Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: DATG

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PermaBull sporočil: 4
[Borza] Tema: DATG
[#2956559] 13.09.21 13:58
Odgovori   +    0
čas vnosa: 12.09.21 17:24
Čao,

Temo ustvarjam, da bi mi pomagali razumeti (nerazumno?) nizko valuacijo podjetja Datalab.

Valuation thesis:
- letno ustvarja po c EUR 2m dobička (Jul'20-Mar'21 = EUR 2.4m),
- letno med zaposlene razdelijo po 20% dobička - NI je potrebno primerno znižati
- ima odličen produkt (PANTHEON) brez velike konkurence za svojo nišo (za majhna in mikro podjetja)
- letna rast prihodkov po c. 10% (excl. 2020 - corona)
- prehajajo / prešli so iz one-off licenčniskih prihodkov (samo ob nakupu) na konstantne prihodke (najemi)
- odpirajo se novi (profitabilni in scalable) viri prihodkov iz naslova oblačnih storitev (predvsem Transakcijski prihodki)
- lani so uvedli novi produkt PANTHEON Web light, s katerim bodo bolje konkurirali najmanjšim podjetjem (Minimaxu)

EV/EqV:

Market cap (Mar'21): EUR 13m
Cash on balance (Mar'21): EUR 5.1m (40% tržne vrednosti)
Total Debt (Mar'21): EUR 4.6m (38% tržne vrednosti)

Valuacija:

Moja valuacija, ob predpostavki, da se splošna rast prihodkov ustavi (na raven inflacije 2%), in izključujoč Transakcijske prihodke (nov vir prihodkov), je za going concern core-businessa (ob 10% discount rate ; FCFE) enaka EUR 9.5mio. Če temu prišteješ 5.1m of cash, je equity value EUR 14.6m vs market cap EUR 13m, torej trguje 10% pod realno vrednostjo core-businessa.

Zgornje tudi postavi transakcijske prihodke na EUR 0 - realno imajo iz tega naslova velik potencial (trenutno rastejo 100% YoY, FY 2020 so znašali EUR 440k). Načeloma bi morali v valuaciji ti prihodki biti vsaj na nivoju 2020 - jaz sem jim popolnoma odstranil (za lažjo predstavo "luknje" v valuaciji).

Torej ob trenutni ceni EUR 13mio plačaš samo za (zelo?) konzervativno valuiran going concern trenutnega biznisa in EUR 5m casha, zastonj pa zraven dobiš še (1) Transakcijske prihodke (z rastjo 100% (?) letno) + (2) potencialno nadaljevanje rasti splošnega produkta.

Kako torej ta firma trguje po PE 5x? Kaj sem spregledal? Hvala za nasprotne poglede (z utemeljitvami).