Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.796
[Glavni forum] Tema: Zakaj je trg elektrike karikatura trga
[#3006928] 20.09.22 16:07 · odgovor na: najobj (#3006926)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [0513ANITO]
> > [BorutHocevar]
> > > [0513ANITO]
> > > > [BorutHocevar]
> > > > > [0513ANITO]
> > > > > > > Daj Borut ne širi neumnosti...

> > > > In kaj ste torej povedali? Da širim neumnosti, ki sta jih povedala Cizelj in Žagar...
> > >
> > > Kak post višje si preberite, kaj sem napisal v zvezi z uparjalnikom...spodaj je tudi link na obratovalne parametre v NEK...Za TEŠ6 si jih pa lahko sami poiščete....In primerjate....Neprimerljivo
> >
> > Vaša trditev, da širim neumnosti, je jasno zapisana ob navedbi članka, v katerem citiram Cizlja in Žagarja.

> Sem vam poizkušal tehnično razložit...Da cevi v Nuklearki pač ne morejo predstavljati kak posebno velik tehnični problem...
>
> Če se pa zanemarja vzdržavanje in sprotna popravila pač slej kot prej pride do situacije kakršna je sedaj...
>
> Če bi v TEŠu zaradi takih banalnosti delali probleme bi se jim vsi režali....
>
> Še nekrat....TeŠ 6 obratuje pri 275 bar in 600°C, Nuklaraka pa 65 bar in 280°C (okvirne cifre)
>
>
> Še to...Nuklearka je prvotne izmenjevalce/uparjalnike zamanjala po cca 18 letih obratovanja...Sedanji so v obratovanju že 22 let....
>
> Bi bilo dobro, da se jih vpraša v kakšnem stanju se nahajata uparjalnika sedaj...Koliko % je zečepljenih cevi...ali morda razmišljajo o nabavi novih...

... čuj, zaradi od "demokratične" propagande drugačnega odnosa do ukrajinskih nacifašistov en.wikipedia.org/wik...ucation%22 kot enega izmed vzrokov vojne v Ukrajini, se Borut na totem forumu že pol leta noče pogovarjati z mano, kljub temu pa občasno kakšen njegov post preberem in če povem na kratko, si ti res en težak in bogpomagaj tvojim delavcem, če imaš svojo firmo in s takšnim odnosom kot do Boruta vsaki dan težiš svojim delavcem ...

P.S.: zaradi vsesplošnega posiljevanja "zelenega" prehoda naših gospodarjev samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu sicer Burut kdaj butne kakšno mimo, vsekakor pa se v strokovnih zadevah po mojem občutku trudi po svojih najboljših močeh in noben novinar ne more biti - Borut na Financah pokriva vse živo - strokovno enakovreden nekomu s specializirno izobrazbo za neko področje ...
Čeprav si "levak" te nimam na ignore, večinoma preberem tvoje poste, včasih dam tudi +, ker zdrava pamet je zdrava pamet, svetovni nazor je pa nekaj drugega.

Tle poizkušam dat tehnične razlage za tehnične probleme... Glih tale tema je pa vezana na to kar profesionalno delam in zato Pike dobim, če mi en razlaga o problemih s korozijo na ceveh v Termoelektrarni, katere vir energije je Jedrski reaktor (lahko ali težkovodni).... ko pa imamo pri
nas Termoelektrarno TEŠ in še nekaj drugih manjših parnih postrojenj, ki obratujejo pod mnogo zahtevnejšimi pogoji, kot jh ima naša nuklearka, ki obratuje pod kritično točko vode, ki je pri 647°K (374°C).