Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Nova hiša, kvadratni meter 500 evrov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[Nepremičnine] Tema: Nova hiša, kvadratni meter 500 evrov
[#2845129] 14.05.20 15:44 · odgovor na: axocor (#2842202)
Odgovori   +    0
[axocor]
> [jani1974]
> > [iggy64]
> > Ne glede na to, kako lepo se vse skupaj sliši, bi jaz raje vse skupaj vzel z rezervo. Smešna mi je že cena 500e/m2, kar je v današnjih časih skoraj neverjetno. Več si lahko prebereš tukaj: www.mojmojster.net/c...stane_hisa
> >
> > Cena povprečne zidane hiše je vsaj enkrat večja, kot si omenil, torej cca. 1000€/m2.
>
> Najbrž to mislijo v Srbiji s srbskimi stroški dela. In brez fint in prevar izvajalcev.
>
> Kolikor je videti, gre za "montažno hišo iz betona".
> Predpostavljam, da se pri običajni leseni montažni hiši stroškovna prednost izgublja zaradi potrebne zaščite lesa in vseh mogočih s tem povezanih komplikacij.
> Pri klasični gradnji pa gredo delovne ure v nebo.
> Tako da kombinacija bi teoretično lahko bila zmagovalna.
REALNOST: V Ljubljani me je celovita adaptacija hiše (razbitje oz. vrnitev v 3. gradbeno fazo in potem vse na novo, vključno streha in fasada) stala več kot 500€/m2 pa sem ogromno delal tudi sam. Klim in toplotne črpalke ne štejem.
Eno je adaptacija, ki, če je temeljita, pride 500€ na m2, drugo pa so nove tehnike in metode gradnje .... Kdor se zanima za to, lahko kaj najce tudi na Celjskem obrtnem sejmu, ... za cene se pa nisem zanimal! Sestaviš kot legokocke, potem pa samo zaliješ z betonom oz. hruško.... Verjetno je to cena samo do neke 3 gradbene faze..... Ne vem.... :))