Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

hostamox sporočil: 8.460
Zadnja sprememba: hostamox 22.11.2022 20:18
Enkrat sem gledal prof. na srbski kmetijski oddaji, ki jo vodi Uroš davidovic, tudi na youtube, priporočam če imaš kdaj kaj odveč časa :), no in ta prof. na določenih njivah ne gnoji s P in K že 40 let, ker so bile njive v 60in 70 tih letih pregnojene in ima dovolj zaloge v tleh. Gnoji le z dušikom in dosega 10 ton pšenice po ha.
Tako da se da marsikaj s pametjo in ne na pamet. So pa gnojila tista, katerih ucinek je najbolj opazen.
V aziji naj bi razvili riž ki je trajnica, 4do 5 let, brez GSO.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3011516

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.823
[hostamox]
Enkrat sem gledal prof. na srbski kmetijski oddaji, ki jo vodi Uroš davidovic, tudi na youtube, priporočam če imaš kdaj kaj odveč časa :), no in ta prof. na določenih njivah ne gnoji s P in K že 40 let, ker so bile njive v 60in 70 tih letih pregnojene in ima dovolj zaloge v tleh. Gnoji le z dušikom in dosega 10 ton pšenice po ha.
Tako da se da marsikaj s pametjo in ne na pamet. So pa gnojila tista, katerih ucinek je najbolj opazen.
V aziji naj bi razvili riž ki je trajnica, 4do 5 let, brez GSO.
Pri nas (Vzhodni del Ljubljane) je bila letos taka suša, da ni čisto nič pomagalo...
Pridelki tako skromni, da ne pomnimo....
Koruza je bila katastrofa...Ša tisto, kar je bilo zalivano z največjimi napori (izkop jame sredi nive do podtalnice, to je moj stric naredil imel vsaj to srečo, da je podtalnica na tem mestu bila). Skratka silaže morda 50% (nič ostalo za zrnje). Travinja 2 košnje NULA...Novembra so vsaj frišno kosili...Živali že pred sušo oddal (neključje, sreča, slutnja???)...

Ahhh...Večinoma je to še vedno industrija pod milim nebom....

Strani: 1