Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tito na Fursu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.293
[Glavni forum] Tema: Tito na Fursu
[#3003408] 06.08.22 08:09 · odgovor na: crt (#3003393)
Odgovori   +    9
Prav pri Visokih slovenskih davkih sem na Forbesu naletel na zanimiv članek.

Pred kratkim je bila na Mega Millions loteriji vplačan en listek v Illinoisu, ki je "potrefil" jackpot. Zadetek, težak 1,28 milijarde $.

V Sloveniji bi občina, v kateri ima dobitnik ST. prebivališče,- popalila 15%, in to je to.

V ZDA je tip odnesel domov 433,7 milijona, kar pomeni, da ga je Uncle Sam ostrigel za 66%.

www.forbes.com/sites...1bc152028d

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3003408

Strani: 1

najobj sporočil: 31.906
[Glavni forum] Tema: Tito na Fursu
[#3003423] 06.08.22 12:34 · odgovor na: Endimion (#3003408)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 06.08.2022 12:43
[Endimion]
Prav pri Visokih slovenskih davkih sem na Forbesu naletel na zanimiv članek.

Pred kratkim je bila na Mega Millions loteriji vplačan en listek v Illinoisu, ki je "potrefil" jackpot. Zadetek, težak 1,28 milijarde $.

V Sloveniji bi občina, v kateri ima dobitnik ST. prebivališče,- popalila 15%, in to je to.

V ZDA je tip odnesel domov 433,7 milijona, kar pomeni, da ga je Uncle Sam ostrigel za 66%.

www.forbes.com/sites...1bc152028d
... eh, previsoki slovenski davki so "nacionalni šport" na totem forumu, noben pa ne ve, da dacarji na razvitem zahodu tenisačem - če se malo pohecam še pred koncem turnirja - poberejo skoraj polovico (pre)visokih nagrad ... khmm, in so številni pri utajah davkov bolj "nespretni" športniki na razvitem zahodu že plačali milijonske kazni, nekateri - zadnji izmed bolj znanih Boris Becker bo zaradi utaje davkov v Angliji sedel www.24ur.com/novice/...znijo.html dve leti in pol - pa so končali v zaporu ...

P.S.: www.rtvslo.si/sport/...ini/391224 ...
KaA sporočil: 528
[Glavni forum] Tema: Tito na Fursu
[#3003467] 07.08.22 20:17 · odgovor na: Endimion (#3003408)
Odgovori   +    8
[Endimion]
Prav pri Visokih slovenskih davkih sem na Forbesu naletel na zanimiv članek.

Pred kratkim je bila na Mega Millions loteriji vplačan en listek v Illinoisu, ki je "potrefil" jackpot. Zadetek, težak 1,28 milijarde $.

V Sloveniji bi občina, v kateri ima dobitnik ST. prebivališče,- popalila 15%, in to je to.

V ZDA je tip odnesel domov 433,7 milijona, kar pomeni, da ga je Uncle Sam ostrigel za 66%.

www.forbes.com/sites...1bc152028d
Malo pretiravaš. Oziroma preveč verjameš raznim FB doktorjem, tale tvoja zgodba je debunkana tule www.politifact.com/f...34-billio/

Oglaševani dobitek na ameriških loterijah pač ni tisti, ki ga lahko takoj odneseš domov, ampak tisti, ki ga dobiš v obrokih v naslednjih 30 letih (če loterija prej ne propade). Če hočeš keš takoj, je znesek tam okoli 40% nižji.

V resnici so ga obrali za 42%, ker gre dobitek v dohodninsko osnovo. Podobno kot pri nas pri nagradnih igrah, kjer organizator nima koncesije. Tako je moja žena pred leti, ko je na eni prvih akcij Vzemite račun dobila avto, plačala dohodnine za več kot polovico vrednosti avta (ironično prav DURS-u, ki je bil organizator nagradne igre).

Strani: 1