Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-1745 sporočil: 295
[Glavni forum] Tema: Re: Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija
[#308743] 04.09.08 08:39 · odgovor na: bc123a (#308639)
Odgovori   +    0
bc123a

Še enkrat pazljivo preberi, ker enostavno ne razumeš kaj pišem

1.) Župan je iz SDS in to sem mislil s tisto cono. Tako težko za razumet?

2.) Država ima denar in v tem sploh ni problem. Prej sem ti našteval na kakšne načine vse denar prihaja iz državnega proračuna v žepe posamznikov. če si lahko privoščijo 3x dražje predore in niti polovično ne izkoriščajo denar EU, ki bi ji pripadal očitno ima denar.

3.) Smešen je tvoj stavek "očitno ni zanimivo za investitorje". Slovenija cela ni zanimiva za investitorje, ne samo Prekmurje. 

4.) Vloga države pri razvoju Prekmurja ni, da ustanavlja podjetja in zaposluje ljudi. To nisem nikjer izjavil in je tako pisanje samo plod tvoje omejenosti in posledično selektivne percepcije (obrazložitev - bereš in sprejemaš samo tisto, kar ti ustreza)

Davčne "olajšave" na tak ali drugačen način niso nobena nova iznajdba (pezdir izumlja toplo vodo), problem je v politiki, ki tega ne stori. Kaj bi pa lahko država naredila je, da bi v 90-tih rešila problem Mura (ne pa da zdaj daje nekaj mio. € drobiža), da bi se avtocestni krak do Lendave postavil mnogo prej (hej, če se gremo decentralizacijo potem je to to) in seveda naj se s pomočjo lokalne oblasti promovira podjetništvo, zgradijo ustrezni poslovni prostori za mala podjetja in se Prekmurje kot regija promovira.

še enkrat, da si boš zapomnil tudi ti : govorim o tem, kaj bi država morala storiti v PRETEKLOSTI in ne v prihodnosti. Kapiraš? ali je to preveč za tvojo glavo?

Lep primer je podjetniški inkubator v Murski Soboti. Je nabito poln, dobijo relativno dosti denarja (pa ne od države) za pomoč novim podjetjem in tam se profilirajo uspešna podjetja. Manjkajo, kot že prej omenjeno, poslovni prostori, ki bi tistim, po enem letu v inkubatorju, dali prostor za delo. Poglej si inkubator v Ljubljani 3 od 10 pisarn so prazne.

Če bi zdaj ubral vašo logiko bi samo po enem stattističnem podatku (kot ti in ostali del "raje" tukaj) rekel, da so Prekmurci mnogo bolj podjetji.

Jaz sem bil vedno mnenja, da ima Prekmurje zaradi svoje geografske lege izjemno priložnost, ki samo čaka na ustrezno lokalno politiko. To se bo prej ali slej zgodilo.

5.) Kar me čisto iskreno je presenetilo na tem forumu, so take izjave kot je tvoja zadnja (človek bi pričakoval, da finance na spletu berejo bolj izobraženi ljudje). Lep primer idiotizma in ozkoglednosti. Verjamem, da vas večina ne zapusti svojega kraja kjer živite nikoli, razen poleti ko se odpeljete na hrvaško morje v kakšen kamp, kjer se tuširate in serjete v skupnih sanitarijah.

Taka posploševanja v stilu "prekmurju so lenuhi, se upirajo spremembam (na vprašanje kakšnim spremembam se upirajo bolj kot "preostala" Slovenija si ostal ziho) so alkoholiki in podobno...so značilna za omejene ljudi. Taki npr. živijo v osrednjem delu ZDA, kjer sploh ne vedo kaj je potni list in se po njihovo svet začne v NY in konča v LA. In dejstvo je (po lastnih izkušnjah), da tisti, ki take izjavljate kvečjemu hodite nakupovat v H&M, vozite kakšne poceni francoske ali azijske avtomobile in hodite v Mercator Center v šiški po nakupe v torek (ali sredo, ne vem točno) ko je 10% popusta oz. dajejo dvojne pike. Se pravi ljudje, ki iz sebe niso naredili nič kaj dosti a ostalim pa dajejo lekcije o lenobi in podobno.

Nisem še srečal enega dobro situairanega človeka, ki bi podajal take izjave.

A Prekmurje ven iz Slovenije? Ok samo potem mora it tudi Zasavska regija, pa Notranjsko Kraška, ker slednji sta po razvoju podobni. Kaj a te regije vas ne motijo? Kako to? Pa več "gre not kot pride ven"?

Kaj pa če jaz uporabim tvojo logiko za Prekmurje na splošno. In na isti način rečem vsi reveži ki zaslužite do 1.000 € mesečno neto, ven iz Slovenije, ker vas financiram in mi delate škodo? In če uporabim tvojo logiko, da so "Prekmurci leni, ker pač nič nimajo" potem jaz to lahko uporabi v tem primeru pa rečem, da ste vsi vi, ki zaslužite borih 1.000 € neto grde lenobe. Ista logika z razliko, da si sedaj ti med tistimi "lenobami". Verjamem, da se boš primitivno branil.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 308743

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Re: Prekmurje, propadajoča slovenska kolonija
[#308776] 04.09.08 08:51 · odgovor na: anon-1745 (#308743)
Odgovori   +    0

jerry je napisal(a):
bc123a

Še enkrat pazljivo preberi, ker enostavno ne razumeš kaj pišem

1.) Župan je iz SDS in to sem mislil s tisto cono. Tako težko za razumet?

2.) Država ima denar in v tem sploh ni problem. Prej sem ti našteval na kakšne načine vse denar prihaja iz državnega proračuna v žepe posamznikov. če si lahko privoščijo 3x dražje predore in niti polovično ne izkoriščajo denar EU, ki bi ji pripadal očitno ima denar.

Zupan je predvsem domac, prekmurski. Saj ga vam SDS ni pripeljala iz ljubljane, a ne?

Glede tocke 2 - postaja irelevantno vse, kar si napisal po tem. Pa pomisli, zakaj. Imam poln kufer razlaganja, zakaj taksen odnos prekmurje pelje v propad, zato, izvolite kar sami.

S taksnim odnosom "drzava ma denar, ce lahko gradi 2x predrage tunele lahko tudi nam kaj da" se boste kvecjemu priskutili preostanku slovenije. Ker 2x predragi tuneli so pizdarija in svinjarija, in ce hoces izpasti svinja pri koritu, ki pravi "ej, saj to ni problem, samo meni dajte se malo", be my guest.

In nihce prekmurja ne podi stran. Prekmurje se vcasih uzaljeno obnasa na nacin "samo obirajo nas". Ja prav. Najboljsi nacin za preizkusit ali je to res, je da gres na svoje. Osebno sicer mislim da se iz drzave v prekmurje steka ogromno denarja. Zato lahko obcina Cankova gradi vodomete, a ne?

Zato lahko ima prekmurje najmanjse obcine v sloveniji (primer: hodos).

Ce denarja, ki pride v prekmurje ne znate ponucati drugace, kot da si ga raztalajo zupani po fevdih, je to predvsem vas problem.

Strani: 1