Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

XZDRA12 sporočil: 68
Če imam dva avtobusa in se mi je eden pokvaril - bom lahko prepeljal enako število oseb? Ali če sem v enem vgradil bolj udobne sedeže?? Zdravniki so imeli plačo 100 in so delali še za dodatnih 30 - s tem so več zaslužili in opravili 30% dodatnih storitev. Potem pa jim nekdo poveča plačo na 120. Njim pa je bil cilj 130. Mogoče 135. Torej bodo zdaj delali le še 10 - 15% več! Kaj to v praksi pomeni? Skrajševanje čakalnih vrst? To je dokaz, da ne hlepijo neomejeno po denarju, temveč da tudi razumejo potrebo po prostem času. In višje, kot bodo plače, manj bo interesa za dežurstva, nadomeščanja, nadure,....
Analizirajte že enkrat razpoložljiv kader po specializacijah in boste transparento lahko ocenili - a je k skrajševanju sploh mogoče govoriti - če se prebivalstvo stara in vse bolj zboleva. To bi pri hudiču lahko storilo tudi ministrstvo, ZZZS in Zdravniška zbornica. Za koga?? Le zakaj! Važno, da so aneksi pri gradnji in se kupujejo drage diagnostične naprave... Kakšno leto bi tudi jaz, če bi bil radiolog - intenziviral delo in zaslužil 100.000€ ali več!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3018623

Strani: 1

XZDRA12 sporočil: 68
In še - če se nekaj poveča za eno četrtino in je od tega 17% nečesa - v tem primeru pregledov na daljavo - potem se je ostalo povečalo za 3.5%. Torej se je povečalo. Predpostavka le za 3.5 - ker recimo prej ni bilo pregledov na daljavo. Če pa so bili, pa celo za več. Torej nekaj se je storilo!

Strani: 1