Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kranjska Aquasava gre v likvidacijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-151541 sporočil: 2.144
[Glavni forum] Tema: Re: Kranjska Aquasava gre v likvidacijo
[#306075] 01.09.08 19:54 · odgovor na: bc123a (#306055)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Tudi stanovanj manjka. Ampak, ce se firmo splaca furati naprej, pa naj odkupijo stroje, nepremicnine pa prepustijo italijanom, ter sami nekje najamejo nove. Se ceneje bo za tistega, ki bi zelel firmo odkupiti.
 
probem je v konkurenci. Bonazziju se očitno s tem ne da več ukvarjati, sicer si tudi sam njihove poteze ne znam razlagati.  Sicer pa ima mogoče Bonazzi kake finančne težave?

Meni gradnja stanovanj ni problematična, bolj pa me moti dejstvo, da država dovoli gradnjo stanovanj na področjih, ki so bili v osnovi namenjena industriji.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 306075

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Re: Kranjska Aquasava gre v likvidacijo
[#306183] 01.09.08 22:48 · odgovor na: anon-151541 (#306075)
Odgovori   +    0

slovenc1 je napisal(a):

 
probem je v konkurenci. Bonazziju se očitno s tem ne da več ukvarjati, sicer si tudi sam njihove poteze ne znam razlagati.  Sicer pa ima mogoče Bonazzi kake finančne težave?

Meni gradnja stanovanj ni problematična, bolj pa me moti dejstvo, da država dovoli gradnjo stanovanj na področjih, ki so bili v osnovi namenjena industriji.
 
Rekli so, da so jih zjebali

a) cena elektrike, ki se jim je baje povecala za 100% letos
b) odpoved prakticno edinega poslovnega partnerja - pakistanske firme - za katero so sivali.

Mimogrede, marsikdo je spregledal, da gre

- za likvidacijo
- da bodo delavci dobili vse place in se odpravnino

Za razliko od bankrota tekstilnih tovarn, ki so bile v slovenski lasti, kjer so marsikje delavci ostali brez ene par plac, brez prispevkov, in brez odpravnine.

In ze se vidi da nekateri protestirajo proti likvidaciji - ocitno je v sloveniji navada da se firmo zgoni tako dalec, da si dolzen delavcem, dobaviteljem in se drzavi, potem pa morajo se delavci vloziti iz svojega denarja predlog za zacetek stecaja. Ce nekdo firmo likvidira (kar pomeni da placa vse zakonske obveznosti in dolgove) je ze protest, ces, saj ji je slo...

Bizarno.

Strani: 1