Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Novodobni BMW, ki se je odrekel plesu

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2839327] 20.04.20 21:28
Odgovori   +    12
TALE rubrika NIKOLI ne razočra, vedno poskrbi za dobro voljo.
52 TAUŽENT za GAJBICO 52 !!!
drugmirko sporočil: 1.301
[#2839337] 20.04.20 21:54 · odgovor na: PyotrNovak (#2839327)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
TALE rubrika NIKOLI ne razočra, vedno poskrbi za dobro voljo.
52 TAUŽENT za GAJBICO 52 !!!
ja, absurdno, se strinjam... cenem pa ne samo švapskega tria fantastikus so vskipele bl ko kvas v lončkih #ostanidoma pekov... 4m prdalice B segmenta stanejo po 20 jurjev...

sam, po drugi strani pa dvomim, da te bo ta gajbica presenetla na tak način kot ta jogut lonček za podoben, sicer dolarski, znesek (ki bo na tej strani mlake še debelo večji) ;) :) :

www.caradvice.com.au...-customer/
anon-317971 sporočil: 768
[#2839346] 20.04.20 22:18
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (21.09.2020 12:59)
premza sporočil: 4.276
[#2839378] 21.04.20 00:47
Odgovori   +    14
52 jurjev. Saj se hecate, pol tega bi bilo veliko. Pa to je golf dizel. Za 52 jurjev moraš dobiti avto. 52.000€ je 30 letni prihranek slovenske družine z dvema povprečnima plačama.

Ne vidim kupcev.
Mladi nimajo toliko denarja, stari niso tako neumni, mogoče ljubice bogatašev? Neee... te si pa zaslužijo kaj boljšega.

Ko bo kak mulo na lotu zadel, bodo enega prodali.
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2839395] 21.04.20 07:30 · odgovor na: PyotrNovak (#2839327)
Odgovori   +    4
To so odgovori Nemških proizvajalcev na dosedanje napake in brezglavo metanje v EV po nalogu države, sedaj bodo dvignili cene bencinarkem in dizlom, ki so pač edini, ki se bodo sedaj prodajali. Pretežno še kar nekaj let. So tudi proizvajalci iz drugih držav, ki so precej bolj zmerni.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2839425] 21.04.20 09:44 · odgovor na: drugmirko (#2839337)
Odgovori   +    10
Ko pogledas KAJ dobis za ta denar v US......NI da NI
Ce ne bi bilo tole napisano, bi rekel da se clovek zajebava. Nemci mislijo da bodo lahko svoj kriminal in kazni pokrili z absurdnimi cenami. ZDAJ? V TEM casu?
Zamudil so elektricne in ostali leta zadaj, sedaj pa se nore cene za navadne????
Elektricarjev pa itak v EU se desetletja ne bo vec kot cca 20% ker ni elektrike. Ze dejstvo da je 17 stara let firma vodilna je absurd. To bo se precej casa ostal nisni trg, ki pa je ZE zaseden. Ce bi nadzorni odbori res delali, bi morali ze zdavnaj nagnat direktorje. Sami sebi so ustrelil konja ki je vlekel voz.

Sem zadnjic bral kako nemska "zelena" energija buta po EU distrubucijskem sistemu in povzroca sunke tudi v Avstriji. Zelena A pa uvaza JEDRSKO iz Ceske.
EU vodijo norci. Zgleda da je bilo vsem mnogo predobro, pa bo treba poskusiti se kako je, ko je slabo. Ko bo NAJBOLJSI telefon tisti, ki mu bo baterija se delala, ne pa telefoni za 1500e.
LeonTosic sporočil: 283
[#2839426] 21.04.20 09:48 · odgovor na: PyotrNovak (#2839425)
Odgovori   +    2
To da se zgrazate nad ceno pomeni samo, da si ga ne morete privosciti :-)

Euro je pa vsak dan manj vreden, zato grejo pa cene gor.
1357 sporočil: 7.095
[#2839463] 21.04.20 11:01
Odgovori   +    1
BMW nikoli ni bil avto za ljudske množce temveč za tiste, ki so znali obračati denar in so tudi z BMW-em pokazali da znajo obračati denar ker si BMW-ja, novega sveda, sploh lahko privoščijo.
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2839479] 21.04.20 11:30 · odgovor na: LeonTosic (#2839426)
Odgovori   +    3
[LeonTosic]
To da se zgrazate nad ceno pomeni samo, da si ga ne morete privosciti :-)

Euro je pa vsak dan manj vreden, zato grejo pa cene gor.
Plače pa ne.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2839481] 21.04.20 11:31 · odgovor na: anon-93129 (#2839479)
Odgovori   +    4
> Euro je pa vsak dan manj vreden, zato grejo pa cene gor.

