Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
[rx170]
> [usimoncic]
> > [MarijanMacek]
> > Prav pohvalna je zagnanost nekaterih, toda se bojim, da pravzaprav neke silne potrebe ni.
>
> Jaz se ne bojim, ampak upam, da neke silne potrebe ne bo.
>
> > Do sedaj se je za zdravljenje tistih do 35 kritičnih bolnikov na intenzivi (pa niso vsi potrebovali prisilne ventilacije) uporabljali le 1/3 razpoložljivih ventilatorjev. Naročene so bile enormne količine reda nekaj sto in firma, ki se omenja da je dobila avans vnaprej, je dobavila že 90 ventilatorjev in jih bo do 15. maja še ostalo količino do 220 naročenih, siol.net/novice/slov...sti-524037
>
> Saj če ne bi STROKA™ in komi politika tako dolgo držali glavo v pesek, bi jih rabili še manj. Do Italijanskega, Španskega ali NY scenarija pa nas lahko loči le nekaj tednov.

Rečeno je bilo, da je strategija delnega lockdowna ravno zato, da ne bi zapolnili kapacitet na ICU in da ne bi bilo triaže. Ne da se s tem ne strinjam (pustimo zdaj bizarnosti in idiotizme kot so npr. občine brez katerih pač ne ene ne druge vlade očitno ne morejo) tudi se mi zdi, da od več glava ne boli. Kar mene skrbi, da vlada (pa saj ni edina) nima neke izhodne strategije iz tega delnega lockdowna, tudi se bojim, da stanje nič (nekdo je napisal da je to tri tedne brez zaznanega primera) na takšen način ni nikoli dosegljivo, ker če ne drugega ostanejo asimptomatski nezaznani...
S tem se povsem strinjam. Veš kaj mi je pa smešno? Da leva opozicija pri nas opozarja na ta problem, Trumpa je pa nedolgo nazaj leva opozicija sesuvala, ker je odprl ta problem - da bo enkrat potrebno končati lockdown in da je potrebno že sedaj razmišljati o tem.

Sicer je pa težko tu biti pameten, ker s tem ni izkušenj, sploh ne iz naše kulture.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2841452

Strani: 1

rx170 sporočil: 6.393
[usimoncic]
> [rx170]
> > [usimoncic]
> > > [MarijanMacek]
> > > Prav pohvalna je zagnanost nekaterih, toda se bojim, da pravzaprav neke silne potrebe ni.
> >
> > Jaz se ne bojim, ampak upam, da neke silne potrebe ne bo.
> >
> > > Do sedaj se je za zdravljenje tistih do 35 kritičnih bolnikov na intenzivi (pa niso vsi potrebovali prisilne ventilacije) uporabljali le 1/3 razpoložljivih ventilatorjev. Naročene so bile enormne količine reda nekaj sto in firma, ki se omenja da je dobila avans vnaprej, je dobavila že 90 ventilatorjev in jih bo do 15. maja še ostalo količino do 220 naročenih, siol.net/novice/slov...sti-524037
> >
> > Saj če ne bi STROKA™ in komi politika tako dolgo držali glavo v pesek, bi jih rabili še manj. Do Italijanskega, Španskega ali NY scenarija pa nas lahko loči le nekaj tednov.
>
> Rečeno je bilo, da je strategija delnega lockdowna ravno zato, da ne bi zapolnili kapacitet na ICU in da ne bi bilo triaže. Ne da se s tem ne strinjam (pustimo zdaj bizarnosti in idiotizme kot so npr. občine brez katerih pač ne ene ne druge vlade očitno ne morejo) tudi se mi zdi, da od več glava ne boli. Kar mene skrbi, da vlada (pa saj ni edina) nima neke izhodne strategije iz tega delnega lockdowna, tudi se bojim, da stanje nič (nekdo je napisal da je to tri tedne brez zaznanega primera) na takšen način ni nikoli dosegljivo, ker če ne drugega ostanejo asimptomatski nezaznani...

S tem se povsem strinjam. Veš kaj mi je pa smešno? Da leva opozicija pri nas opozarja na ta problem, Trumpa je pa nedolgo nazaj leva opozicija sesuvala, ker je odprl ta problem - da bo enkrat potrebno končati lockdown in da je potrebno že sedaj razmišljati o tem.

Sicer je pa težko tu biti pameten, ker s tem ni izkušenj, sploh ne iz naše kulture.
T.i. leva opozicija ni nikoli bila sposobna Trumpa ocenjevati preko svojih ideoloških plašnic. Dejstvo pa je, da je verjetno bil takrat precej boljša opcija kot Killary in je tudi danes še precej boljša opcija kot Biden. Je pa tudi res, da če bi bile vloge zamenjane, bi opozicija trdila povsem enako, morda le na nekoliko drugačen način.
lea1 sporočil: 834
Pri zadevi "prazna skladišča" bi mene vsekakor najbolj zanimalo to, zakaj praktično nobena zdravstvena/socialna ustanova v državi ni imela nič v skladišču. Še več, vsaj v nekaterih ddomovih za starejše očitno za zaščitno opremo še niso slišali. Čudi me, da ni nobene razprave na to temo. Ne pri levih in ne pri desnih. Ta prepucavanja, vlada prejšnja ali sedanja, to je samo tisto, v luftu, da se pač nekaj šimfa. Konkretno o ustanovah, o ljudeh, pa niti besede.
Bi pa bila to idealna priložnost, da se to področje res uredi. Tako s kadrovskega vidika, kot tudi vsebinskega. Morda bi morali tudi domovi biti eni bolj bliže negovalnih bolnišnicam, drugi bolj "študentskim domovom za starejso populacijo" . Veliko starejših ostaja samih v svojih hisah/stanovanjih, odidejo otroci, umre partner. Stroški in nasploh življenje postane problem. Taki ljudje imajo čisto druge potrebe kot ljudje, ki so odvisni od drugih 24/7.

Strani: 1