Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

AndrejTribuson sporočil: 166
Spet: Jaz A, Vi B
Ni mi treba razlagati, kako se danes vozite brez problema s polnjenjem po avtocestah. To jaz že vem, sem se tudi sam že peljal. Govorim, kako bo v BODOČE. Ko naj bi bilo 200x več električnih avtov. Jasno? Na tak način, kot se danes polni pač ne bo šlo. Pa saj sem že vse prej opisal.

A elektrike imamo ponoči zadosti? Zdaj trenutno mogoče še, jaz govorim za v bodoče. 6 MWh dnevno znese 2 TWh letno, kar je 15% trenutne porabe Slovenije. Pa v bodoče, ko ne bo pline in premoga in bomo furali samo na sonce in vodo in upam tudi še na uran, bo tudi ponoči hudo primanjkovalo elektrike (sonca ponoči pač ni - pa ne mi sedaj s kakšnimi baterijami nabijati), ko bomo vsi polnili avte pa se greli na toplotne črpalke pa CO2 ne bomo proizvajali. Da ne govorim o priključni moči, ki je po distribucijskem omrežju še zdaleč ni zadosti, da bi dodali vsaki hiši na današnjo porabo še po en e avto za polnit.

Aja pa vsi, ki niso po hišah, naj se pač jebejo in se vozijo kot vedo in znajo, a ne? Včasih je treba gledati dlje od svojega nosu (pardon, od svojega krasnega eksotičnega e avta, ki ga polnite doma in ki ga zaenkrat še vsi subvencioniramo, ko jih bo pa 200x toliko, pa subvencij ne bo več)

Da se razumemo: politika je takšna, da usmerja ljudi proč od plina in nafte - vsi naj gredo na štrom. Hudič bo, ker bo štroma kmalu premalo, že sedaj hodimo po robu. S čim ga bomo pa delali, če bomo morali biti "zeleni"? Poraba se bo povečevala, proizvodnja pa bo v najboljšem primeru stagnirala. Potem cena 1 Eur/kWh ne bo več samo občasna špekulativna cena, ampak realna na podlagi ponudbe in povpraševanja. Koliko bo takrat z omrežnino in davki stalo 100 prevoženih km. 30 Eur? Super, a ne. Krasna prihodnost. Ajd, hitro vsi po električne avte, pa takoj ukinimo plin, nafto in premog, da bomo čimprej tam, kamor sonce nikoli ne posije.

Ali res ni očitno, da drvimo v energetsko brezno, ko bodo redukcije elektrike postale povsem običajne? In vi to podpirate in navajate argumente za to drvenje. Res ne vidite dlje od svojega e avta, vam ni nič jasno, kam to pelje?