Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

hostamox sporočil: 8.460
Glede na ceno bi rekel, da je nekaj z dolgom kot je v threadu za podobnega nepremičninarja.
Zato sprašujem, če je kdo kaj raziskoval, kako je pri njih z ročnostjo, obrestmi.
Ko sem na hitro pogledal, sem zasledil, da so imeli neke oversubscribed obveznice.

Vseeno so nemci ti znajo biti v ordnung und disciplin, znajo pa tudi orng zajebat kot že večkrat videno Bayer in Monsanto, DB,Wirecard in to niso glih obskurna podjetja :).
Vedno pa obstaja še moznost nacionalizacije, če res zagusti. NKBM scenarij.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3009370

Strani: 1

crt sporočil: 27.183
Zadnja sprememba: crt 19.10.2022 13:50
nemci so priblizno severni slovenci in so zelo pridni in prizadevni v vsem, tudi v "balkanizmu" z vsem, kar lahko das v to vreco.

in ce zarijejo, resujejo tako, da delajo se bolj prizadevno iste neumnosti, s katerimi so zarili. ker steje to, da si priden, ne to, a pocnes nekaj smiselnega.

po moje ce zacnes v izhodiscu s taksno oceno materiala, bos... no, vsaj malo tezje razocaran, kot bi bil sicer.
MatejRigel sporočil: 259
LTV 43%, net debt ebitda cca. 13,5.

Sicer pa je implicitno kvadratni meter ocenjen na 1830 eur in delnica trenutno kotira na cca. 20,5x letnih najemnin.

Vonovia je velikan na podrocju evropskih nepremicninskih druzb. Do konca lanskega leta je naredila prakticno vse prav. So pa prevzeli Deustche Wohnen in podvojili svoj dolg (zadnji kvartal 2021). Rocnost dolga 6,92 let, obrestno sciteno > 98% dolga in povprecna OM 1,28%

Problem, ki se trenutno pojavlja prakticno pri vseh nepremicninskih druzbah je t.i. negative leverage. To pomeni, da se mark to market zelo redko kaksna druzba lahko zadolzi za nizjo obrestno mero kot bo znasal yield iz naslova nepremičnine. Na primer YTM 2027 obveznice vonovie znasa 5,2%.

Strani: 1