Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dronyx sporočil: 4.602
Zadnja sprememba: dronyx 19.05.2020 07:59
upajmo, da se bo lahko pocivalske porabilo tudi na turisticnih kmetijah, ne samo v termah in hotelih!
Če misliš 200 € turističnih bonov se meni zdi to slaba ideja. Za nekoga, ki ne zmore kupiti otroku šolskih potrebščin ali plačati položnic konec meseca bodo dve nočitvi na Bledu v hotelu s tremi zvezdicami, ki mu jih bo podarila država, videti kot slab črn humor. Verjetno pa se bo ustvaril tudi črni trg, tako kot za Drnovškove certifikate, če bodo ti boni prenosljivi.

dronyx.wordpress.com...icni-boni/

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2845995

Strani: 1

anon-181718 sporočil: 149
Ideja bonov (kot oblika pomoči - razdeljevanja davkoplačevalskega denarja) se mi zdi najbolj demokratična rešitev namenske porabe denarja.
Američani in večina njihovih šol ekonomije poudarja, da je svobodna volja kako porabiti svoj denar (davki so NAŠ denar), največja svoboščina. Ker če porabljaš svoj denar po svoji volji, si svoboden in lahko delaš, nagrajuješ, zapravljaš itd. kakor ti zapaše.

In tu pri teh bonih je enako. Nočeš deliti denarja - ne izkoristi. Bi rad podpiral EKO turizem: pojdi na eko kmetijo. Bi rad podpiral paradržavne hotele - izvoli. Bi rad podrpl terme: na voljo imaš ogromno izbire. Lahko porabiš samo 200€ (ena ali dve nočitvi), ali pa s tem bonom poceniš svoj tedenski dopust. WIN-WIN. In ne gre za to da se bo komu zdelo slabo da to porabi. Glej če nočeš, ni treba. Če ti je hudo, bodi doma. Jaz gledam na to tako: država me je vprašala najprej ali bi jaz hotel podpreti turistično panogo. Če ne, potem ne bom koristil bona. Če ja, pa lahko s tem delam kar hočem. In jaz tebe ne silim da ga porabiš, ti pa meni ne oporekaj da ga. Demokracija! Ker če si fiskalni konzervativec, boš bon pospravil ali pa strgal. S tem si naredil tako kot ti veleva tvoje prepirčanje. Če si druge sorte, ga boš porabil in s tem pomagal državi.

Mislim da je JJ na Twitterju lepo "zabil" Bobovnika: ali je bolje 300 mio€ zabiti na brezposelnih v turizmu ali pa jim omogočiti da jih zaslužijo?

In še ena stvar zakaj je to največja demokracija in lepota kapitalizma: zmagal bo boljši. Nekdo ki ima dobro ponudbo, se bo trudil, bo nagrajen. Šalabajzerji pa bodo ostali praznih rok. In še enkrat: ta ukrep je zame najbolj demokratična poraba davkov v zgodovini Slovenije. Dejansko je to referendum o tem če, komu in koliko se pomaga nekomu.

Strani: 1