Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.252
Razumem tvoj pogled.

KJe je imela magna v Sloveniji problem? Najt delovno silo, ki bi jo plačala po slovenski zakonodaji. Ker ima ravno tako tovarno v Gradcu, kjer so plačani po avstrijski zakonodaji. Ja ti isti slovenci! In nekega silnefga zanimanja lih tako ni blo pri primerni delovni populaciji. Ne za ta denar. Je plača čez mejo bistveno bolj privlačna. Navkljub slovenskim davkom.

Slovenski gastarbajtarji so vsi vlekli nemške plače in poceni zidali hiše v jugi. niso pa imeli jugoslovanskih plač v Nemčiji!

IN marsikdaj te Ružice niti nimajo pravo glasanja, pri katerem Slovenskem podjetju BI delale. Ona je zaposlena pri tisti kaslc slovaški firmi, in njej oni reče "Zdaj boš pa v Engrotušu". in njenih 8 ali 10 ur na dan, vsak dan, proda kot STORITEV. To je narobe! To ni čiščenje pisarn 2x na teden, pri 10-ih različnih strankah.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3018340

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
En mlajši mi je zadnjic rekel, da so danes drugi časi :)
V času juge in Nemčije si imel meje, različne valute, dvomim da so bile plače iste. Mogoče v vecjih podjetjih. Par let nazaj sem bral kako avstrijci oglašujejo na panojih koliko je min. plačilo v kmetijstvu. Pa ne zaradi reklame:)
Tast je v šestdesetih delal v Nemciji, pa kolikor vem nima nič od nemške penzije. Je pa dobro zasluzil za tiste čase, verjetno kes na roke.pa pred leti sem delal z makedoncem, kije imel boljso placo v revozu, kot voznik kombija v Nemčiji

Pač toliko da potrdim tisti rek to je možno le v Sloveniji :).
hostamox sporočil: 8.460
Kar se tiče magme se ti ne zdi enaka svinjarija, kot tegale stominusa, da daje za isto delo različen bruto le par deset kilometrov stran.
Pa smo spet pri crtovih zgodbicah o crickih in mravljicah, obe podjetji sta črička, ki izkoriščata, sam velekapital jebe malikapital ker lahko.

Strani: 1