Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pravosodje in sramotenje naroda

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-217002 sporočil: 275
[Glavni forum] Tema: Pravosodje in sramotenje naroda
[#2846916] 23.05.20 21:43 · odgovor na: FIN-379669 (#2846909)
Odgovori   +    4
Zahvaljujem se vam za odgovor, ki ga dobronamerno sprejmem. Kot upokojenec se še vedno izobražujem, čeprav je zaradi starosti moje osebno zorenje morda vprašljivo. Kot ekonomist seveda poznam družbo, razmerja, danosti in realnosti, sociologijo in psihologijo, morda tudi nekaj politike in prava, vendar ne dovolj, da bi si privoščil konstruktivno kritiko prispevka dr. Avblja, vsaj ne na tak način kot ste si jo vi. Prav vaš komentar me je spodbudil, da sem zapisal kar sem. Veseli me, da niste ne sodnik ne tožilec.

Še pojasnilo glede svobodnjaške prosto tržne ideologije. To ni področje, pač pa recimo politična orientacija. Morda vam bo pomagal Nolan, ki je politično karto predstavil dvodimenzionalno, kot osebno svobodo na eni osi in ekonomsko svobodo na drugi osi. Zagovarjam čim večjo osebno in čim večjo ekonomsko svobodo, ki jo država s svojimi zakoni in predpisi omejuje. Ko poguglate »Nolan chart« vam bo jasno. Tako kot vaš, je tudi moj moto nenehno izobraževanje, čeprav le za lastno dušo, saj donosov od tega ne pričakujem.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2846916

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[Glavni forum] Tema: Pravosodje in sramotenje naroda
[#2846928] 23.05.20 23:25 · odgovor na: anon-217002 (#2846916)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: FIN-379669 23.05.2020 23:45
Nekoliko in posredno sem vam odgovoril v postu, ki sem ga pisal FIN-311684.

Btw, Avblja cenim, tudi on je načitan in ima akademsko kilometrino... ter se v osnovi z njim strinjam, da je nivo sojenja in sodnikov pri nas nizek...

... ampak Avblju se precej pozna, da je premalo konkretnih sodnih postopkov operativno vodil od začetka do konca, še ni docela spoznal to ambivalentno realnost pravosodnega sistema... torej kilometrina v praksi.

Gotovo je ena od najbolj kompetentnih in celovitih oseb za podajo razlage o našem pravosodnem sistemu pravnik Matevž Krivic.

Gospodu Matevžu globok priklon. On je tista oseba, ki ga pravo prežema od glave do pete, poleg tega je obdarjen z razumom in artikulirano ter jasno kritično distanco do marsikoga in marsikatere, tudi politične težnje. G. Krivic je svetilnik za druge pravnike. Esenca pravnika.

Teršek se zgleduje po Krivicu in upam, da bo prehodil pot, ki je potrebna, da doseže Matevžev nivo.

(Aha, za intermezzo... ni neka posebna skrivnost, že danes ne, da bo sodba Vrhovnega sodišča v zadevi JJ vs Pašek, Carl, na Ustavnem sodišču padla. Vprašanje je, ali v ekspresnem postopku že naslednje leto, pred volitvami. ali pa v "rednem", 2,5 letnem postopku. No, tu odgovor prepuščam vašemu poznavanju realnosti. Moje poznavanje je dovoljšnje, da si uzurpiram tole pripombo, ki kaže, da so neke stvari pri nas dokaj predvidljive, ker je nivo razmišljanja predvidljivo kosmato malomeščanski.)

Strani: 1