Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-542731 sporočil: 464
No, zdaj pa čakam komentar še kakšnega "levičnika" (pa ne bom omenjal Trockega :)), eksperta za davke, nemoralno javno porabo in uzakonjeno krajo/neracionalno trošenje vplačanih dajatev gospodarstva.

Če se mene vpraša in če želimo zamenjat s sedanjo diktaturo (na 70 in več let podlage) z drugo - volilno pravico tistim, ki plačujejo davke po progresivni lestvici. Mislim, da bi to bil zanimiv družbeni eksperiment, pa še levičarski umetniki bi lahko ustvarili kakšen performans :)).

SVODOBA ... kapitalu in davkoplačevalcem :)).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3015296

Strani: 1

primvla sporočil: 677
kolkor jaz berem clanek, je povecanje posledica pobranega ddv, to razumem kot povecanje trosenja?
Endimion sporočil: 10.252
Če se mene vpraša in če želimo zamenjat s sedanjo diktaturo (na 70 in več let podlage) z drugo - volilno pravico tistim, ki plačujejo davke po progresivni lestvici. Mislim, da bi to bil zanimiv družbeni eksperiment, pa še levičarski umetniki bi lahko ustvarili kakšen performans :)).

SVODOBA ... kapitalu in davkoplačevalcem :)).
Mi daš denimo kak osnutek kako bi to po Tvoje izgledalo? Ker ko greš gledat kako so porazdeljeni davčni zavezanci v Sloveniji po tej progresivni lestvici, boš ugotovil da boš po tem tvojem družbenem eksperimentu vzel volilno pravico 1.4 milijona ljudi...

Dragi moj.. taka masa ljudi ki si jim vzel pravico sodelovanja pri odločitvah skozi volitve, so mokre sanje vsakega hardcore 190x levičarja. Onega hardcore komunista. Lenin stil. Kaj se zgodi v takem primeru s tisto majhno manjšino ki ostane, smo pa tudi zgodovinsko že vzeli.

Strani: 1