Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mar123 sporočil: 1.403
[alek14]
> [MarijanMacek]
> > [rx170]
> > > [kren]
> > > > Pomembna znanstvenika opozarjata, da nova znanstvena spoznanja dokazujejo, da je korona vendarle huda gripa.
> > >
> > > To jaz že ves čas trdim, pa sem bil ozmerjan za psihopata.
> >
> > Počakaj, da ta članek preberejo korona paniki....
>
> alias alek14, rename etc....

Jup. Tudi včeraj sem napisal, da je smrtnost na ravni hude gripe - a samo ob pogoju ukrepov. Če teh ne bi bilo, bi bila smrtnos višja (zamanjkalo postelj za intenzivno pa te zadeve).
Tako kažejo novi podatki.

V SLO je IFR okoli 0,2% (naj me Kren popravi), kar je dobro.
Toda pri nas srečanje z intenzivno nego preživi 80% bolnikov (drugod tudi samo 50%). Če bi prebili sposobnosti zdravstvenega sistema bi se IFR dvignila na 1% (če sem prav ekstrapoliral iz 20% smrtnosti bolnikov na intenzivni pri nas).
To se meni ne zdi tako malo.

Dobre novice so vedno dobrodošle. Sem pač tak, da se vedno pripravljam na najslabši scenarij, pa naj me dobre novice presentijo. In vesel sem, da smo dobili za silo dobre novice.
Slaba novica je, da bi ob novem valu, ki bo še pred cepivom spet utrpeli gospodarsko škodo.

Jezi me, da proponenti "saj je samo gripa" ne razumejo, da ekonomijo ubija strah in tega se da znebiti samo, če primere zbijemo na nulo. Če ne, folk ne bo nič kupoval razen hrane.

Ne pozabit na izkušnje iz Texasa, kjer so veslo odprli, ko je bilo dovaljeno in potem nazaj zaprli, ker ni bilo strank. Zbijanje novih primerov je nujno za normalen tok posla.
Ce je 60k prekuzenih, pol je jasno da stevilke o novih primerih ki jih servira politika nimajo veze. Po tri na dan rabis 30let da prides do 60k.
Sej so morali cel medicinski vrh zamenjat ker se nihce ni strinjal z kacinovim nacinom porocanja. Da so dobili pa dr-jev ki so bili pripravljeni ponavljati za Janso.