Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-171999 sporočil: 1.852
[Glavni forum] Tema: Re: Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija
[#309199] 04.09.08 12:41 · odgovor na: anon-1745 (#308786)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):

 


super, s tabo je zabavno


1.) Ni samo Prekmurje nerazvito. Tvoji priljubljeni statistični podatki kažejo na mnogo več regij, ki se niso razvila.

2.) Ne lenobe niso samo v ministrstvih in uradniških službah, lenobe so v vsakem podjetju, kjer ima delno lastništvo država. Zaposlijo preveč ljudi, ki nimajo kaj za delat in to plačujemo vsi mi.

3.) Ok, kot sem že omenil, po tvoji logiki so Prekmurci lenuhi, ker pač nimajo denarja. Potem je za mene vsak lenuh, ki zasluži 1.000 neto in manj. Hvaležen bodi, lenuh, da te financiram:) (zdravstvo, pa ceste, šolanje in podobno)

4.) Si pa smešen, najprej vsepovprek pospološuješ, ko ti pa izjavim da to ne drži pa v stilu "zanima me regija kot celota". Ti dejansko ne razumeš kaj ti pišem, kot bi domačemu kužku govoril naj hodi po dveh nogah, pa enostavno ne zmore, tako kot ti ne zmoreš kapirat:) prav smešno.

5.) O vlogi države v Prekmurju sem mislil na preteklost in ne na prihodnje ravnanje. Ampak to ti ne kapiraš in dalje svoje ...

6.) Mura je dobila mnogo manj pomoči kot marsikatero drugo podjetje. Zakaj te pa to ne moti??

Sicer je pa tako, bereš nekam po svoje in grobo posplošuješ - raja pač. Slednjo izjavo si vsekakor lahko privopščim (bolj kot ti).

Ne vem kaj je na meni tako zabavnega.  Sicer pa jaz rad polemiziram z inteligentnimi ljudmi, ne pa s takšnimi domišljavimi javnimi uslužbenci kot si ti.

1) Vem, da ni samo Prekmurje nerazvito. To zlasti pomeni, da ni upravičeno do nikakršnega super statusa. Ali ti ne tega pripovedujemo že ves čas?

2) Ali to velja tudi denimo za podjeta v kateri ima država (samo KAD in SOD skupaj): Krka 25,2%, Gorenje 25,2%, Petrol 27,6%... Ali oni tudi zaposljujejo samo zato, da navidezno nekaj delajo! Če že ne priznavaš statističnih podatkov, ali priznavaš vsaj Ljubljansko borzo?

3) Kako lahko trdiš, da me financiraš, ko pa ne veš koliko jaz vplačujem v zdravstveno in ostale socialne blagajne ter davkov? Ali bi morali zato, ker nimajo vsi Slovenci 1000 EUR neto (samo mimogrede - plače ocenjuješ v neto dohodkih, ker si finančno popolnoma nepismen in pa neustvarjalen javni uslužbenec, seveda) plače, Prekmurci prejemati posebne ugodnosti? Ker obstajajo tudi drugi revni, bi morali tem pomagati ravno toliko kot Prekmurcem, ne pa, da dobivajo Prekmurci posebne dodatke zaradi ugodnosti, ki jih celotni regiji namenja država.

4)  Te točke ne razumem. Preberi si še enkrat kaj sem napisal. Sicer pa si z izjavo: "Ti dejansko ne razumeš kaj ti pišem, kot bi domačemu kužku govoril naj hodi po dveh nogah, pa enostavno ne zmore, tako kot ti ne zmoreš kapirat:) prav smešno." lepo pokazal kako silen intelekt se skriva za tvojim psevdonimom.

5) Ravno za to gre đeri. Za vlogo države v preteklosti, ki je Prekmurju naklonila enako ali več kot ostalim. Zakaj se niste pobrali na svoje noge? Zakaj ste danes, kljub najvišjim transferje države, še vedno največji reveži? Kdaj boš odgovoril na to vprašanje?

Ko sem govoril, da ste prekmurci lenuhi, sem stvari nekoliko karikiral. Hotel sem reči, da so prekmurci prav takšni kot ti - kdaj boš opustil svoje vzorce razmišljanja, đeri. Koliko časa boš še jadikoval, da so v politiki in gospodarstvu sami lopovi, ki vse poberejo, za vaš razvoj pa ničesar ne pustijo. Kdaj boš razumel, da pridnost ne prinaša kaj dosti? Pridni ljudje lahko delajo za tekočim trakom, napredek pa lahko pričakuješ samo od ustvarjalnih ljudi - tistih, ki hočejo, da država stegne svoje umazane tace čim dlje od njih, ne pa takšnih kot si ti đeri, ki mislijo, da bodo razvoj dosegli v trenutku, ko bodo izvolili prave ljudi. Ravno zaradi takšnih kot si ti đeri, se ustvarjalni ljudje odseljujejo iz Prekmurja, vas pa puščajo, da še naprej modrujete za gostilniškimi pulti!  Ali tega še nisi ugotovil?

