Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.909
Zadnja sprememba: najobj 20.02.2023 19:47
[hostamox]
> [MF-201437]
> Čudno. Sem mislil, da je tudi ta levih ustavnih sodnikov jebeno več.
Saj jih je babe so za, moški proti:)

Pa še vsaka je morala napisat 5 plus strani, zakaj je proti. Kdo bo to bral, se izgubiš do konca v pravniški latovščini:)
Babe ne marajo čelavega:)
... eh, če so marsovci na Ustavnem sodišču ob splošnem pomanjkanju zdravnikov lahko prepovedali tem istim zdravnikom, da delajo več kot 48 ur na teden, potem se sploh ne čudim, da so marsovci na Ustavnem sodišču ignorirali ljudsko voljo jasno izraženo na referendumu ...

P.S.: ker so marsovci na Ustavnem sodišču pozabili na Ustavo, bi jih bilo dobro spomniti na 3. člen, kjer med drugim piše "V Sloveniji ima oblast ljudstvo. Državljanke in državljani jo izvršujejo neposredno in z volitvami" in če je bilo z referendumom kaj narobe, bi se marsovci na Ustavnem sodišču lahko oglasili že takrat, pa so bili kot običajno tiho kot rit ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3016458

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
Tisto z zdravniki ne vem kako je točno, a mislim, da je odlocitev bolj načelna in nima nekih dejanskih sankcij.
Na referendumih bi ljudje pozegnali marsikaj npr prepovedi istpolnih porok.
Zato je tu ustavno sodišče.

Pri Janši ste ploskali, ko so mu padali odloki na ustavnem sodišču :)
Endimion sporočil: 10.298
Tudi zakon o istospolnih vezah je bil prepričljivo zavrnjen na referendumu.

Nakar se je našla glava, in šla veljavno ureditev izpodbijati na US, in US v enaki sestavi ne veljavno ureditev sfaširalo.

Zakon o RTV pa je US ustavilo v delu, ki se ukvarja s prenehanjem funkcije organov RTV. Namreč zakon pravi, da z dnem uveljavitve zakona preneha mandat PS in "Generalnemu vodstvu". To pa je smešno.

Ker gre za voljene/izbrane funkcije. Tudi poslancem DZ preneha mandat ne z volitvami, ampak šele s konstituiranjem novega Zbora. Podobno je z Vlado. Minister je Minister dokler ni potrjen nov Minister ali kompletna Vlada.

In ko sem mojo pravnico vprašal ali gre to lahko skozi, je rekla da se boji da ne. Da če se bo nekdo na to obesil na US, bo zakon v tem delu padel.

Onega Whathefuck-a in Urbanije tudi jaz videt ne morem. Ampak odzagat jih moraš pa po reglcih.

Strani: 1