Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[1127DXSXU]
> [FrRoSt]
> Manj energije se ne bo trošilo, dokler energija ne bo dražja!! Tega se bojijo tudi politiki. In pouabite na manj onesnaževanja!! :)
>
> Vsi tisti (razni) predpisi, da se poleti lahko ohlajaš samo do 27°C in pozimi greješ samo do 19, so pa bolj tako tako! :)))
>
> Veliko dima in malo ognja!! Podobno, kakor bi predpisali, koliko sekret papirja lahko porabiš na sranje! :))

aha super, ekološki zavednik je med nami. :-)
da se ne bo slišalo kot mlatenje s tujimi po koprivah, Če lahko vprašam za prijatelja, koliko bi se morala povečati cena bencina, da bi se ti sam osebno potem polovico manj vozil. In koliko si že sam prihranil z izklopom klime in gretja?

če še nimaš kaj za ponuditi, bomo razumeli, ker Sicer, strokovno,... energetska poraba je znana po tem da je zelo neelastična. Še veliko manj kot hrana. ampak vseno vprašam za prijatelja. :-)
HVALA za tega tvojega prijatelja!! :)

Če ga bo še kaj zanimalo, ti kar vprašaj!! :))

1. Odstavek!

Ne vem, koliko bi se morala povečati cena bencina!!? Predvidevam in ocenjujem, da za več kor 100%, morda celo 200!?? To so samo moji izračuni, opažanja in ocene čez palec!!:))

Ne vozim se nič manj, tankal nisem že kakih 7 let verjetno, avta nimam že kakih 5 let! Vozim se s kolesom, ki sem ga kupil od sodelavca, pred letom za 30€! Ko so mi ukradli mojega! Imam še enega, tudi kupljenega iz 2. roke za 100€. Vozim se malo manj, ker sem malo bolj na tesno tudi s časom; v BTC ne kolesarim več tako pogosto, še posebno v tej vročini ne, naročim pa kaj, vedno več tudi preko spletne prodaje. Če bo tvojega prijatelja zanimako, kje in kako, bom z veseljem tudi to povedal. Ne gre vse kot po maslu, vendar zadeve so obvladljive in reklamacije so nekako rešljive.

Sedaj sem pobovno v akciji in bom kupil od sodelavca 20 let stari avto. :) Sicer pravi, da žre tudi nekaj olja, vendar ni problem. Nisem izbirčen in tudi hujšega sem navajen! :)

In vedno, ko bom pohodil gas, ss bom v mislih spomnil in prosil: da bi še kaj tiste novinarske nesnage raztopili v kislini!! :))

Klime tudi nimam, praktično ne uporabljam, izjemoma v službi ob kakšnih res soparnih dneh.

Aha!! Še gretje!! :) Tudi s tem nimam problemov! Si oblečem trenirko, pulover, ni problema, soloh!! Odprt imamo en sam radiator, temperatura je slabih 20°C! Nimam potrebe in navade, da bi sredi zime v stanovanju hodil s kratkimi rokavi in po možnosti se ob na kip odprtem oknu...

2 Odstavek!!

Ponudim ti lahko marsikaj!! Oz tvojemu prijatelju. :) Imam izkušnje, nekaj znanja, kakšen nasvet... :)

Res je!! Zadeva je zelo neelastična, TOGA, povedano drugače! :))

Vendar so razlike! Kot dan in noč!! :)) Neki naš študent, pustimo ob strani, da so frankarji, - se pravi tisti, ki so najeli kredit za stanovanje v frankih, se doma tušira z negreto vodo! Moja (razvajena) nečakinja pa doživi šok, ko se mora pri nas tuširati sredi vročinskega vala samo s toplo ali mlačno vodo, ne pa z vročo!! :)

Ko sem se v službi pritoževal, ali je potrebno, da gorijo te luči, ali pa, ali morajo biti vrata stalno odprta, če je vkljičena klima, ali pa gretje, sem vedno dobil nazaj vprašanje, ali plačujem jaz iz svojega žepa!?? In še malo morje takih primerov in anekdot! Če boš sel kdaj v njemačko, ali celo avstrijo, pa malo poglej, koliko luči gori tam in koliko pri nas po stanovanjih.:))

Menda je neka študija pokazala, kot sem ujel na nekem seminarju, da lahko podjetje, če močno dela ma ozaveščanju in izobraževanju zaposlenih, na leto zmanjša do 2% električne energije.

Takih zgodb, ne samo iz energetike, tudi in predvsem iz drugih (službenih) področij, ti lahko povem mali morje... :((

Oz tvojemu prijatelju, če bi ga zanimalo. :))