Strani: 1

anon-202165 sporočil: 970
[#2846316] 20.05.20 10:59
Odgovori   +    11
Vsak, ki ima malo vrtička ima sedaj solate dovolj (preveč) doma. In zaradi korone je letos vrtičkarjev kvečjemu še več.
anon-534275 sporočil: 161
[#2846347] 20.05.20 12:21 · odgovor na: (#2846342)
Odgovori   +    2
[kren]
Največji kupci solate so itak gostinstvo, šole in vrtci in je povsem logično, da je prodaja upadla, ne pa narasla, če je največji kupci niso kupovali.
Morda, ampak tile ki jih omenjaš pretežno kupujejo najcenejšo robo na trgu, ki pa običajno ni slovenska. V članku sicer piše da je problem tukaj:
"Presežki solate, ki je kmetje trenutno ne morejo prodati, kažejo, kako šibko oskrbno verigo z zelenjavo imamo. Med kmeti, zadrugami, ki odkupujejo njihove pridelke, in trgovci ni pravega partnerskega odnosa, premalo smo povezani, premalo poznamo potrebe trga. Trgovci z zadrugami in kmeti preslabo načrtujejo obseg pridelave, a to bi radi izboljšali,"

Jaz sicer stanujem v bloku, tako da mi pridelava solate ni ravno prioriteta, sem pa letos ravno pred karanteno za hec kupil 2 paketa flanc in jih posadil v korita za rože. Da vidim če bo kaj zraslo. In ta mesec solate zagotovo ne bom rabil kupiti v trgovini.
1357 sporočil: 7.095
[#2846360] 20.05.20 12:54
Odgovori   +    1
Namesto da modrujete in se stalno prerekate ker nemorete ugotoviti prave količine se raje medsebojno dogovorite pridelovalci ( zadruge) in trgovci za skupno ustanovitev terminske blagovne borze za kmetiske pridelke pa ne boste imeli več nobenih problemov ne s količinami pridelave ne s cenami.
kmetovalec sporočil: 680
[#2846389] 20.05.20 13:47
Odgovori   +    15
Zanimivo, tudi mleka je preveč in mesa, in ko bo čas za žetev bo tudi pšenice preveč. Glede na to, da je število prebivalcev ostalo praktično isto, vsi odgovorni pa se sklicujejo na zaprte šole, vrtce, gostilne,... se sprašujem, če doma ljudje nič ne jedo? Ali pa vrtci, šole,.. toliko hrane zmečejo vstran, da je kar naekrat toliko viškov?

Strani: 1