Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.796
[Endimion]
Dodana vrednost na zaposlenega v gospodarskih družbah v Sloveniji je bila v 2021 cca 54.000€

Dodana vrednost pa je v grobem seštevek stroška dela, in dobičkov podjetja.

Pa bodiva dobra podjetnika, pa reciva da si mezdnik in kapitalist razdelita to dodano vrednost v razmerju 2:1 v korist mezdnika. Pomeni, da tudi če ni nobenih davkov in nobenih prispevkov, mezdnik odnese domov 2700€ na mesec. Tudi če mu daš vso dodano vrednost, bo dobil okol 4.400 na mesec.

Ne pravim nič o (pre)visokih davkih. Dajem drug pogled, od katerega je odvisna višina plač. Prenizka dodana vrednost je imho bolj odgovorna za premajhne plače, kot pa obdavčitev.
In kaj točno je vzrok prenizke dodane vrednosti v podjetjih???

Visoka Obdavčitev...Ker z visko stopnjo obdavčitve onemogočamo akumulacijo kapaitala, brez akumulacije kapitala pa ni dodatnih vlaganj v osnovna sredstva, ki dvigujejo učinkovistost in s tem dodano vrednost...

Sicer vem, da boš našel svoj "Razlog proti", ampak, ker ti nisi kapitalist in ne podjetnik ti lahko namignem, da dokler nisi ne pametuj preveč o tem.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3018795

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.252
No pa dajva s številkami.

Na spletni strani: taxfoundation.org/pu...ed-states/ sem našel podatke o razrezu pobranih davkov v celotnem ustroju ZDA (Federal,State, Local)

1. Davki na dohodek posameznika: 42.1%
2. Prispevki za socialno varnost: 23.8%
3. Davki na potrošnjo: 16.6%
4. Davki na premoženje: 11.6%
5. Korporativni davki: 6.1%
6. Ostali davki: 0.1%

Vir je OECD.

Zdaj pa poglejva kako je s tem pri nas:
Imava konsolidirano bilanco javnega financiranja, ki lepo pokaže,na kak način odkod se zbere 20.56 milijarde davčnih prihodkov:

1. Davki na dohodek posameznika: 14.4%
2. Prispevki za socialno varnost: 41.4%
3. Davki na potrošnjo: 33.5%
4. Davki na premoženje: 1.6%
5. Korporativni davki: 6.1%
6. Ostali davki: 1.6%


Kje imava resne diskrepance? V prispevkih za socialno varnost, in davkih na premoženje. Slovenija ima pač povečini javno zdravstvo, šolstvo, javne pokojnine. ZDA pa ne. Kar pa ne pomeni, da to pač pri njih iz lufta pade.

Ampak če greva strogo iz tega vidiva, da bova za to, da znižava obremenitev dela z dohodnino in prispevki, morala najti vire nekje drugje. Ker odhodki pa ne bodo kar izginili.

Da ne boš za svoje poslovne nepremičnine plačeval 20 jurjev namesto 4, jaz namesto 500€ NUSZ 4 jurje za svojo hišo, firma kjer sem jaz zaposlen pa 300 jurjev namesto 42. Ali več.

Lahko pa rečeva "fuck it" pa ukinemo vse subvencije privat podjetjem in posameznikom v višini 600 milijonov € ki gredo v privatni sektor, ukinemo opravljanje javne gospodarske službe v višini 400 mio € ki gredo v privatni sektor, dajva še ukinit vse koncesije za zdravstvo in šolstvo (600 mio), ki gredp v privat žepe. ukinemo vse socialne podpore, ter zreževa pokojnine za 25% Ker toliko namreč manjka da je sistem samozadosten, in pol čakava koga od naju bo besno ljudstvo nataknilo na vile. Jaz sem uhlebljenec pri kapitalistu, ki je mezdnik. Ti pa si kapitalist, ki je navijal da se njim drugim nekaj vzame! Ugani koga bodo imeli raje... za nataknit na vile.

Strošek družbenega nemira pa je neizračunljiv. Strošek imaš tudi ti ko ti besna drhal med protesti zmeče kocke v izložbo trgovine.

To ima umen vladar vedno v mislih.

Strani: 1