Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: V pričakovanju Evergrande!?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Rokc5 sporočil: 2.857
[Borza] Tema: V pričakovanju Evergrande!?
[#2963420] 05.10.21 08:21 · odgovor na: Dynisco (#2963153)
Odgovori   +    2
Dynisco - kar spremljam SP500 in Dow Jones ter odzive na trge je kar nekaj preplaha, ki pa se na trgih še ne pozna, čeprav (mogoče si opazil) manjši upad od začetka jeseni še traja.

Kolikor jaz trenutno vidim zadeve je zrak iz balončka začel uhajati in se zadeva lepo počasi niža, folk pa se boji, da bi v primeru šoka Evergranda lahko zadeva sprožila zlom trgov. Tu ne gre za to, koliko je kdo povezan in koliko kdo ne, problem je, ker je v zraku en občutek da so zadeve na previsokih vrednotenjih in že manjša panika lahko sproži konkretno 'skantanje' med 20-30%. Btw. ob dot-com balončku je pok sprožila ena bežna novica, da je takrat Japonska vstopila v manjšo recesijo.

Sam sem long-term in se mi zdi, da je edina opcija doller-cost-averaging in tako prideš še najbolje skozi. Sem pa trenutno (še) samo na LJSE, kjer po drugi strani padec navzdol niti ne bi mogel biti tako hud, ker tudi skoka navzgor tako velikega ni bilo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2963420

Strani: 1

tommek sporočil: 558
[Borza] Tema: V pričakovanju Evergrande!?
[#2963489] 05.10.21 11:15 · odgovor na: Rokc5 (#2963420)
Odgovori   +    1
Do današnjih novic o novih likvidnostnih težavah nepremičninskih podjetij na kitajskem sem bil mnenja, da je Evergrande preveč pomemben, da ga Kitajska ne bi rešila in bi bilo konec trenutnega straha na borzi.

Se mi zdi, da so težave na Kitajskem večje kot jih prikazujejo. Vidimo le vrh ledene gore?

Strani: 1