Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: OPTIMTRADER PLATFORMA

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.122
[Borza] Tema: OPTIMTRADER PLATFORMA
[#2894720] 28.12.20 10:45 · odgovor na: prizmax (#2894711)
Odgovori   +    6
[prizmax]
Kakšno je vaše mnenje o prenosu trgovanja na Interactive Brokers Central Europe - IBCE s sedežem na Madžarskem ?
Nova jamstvena shema se iz 500.000 e zmanjša za prosta sredstva na računu na 100.000 e ?
jamstvena shema ni nekaj specificno madzarskega, temvec eu-wide usklajena, in obsega

- 100 K za sredstva na racunu

- 20 K za papirje za primer, da broker v primeru razsutja ni vodil loceno tvojih papirjev, kot bi jih moral, in ga terjas za protivrednost (situacija, za katero upas, da bo forever ostala samo teoreticna)

madzarska sicer ni najbolj prijetna destinacija glede na izkusnje, kaj je orban doslej pocel s privatnimi penzijskimi skladi in s stanovanjskimi krediti, ki so jih dale vecinoma tuje banke.

vendar ib support (iz prve roke) pravi, da so vnaprej dogovorjeni z regulatorji, kam razporedijo katero stranko, tako da ne mores rec cujte jaz pa ne bi na madzarsko, dajte me na irsko ali v lux (kjer je jamstvena shema sicer enaka, obcutek o pravni stabilnosti pa malo drugacen).

glej tudi: www.reddit.com/r/eup..._where_to/

osebno sem se zaenkrat odlocil ostati pri ib, bom pa imel eno ali obe ocesi odprti za dostopne alternative, ki bi imele dovolj podobno mesanico tega, da so zelo poceni, zelo sirok nabor instrumentov in to, da sprejemajo slovence, kar ni trivialno.

***

ob tej priloznosti zelim vsem mir v glavi in da bi zmogli opustiti uporabo foruma, ki je v casu corone postavil nov high score v fuknjenosti in lajnanju vedno istih stvari v 3pm. tega sicer ni forum kot tak kriv, je pac slika naravnih oziroma populacijskih danosti. imejte se lepo.