Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

cokoladnipiskotek sporočil: 18
Beda

Sem sam del te skupine (p90+ v tujini). Plačilo, ki ga nudijo v tujini, je n-krat višje kot kar bi lahko nekdo ponudil v Slo. Tako osnova kot bonus. Da ne omenjam možnosti pridobitve stock opcij.

Zato mi/nam delovno okolje v Slo ne diši niti malo. Performance in know-how enostavno nista dovolj cenjena. Ne more biti nekdo, ki je celotno izobraževanje dosegal najvišje standarde (tako doma kot v tujini), plačan neto samo par 100 EUR več kot "povprečna" oseba.

To je recept za mizernost in nemotiviranost.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3018421

Strani: 1

0531Zavar sporočil: 1.219
[cokoladnipiskotek]
Beda

Sem sam del te skupine (p90+ v tujini). Plačilo, ki ga nudijo v tujini, je n-krat višje kot kar bi lahko nekdo ponudil v Slo. Tako osnova kot bonus. Da ne omenjam možnosti pridobitve stock opcij.

Zato mi/nam delovno okolje v Slo ne diši niti malo. Performance in know-how enostavno nista dovolj cenjena. Ne more biti nekdo, ki je celotno izobraževanje dosegal najvišje standarde (tako doma kot v tujini), plačan neto samo par 100 EUR več kot "povprečna" oseba.

To je recept za mizernost in nemotiviranost.
Very good point. Slovenski možgani tega enostavno ne kapirajo.
Večkrat sem to že razmišljal, zakaj je temu tako...

Mogoče je to sindrom izolirane doline, ampak SLO ni takšna, navsezanje so se tukaj skozi podile mnoge vojske in so se mešali različni vladarji ..morda zgodnja krščanska mentaliteta (vsi enaki)..
Bodisi leva ali desna opcija tega problema enostavno ne razumejo.
Morda je to v DNK vseh malih narodov, ki niso bili izpostavljeni tuji imigraciji in hkrati niso potovali dovolj po svetu (kot npr. Nizozemci).
Pomoje je to inbreeding sindrom: folk v majhni stoletja (res) ogroženi skupnosti se zapira vase. In v vaški , lokalni plemenski skupnosti pač obstajajo jasna merila: Vsi so enaki, razen tistih ki to niso. :)

Strani: 1