Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.909
Zadnja sprememba: najobj 22.03.2023 20:15
[0531Zavar]
> [najobj]
> > [hostamox]
> > Poučen članek. Pohvalno.
> > Sicer sem iz naslova sklepal na nekaj drugega :)
> ... evo, zdaj sem se spomnil na naše južne brate Črnogorce, ki so še v času bistveno večje SZ zelo ponosno povedali "nas i Rusa 200 milijuna" ...
>
> P.S.: malo hecno je napisati naslov "Rusi imajo raje argentinsko stoodstotno inflacijo kot Putinovo vojno", seveda pa ni za "demokratične" novinarje Blomberga nič nenavadnega, ko ob nekaj deset ruskih izseljencih v Argentini mirno "pozabijo", da je kljub famozni Putinovi vojni - očitno je o 8 milijonih ukrajiniziranih Rusov na "demokratičnem" zahodu prepovedano govoriti - Rusov ostalo v Rusiji še vedno približno 145 milijonov ...
Po nekaterih ocenah je od začetka vojne samo Rusijo zapustilo par miljonov ljudi. Ukrajina ni všteta, ki jo je zapustilo največ ukrajincev, seveda pa tudi veliko rusov. Zanimivo bi bilo vediti koliko od tistih 8 miljonov rusov jih je sploh še dejansko v UA.. V Gruziji (in Uzbekistanu) npr. so zaradi velikega števila ruskih beguncev ljudje že kar malo nervozni, oblasti zaenkrat iz političnih in ekonomskih razlogov še dovoljujejo imigracijo. Večina teh ki porihajajo so namreč mlajši, višje izobraženi in podjetniško orientirani.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem - tvoje preštevanje pred vojno živeče in zdaj še preostale ruske manjšine ni glih najbolj jasno - z nasilno ukrajinizacijo oziroma z etničnim čiščenjem ruskega prebivalstva ni nič narobe - famozna Putinova vojna je zgolj ruski odgovor - ker prozahodno usmerjeni nacifašistični režim v Ukrajini v celoti zagovarja vrednote "demokratičnega" zahoda ... eh, jebiga ...

P.S.: tole vecer.com/v-soboto/a...a-10324448 analizo dogajanja po WW2 v na novo nastajajoči wannabe spet velesili Poljski je zaradi razumevanja širše slike vojne v Ukrajini res vredno prebrati, ampak je članek na žalost plačljiv in se z 1,49 evra za en mesec branja Večera moraš jutri odpovedati eni kavici v bližnjem kafiču ...