takega si izjavil in ne vleči zdaj nazaj)

To pomeni da si:

- produktiven 1/3 angleza
- zivis v okolju, ki navzgor omejuje place ne glede na produktivnost.

Zakaj je recimo slovenski delavec produktiven samo za 1/3 angleza?

(tule priprocam Mrkaiceve osnove makroekonomije, del o skupni faktorski produktivnosti)

- ker se ne trudis dovolj
- ker nimas delovnih sredstev (npr. strojev) za vecjo produktivnost
- ker nisi dovolj izobrazen

Jasno je, da bo delavec za CNC strojem v UK dosti bolj produktiven kot tisti v prekmurju, ki recimo dela na roke, tudi ce ima priblizno isto izobrazbo in pridnost. Iz tega sledi, da je pac treba spodbujati tuje nalozbe.

Sicer pa je zalostno, da si na moj spravljiv tekst odreagiral, kakor si. Zaradi taksnega odnosa, bo prekmurje vedno rit slovenije, ne pa glava, tako kot kaze kokoska na zemljevidu.

Strani: 1