Plače pa ne.
place gredo dol. ce sploh so.
drugmirko sporočil: 1.301
[#2839555] 21.04.20 13:24 · odgovor na: PyotrNovak (#2839425)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: drugmirko 21.04.2020 13:28
[PyotrNovak]
Ko pogledas KAJ dobis za ta denar v US......NI da NI
Ce ne bi bilo tole napisano, bi rekel da se clovek zajebava. Nemci mislijo da bodo lahko svoj kriminal in kazni pokrili z absurdnimi cenami. ZDAJ? V TEM casu?
Zamudil so elektricne in ostali leta zadaj, sedaj pa se nore cene za navadne????
Elektricarjev pa itak v EU se desetletja ne bo vec kot cca 20% ker ni elektrike. Ze dejstvo da je 17 stara let firma vodilna je absurd. To bo se precej casa ostal nisni trg, ki pa je ZE zaseden. Ce bi nadzorni odbori res delali, bi morali ze zdavnaj nagnat direktorje. Sami sebi so ustrelil konja ki je vlekel voz.

Sem zadnjic bral kako nemska "zelena" energija buta po EU distrubucijskem sistemu in povzroca sunke tudi v Avstriji. Zelena A pa uvaza JEDRSKO iz Ceske.
EU vodijo norci. Zgleda da je bilo vsem mnogo predobro, pa bo treba poskusiti se kako je, ko je slabo. Ko bo NAJBOLJSI telefon tisti, ki mu bo baterija se delala, ne pa telefoni za 1500e.
hja... sicer razen v tesle S in 3 že debelih 10, morda celo 15 in več let nisem posadil riti v kakšenga od amerikanskih štirikolesnih produktov, zato jim me bi želel delat krivice, ampak...v cajtih, ko sem, moram rečt, da me s kvaliteto in natančnostjo izdelave, uporabljenimi materiali, kompaktnostjo izvedbe in podobnim, niso glih impresionirali... preprosto niso bili na nivoju svoje takratne evropske in japonske konkurence. pa ne tam neki "plebejski Neoni", tudi orenk avto kot je Chrysler 300 (ki mi je še danes všeč), ne!
sploh se mi je pa nos "pobesil" v teslah... ja majo usnje, super je minimalizem armature, mega ekran in še sploh "kick" elektromotorja fascinirata... ampak, ko to malček popusti se neizogibno priplazi en tak "jogurt lonček" občutek, ki -razen, če si vernik- žal ne izgine. še sploh pa ne, če se potem presedeš v katerega od veliksotno -ne cenovno!!!- primerljivih evropskih premium avtov! nič česar se na ali v tesli lahko dotakneš se mi ni zdelo na nivoju niti evropskega mainstreama, kaj šele premiuma! recimo kabina Tesle 3 po kvaliteti izdelave in materialih niti približno ni na nivoju novega Peugeota 508, tudi če "osebni okus" zaobidemo v širokem loku...
enkrat, dolgo nazaj sem bral intervju z enim od takratnih šefov PSA, v katerem je razlagal o trudu okrog dviga kvalitete izdelave njihovih vozi, prek tega, kolko jim je uspelo zmanjšat "pannel gape" karoserije in v notranjosti zadnje generacije njihovih takratnih vozil, kako za*ebano je to, kolko pri tem še zaostajajo za nemškim premiumom, zakaj v tistem trenutku ne gredo dlje in kolko (in zarad česa) bi jih koštalo, če bi šli.... cifre se žal več ne spomnem, spomnem pa se, da me je pa rahlo "posedla" :))

