Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

XZDRA4 sporočil: 702
Zanimiv izračun. Vendarle... Ste vzeli v izračun tudi stroške izgubljene priložnosti (opportunity cost)? Vseeno je elektrarna investicija in ni mogoče, da imate že od prvega meseca delovanja samo plus, ali pač? Da o potopljenih stroškov niti ne govorim. Seveda, lahko pa se tudi motim, ker sem jaz raje izbral desetleno varčevanje v skladu s povprečno realno stopnjo donosa 3%. Vaši stroški so pa najverjetneje nominalni, kajne? Kaj je res boljše, ne vem. Pa veliko zadovoljstva.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2844934

Strani: 1

0604RAZIN sporočil: 38
Investicija je dobra. Ker je pa to Slovenija, država pa ima zraven svoje prste, je pa tudi nevarna investicija.Lansko leto so že poskusili imetnikom (tudi že obstoječim) sončnih elektrarn zaračunati omrežnino.Če se to zgodi, pa investicija ne bo več zanimiva.
milos9 sporočil: 1.046
[XZDRA4]
Zanimiv izračun. Vendarle... Ste vzeli v izračun tudi stroške izgubljene priložnosti (opportunity cost)? Vseeno je elektrarna investicija in ni mogoče, da imate že od prvega meseca delovanja samo plus, ali pač? Da o potopljenih stroškov niti ne govorim. Seveda, lahko pa se tudi motim, ker sem jaz raje izbral desetleno varčevanje v skladu s povprečno realno stopnjo donosa 3%. Vaši stroški so pa najverjetneje nominalni, kajne? Kaj je res boljše, ne vem. Pa veliko zadovoljstva.
Pozdravljeni. Izračun je trenutno le teoretičen, narejen je na podlagi napovedi proizvodnje. Kako bo v praksi, ta hip ne vem, bom pa vsekakor spremljal proizvodnjo in porabo ter o tem poročal.

Financiranje je res ugodno, brezobrestno, zato so tudi mesečni obroki tako nizki. V teoriji nižji od mesečnega računa za elektriko brez sončne elektrarne.

Strani: 1