1 ura
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
2 uri
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
2 uri
Najbolj brani članki danes
3 ure
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi
4 ure
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
4 ure
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
4 ure
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
5 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
5 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
5 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
6 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
6 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
6 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
6 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
7 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
7 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
8 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
8 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
9 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
9 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gregor1976 sporočil: 537
Zadnja sprememba: Gregor1976 17.06.2020 16:51
Da ne bo predolg komentar, raje ne bom pritisnil "citiraj".

Skratka, s kar nekaj zapisanega se strinjam, z vsem pač ne. Bom se pa vrnil nazaj k bistvu, saj je ta debata zašla. Bistvo je neo banka N26.

Drži, ene banke se dogajanju na trgu prilagajajo hitreje, druge počasneje. Dejstvo pa je, da je finančni sistem izjemnega pomena za države in N26 v ta okvir ne sodi v nobenem pogledu. N26 nima nikakršnega sistemskega pomena, razen, da je všečna. Všečen je tudi njihov način dela brez stroškov za stranke. Je pa njihovo delovanje tudi zelo omejeno in se zaenkrat bolj kot kaj drugega, igrajo banko. Tudi sami priznavajo, da imajo zaenkrat premalo računov z rednimi prilivi. Če rabim samo TRR, so seveda s trenutno politiko zanimivi, vparašnje pa koliko časa še.

Zasledil sem podatek iz oktobra 2019, da imajo prihodek na stranko 0,31 USD in 10 USD izgube na stranko. Lahko imamo kakršnekoli debate, ampak zame to ni resna firma. Banke temeljijo na zaupanju - če zaupate svoj denar banki, ki dela stalno izgubo in katere cilj sploh ni delati dobiček, kar je izjavil nijhov ustanovitelj, je to vaš problem, jaz taki banki svojega denarja ne bom zaupal. To, da se ne morem pogovoriti z nobeno resnično osebo, pa pri tem tudi ne pomaga.
fintechnews.ch/pfm/e...rch/31408/

In ko smo že pri WeWork - zanimivo, N26 je to platformo aktivno promoviral in tudi ustvarjal določen delež prihodkov z njimi.

Dodaten problem so tudi padajoči interchange fee-ji, na podlagi katerih temelji celoten posel teh neo bank.

Torej, ali bodo morali temeljito spremeniti poslovni model in bo romantike konec, ali pa jih bo trg zradiral. Vse te neo banke imajo namreč kroničen problem s profitabilnostjo. In če imajo klasične banke težave s profitabilnostjo, za N26 velja to še toliko bolj, ne glede na način njihovega dela in nižje stroške. Nažira jih tudi vse bolj stroga regulativa in zahteve regulatorjev. Profitabilnost skušajo nekako rešiti sedaj z novimi Metal paketi, kjer pa cenovno nismo več tako daleč od običajnih bank.

Jaz pač vidim v teh bankah neko modno muho, ki je zanimiva predvsem za generacijo Y in Z, ki pa ima v povprečju tudi precej napačno predstavo o realnosti. Kljub temu pa zaenkrat le redki ljudje N26 uporabljajo, kot svoj primarni račun. Bo pa seveda to imelo pozitiven vpliv na panogo, saj bodo model kopirale, verjetno tudi kupile večje banke.

To, da je toliko kapitala steka v ta internetna podjetja, je pa ravno posledica teh megalomanskih zgodb FB, Amazon in še koga. Sedaj vsi mrzlično iščejo, kdo bo naslednji. Ampak to se bo tudi prej kot slej končalo, mogoče prej, kot si predstavljamo. Btw, N26 sicer obstaja od leta 2013 in zaenkrat nič ne kaže, da bodo kmalu začeli delati s profitom.

Zdaj pa če malo pokomentiram tvojega Poldeta in Jožeta. Polde in Jože nista podjetje. Ja, seveda bo nekdo s temi lupinami zaslužil, to je tudi namen vsega tega cirkusa in ravno v tem je tudi problem te zgodbe, ker ne bo iz tega nastalo nič produktivega, ampak bo denar enostavno izpuhtel. Kapitalizem? Mogoče, ampak ne zdrav, to postaja farsa. Jaz sem pa imel v mislih predvsem podjetje. Mene ne zanima, koliko bo Polde zaslužil, ampak koliko časa bo ta firma obstajala in kdaj bo ustvarjala dobiček. Ker sem jaz uporabnik storitev tega podjetja in Polde me ob tem ne zanima. In zato jaz Poldeta in podjetje strogo ločujem. In me v tej točki tvoj komentar nekoliko čudi, saj je to zate očitno eno in isto.

Filozofskega dela v nadaljevanju pa ne bom preveč komentiral. Se strinjam, čas je zelo čuden in menim, da tako več ne bo šlo dolgo. Če pa je denarja neskončno (kar se meni zdi malo naivno razmišljanje), pa ne vem, zakaj potem nimamo vsi neskončno denarja. Ta neskončnost je zelo relativen pojem. In ja, z zaključkom se absolutno strinjam, vse je evolucija in na koncu se človeštvo iz vseh neumnosti nekaj nauči, kar je koristno za naprej. Vprašanje je samo cena tega učenja.