Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Sodišče: UVK ne sme razpolagati s podatki

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-16741 sporočil: 3.984
[Glavni forum] Tema: Re: Sodišče: UVK ne sme razpolagati s podatki
[#291668] 04.08.08 20:00 · odgovor na: (#291660)
Odgovori   +    1

IN6_dus je napisal(a):

 
Če prav zastopim ima sedaj vse niti v rokah Soršak. Pirčeva je svoje karte  odigrala. Kašne so Pirčine politične preference, pa  se mi fučka.

Sem pač alergičen  na preveilko vlogo države.  Ne gre mi v račun, da si lahko en nižji državni uradnik  privošči s krdelom policistov harat po firmah brez sodnega naloga.  Le kdo bo naslednjič na vrsti?
 

No, samo spomnil sem te, da ti je zelo preprosto povezovati Soršaka s politiko, Pirčevo pa ne. Samo toliko, da se ne bi začel tolči po prsih, kako si unbiased.

Jaz sem tudi alergičen na preveliko vlogo države. Še bolj sem alergičen na idejo, da se velika vloga države uporablja za zagotavljanje večnih rent, monopolov, ščitenja nacionalnega interesa s priimki in imeni itd.

Kolikor je razbrati iz dosedaj objavljenega, Soršak nikjer ni haral , niti si to ni privoščil s krdelom policistov. V dosti bolj urejenih državah so imeli podobne primere in UVK-ju analognim inštitucijam niso ovirali dela pri razbijanju kartelov.

Zdi se, da ne ločiš med vmešavanjem države v privatno gospodarsko sfero od razbijanja kartelov.