Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek TOP 15 električnih avtov po porabi energije

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

KaA sporočil: 528
[Avto] Tema: TOP 15 električnih avtov po porabi energije
[#3003414] 06.08.22 11:18 · odgovor na: Gregor1976 (#3003383)
Odgovori   +    0
[Gregor1976]
Žal te baterije niso take, kot baterije, ki jih kupiš v trgovini za drobno elektroniko. Akumulator električnega avta lahko tehta tudi pol tone. Tako da ni ravno zadeva, ki bi jo zamenjal, kot plinsko bombo.
Ne bo ravno držalo. NIO uporablja swap sistem in deluje vrhunsko s "polnjenjem" v manj kot 5 minutah.

Tudi jaz se sprašujem, zakaj ni to bolj razširjeno in standardizirano. Ker to reši cel kup težav z omrežjem ter polnilno logistiko.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3003414

Strani: 1

Gregor1976 sporočil: 537
[Avto] Tema: TOP 15 električnih avtov po porabi energije
[#3003697] 11.08.22 14:04 · odgovor na: KaA (#3003414)
Odgovori   +    0
[KaA]
> [Gregor1976]
> Žal te baterije niso take, kot baterije, ki jih kupiš v trgovini za drobno elektroniko. Akumulator električnega avta lahko tehta tudi pol tone. Tako da ni ravno zadeva, ki bi jo zamenjal, kot plinsko bombo.

Ne bo ravno držalo. NIO uporablja swap sistem in deluje vrhunsko s "polnjenjem" v manj kot 5 minutah.

Tudi jaz se sprašujem, zakaj ni to bolj razširjeno in standardizirano. Ker to reši cel kup težav z omrežjem ter polnilno logistiko.
No, to so ti Kitajci, ki sem jih omenjal. Zaenkrat nimamo še niti polnilnic v zadostnem številu, kaj šele nekih zakompliciranih menjalnic baterij, ki jih mimogrede uporablja le en tip vozila. To je utopija.

Strani: 1