Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

comteo sporočil: 664
Zadnja sprememba: comteo 26.08.2022 19:25
... čuj, se opravičujem, ker sem domneval, da znaš računat, ko sem v enem izmed postov napisal, da rad računaš ...

P.S.: ker si za 7-nadstropno stanovanjsko stavbo uporabil prvo osebo množine, mi ziher lahko zaupaš, koliko vas je lastnikov električnih avtomobilov v 7-nadstropni stanovanjski stavbi in kje imate s svojim števci namontirane svoje šuko vtičnice ... khmm, če zdaj pozabim na favšljive sosede, ki vam bodo rezali kable, ko jim bo zaradi preobremenjenosti omrežja zmanjkalo elektrike za kuhanje in pranje ...
V z nadstropni stolpnici je 8 x 4 = 32 stanovanja.
Zaenkrat je 4 do 5 električnih avtomobilov.

KEr povprečni avto prevozi 37 km, kar je cca 6 kWh električne energije, se na polnilnici vsak avto dnevno napolni v 30 minutah za svoje potrebe.
11 kW moč polnjenja in poraba dnevna 6 kWh.
Dan ima 24 ur, ampak čez dan je predraga energija.
Torej vsako noč, bi se v 8 urah lahko napolnilo cca 16 vozil za svoje dnevne potrebe. NA enem priključku.

Ker se nobenemu ne da polniti vsak dan in ni potrebe, se vsak polni nekje 2 krat tedensko po par ur in je dovlj za enako - 16 vozil v tej stavbi.

Vsak osnovnošolec zna izračunati naslednje (kar za vas malo sumim, da ne bi šlo).

Poraba 15 kWh / 100km
Dnevno povprečje v SLoveniji je 37 km
Dnevna poraba po vozilu 5,55 kWh

Če je priključek 3 x 16A je to 11 kW.
3 x 16 x 235 = 11.280 W

ČE se polniš s 11 kW in porabiš dnevno 5,5 kWh je to časa? pol ure - 30 minut. Polnjenja doma vsak dan.
Če polniš enkrat tedensko , kar je povprečnemu uporabniku dovolj ( 37 x 7 = 259 kilometrov) bo za to uporabnik porabil v soboto torej 3,5 ur polnjenja.
V soboto in nedeljo je cel dan nizka tarifa - torej 2 centa 1 kWh.


ŠE kaj ni jasno?


Priključek je eden - v kleti, 3 x 16A. Sistem omogoča da vidimo, kolk natančno je kdo porabil. Do sedaj v 5 letih... bo počasi 6 let, nam še nobeden sosed ni prerezal kablov in to tudi ne pričakujemo. Kolk krat je vam v 5 letih objesni sosed razbil ogledalo? Ali prepičil gume?