6) Mene moti vsaka državna intervencija v gospodarstvo. Po mojem mnenju bi morala država odprodati vse državne deleže v podjetjih (vseh!) in nikomur podeljevati pomoči. Sicer pa sem ti že povedal, da državne pomoči, ki gredo v vašo regijo, pač nimajo tako dobrih učinkov kot drugod. Sam si navedel primer industrijske cone; poglej si koga si za to obtožil - Ljubljano! Ali sploh razumeš, da bi morali vsi skupaj s prstom pokazati na Prekmurje, ki je z nesposobnim lokalnim vodstvom uničilo ogromno potencialno število delovnih mest z visoko dodano vrednostjo, ki bi se lahko odprla tudi kje drugje?

Ti si lahko privoščiš, da me označuješ kakorkoli želiš. Dejstvo pa je, da si Prekmurec in na tem forumu nisi uspel predstaviti niti ene ideje, ki bi lahko pomenila razvojno perspektivo za tvojo ljubo regijo duhov!  

Neposredni odgovori na sporočilo št. 309199

Strani: 1

anon-1745 sporočil: 295
Zadnja sprememba: anon-1745 04.09.2008 14:21
lecner

1.) Te moram razočarat, Jerry ni nikoli bil delojemalec ampak že v času študijskih let delodajalec. Poleg tega pa ima Jerry okoli sebe izjemno sposobne ljudi in zato tudi toliko bolje opazi ničvredne luzerje, ki se po forumih visoko držijo, potem pa na koncu meseca računajo ali jim bo zneslo za poletje na hrvaški obali v hotelu z 1* ali pa kakšnem kampu usred največjega sranja.

2.) V Prekmurju se prebuja podjetništvo. Kot sem prej omenil, inkubator v MS je nabito poln, seznam čakanja izjemno dolg. Manjkajo pa kapacitete za tista podjetja, ki so letu dni iz inkubatorja izstopijo in hočejo širit svoje poslovanje.

3.) Točno tako v državnih podjetjih se preveč zaposluje, ker se službe talajo glede na veze in politično pripadnost. V vsem znanem državnem podjetju so po nastopu sds ove vlade novi managerji ustanovili dva oddelka, katerih osnovne naloge se skoraj popolnoma prekrivajo (ker je vrh pač želel podeljevati direktorske nazive svojim prijateljem). Zdaj ta dva oddelka tekmujeta med sabo tako, da čim več ljudi zaposlujeta (več ljudi kao pomembnejši je oddelek), ki nato posedajo in nimajo preveč dela. To vem iz lastnih izkušenj (ampak kot rečeno ne kot delojemalec). In to je uspešno podjetje

4.) Vem, za neizobražence kot si ti je to veliko presenečenje ampak, glavni motor razvoja gospodarstva (vsakega, ki temelji na kapitalizmu) so SME podjetja (kot pametnjakovič verjetno razumeš ta termin ali?). Niso mercatorji, petrolaši in podobni ampak majhna in srednje velika zasebna podjetja.

To pa je potrebno promovirat in tukaj lokalna politika igra pomembno vlogo. Seveda pa ne moreš pričakovati, da bodo tisti, ki so prej delali 30+ let v proizvodnji postali veliki podjetniki, enako velja za večino kmečkega prebivalstva. Tako kot ne moreš pričakovati, da bodo državni uradniki, politiki in podobni uspešni v gospodarstvu, ker pač nimajo o tem pojma.


5.) Krivdo za industrijsko cono v MS sem jasno dal županu MS, članu SDS.

6.) zdaj pa še najbolj zabaven del. Koliko točno je država naklonila Prekmurju? daj malo številke da bomo primerjali (komaj čakam:))? Malo bolj konkretno prosim. Sicer pa ko sem za kakšne številke prosim bc123ja je to enostavno ignoriral, ker ste ceneni nakladači. In kakšne posebne dodatke prejemajo Prekmurci v primerjavi z ostalimi? Kakšni zneski ?

ti sigurno ne vplačuješ dosti v državne blagajne. Nekdo ki je take izjavlja je lahko srečen če doseže slovensko povprečje. aja in by the way neto dohodke omenjam zato, ker so iz vidika ekonomije zelo pomembni saj se iz njih dobi razpoložljiv dohodek...več ti pa ne bom razlagal, ker te preobremenim pa ti eksplodira glava:)

Strani: 1