v glavnem, čem rečt, da delat avtomobile z BMW-ju (al pa preostalemu "premiumu") primerljivo kvaliteto izdelave in voznimi lastnostmi, ni glih enostavno. niti poceni! če bi blo, bi to počeli vsi, pa ne! ker je pač za to potrebno met gromozanski "knov how" in izkušnje, kar pa košta.. in vse to se posledično odraža tudi na ceni! se pa ABSOLUTNO strinjam, da niti prbližno ne tolko, da bi upravičlo ceno testiranega primerka! ta z "racionalnim" res nima kej dosti in razlog za njo leži pretežno v "ker pač lahko"!
sam... če se vtaknemo v to, v čem majo pol smisel Audemar Piquetove ure al pa Armanijeve obleke? po tej logiki bi potem lahko vsi okrog hodili v Murinih gvantih z Seiko digitalnnimi urami na zapestju... in meli telefone, katerih baterije zdržijo po 5 dni in več :P ;)...
socialkapitalist sporočil: 72
[#2839563] 21.04.20 14:04 · odgovor na: drugmirko (#2839555)
Odgovori   +    5
Nakup avta je racionalna odločitev, če ti slednji pomeni le prevoz od A do B. Takrat gledaš cost/benefit.
Je pa to v resnici bolj redko. Ne gre brez čustev. Je pa tako; slabši imaš doma partnerski odnos, bolj čustveno se odzivaš na materialne dobrine. Jeb..a, nekam jih je potrebno prelit ane...
APetrovcic sporočil: 54
[#2839591] 21.04.20 14:49 · odgovor na: LeonTosic (#2839426)
Odgovori   +    4
Ni fora v tem, da si ga ne moremo privoščiti. 52 kEUR za to konzervo je absolutno preveč. Raj kej druzga kupm. Itak bo pa "nevidna" roka trga pokazala, kako bo šla prodaja temu pleheku. Počakajmo. LP
abrame sporočil: 1.628
[#2839621] 21.04.20 17:46 · odgovor na: drugmirko (#2839555)
Odgovori   +    2
Vse premijske prednosti ki jih opisuješ pri nemški proizvodnji, so bile pri prijateljih in znancih ki imajo ali so imeli BMW avtomobile vidne v začetni fazi navdušenja. Pri vseh ki jih poznam se je kmalu potem pričelo pojavljati vse kar se pojavi pri vsakem "povprečnem" avtomobilu. Od pretitrane obrabe (npr. volana) do bizarnih kvarov (stikala /zataknjena hupa, zataknjene dolge luči, izpadanja stikal krmiljenja oken, nabuljene okenske obrobne tesnilne gume in še bi lahko našteval), da sem jih znal vprašati, če so slučajo tisto komponento naredili v Italiji ....
Seveda je avto za marsikoga tudi ponos, predvsem če ga je dobro (pre)plačal in raje zamolči bizarne napake, ki se prej ali slej pojavijo.
Moraš biti pa resnično nepoboljšljivo ponosen vernik, da se moraš na servis odpeljati s hupajočim avtom, oz. dolgimi lučmi, po tem ko si dokončal pot domov in ob živce spravil maso nedolžnih šoferjev.
No vseeno me res zanima koliko kupcev bodo dobili za tega nadpremijskega golfa?
drugmirko sporočil: 1.301
[#2839658] 21.04.20 20:27 · odgovor na: abrame (#2839621)
Odgovori   +    0
[abrame]
Vse premijske prednosti ki jih opisuješ pri nemški proizvodnji, so bile pri prijateljih in znancih ki imajo ali so imeli BMW avtomobile vidne v začetni fazi navdušenja. Pri vseh ki jih poznam se je kmalu potem pričelo pojavljati vse kar se pojavi pri vsakem "povprečnem" avtomobilu. Od pretitrane obrabe (npr. volana) do bizarnih kvarov (stikala /zataknjena hupa, zataknjene dolge luči, izpadanja stikal krmiljenja oken, nabuljene okenske obrobne tesnilne gume in še bi lahko našteval), da sem jih znal vprašati, če so slučajo tisto komponento naredili v Italiji ....
Seveda je avto za marsikoga tudi ponos, predvsem če ga je dobro (pre)plačal in raje zamolči bizarne napake, ki se prej ali slej pojavijo.
Moraš biti pa resnično nepoboljšljivo ponosen vernik, da se moraš na servis odpeljati s hupajočim avtom, oz. dolgimi lučmi, po tem ko si dokončal pot domov in ob živce spravil maso nedolžnih šoferjev.
No vseeno me res zanima koliko kupcev bodo dobili za tega nadpremijskega golfa?
:D :))... ja sej vem, ni da bi mel kakšne pretirane iluzije okrog tega. predvsem iz dveh razlogov. prvi je ta, da je večina mainstream znamk v zadnjih 15-20 letih v tem pogledu (kvaliteta izdelave in uporabljeni materiali) kr konkretno zmanjšala razkorak do premiumskih izdelkov, drugi pa ta, da za rezanje stroškov, vse krajšem intervalu menjave generacij in čim večjim profitom, niso imune niti premiumske znamke... vendar, čeprav to kar omenjaš ni neodvisno od tega kar pravim zgoraj jaz, vseeno malo bol spada pod kategorijo, ki ji rečemo "zanesljivost". in v tej "reliability" kategoriji, je marsikatera premijska znamka zadnje cajte presenetljivo klecnila. ne vem, mogoče bo lažje če povem s primerom... moja nezakonita je dooolga leta kot službeni avto vozla Audijeve A4-ke. jaz pa sem si za "mestni potrlek", razvažanje offspringa u vrtec in kasneje v šolo in eventuelno še kej po potrebi, kupu Citroenov C2. po kvaliteti izdelave in materialih (če se omejimo samo na to) absolutno neprimerljiva avtomobila... v Audiju alcantara, aluminij, mehka guma na armaturi, natančni spoji, vse poravnano, nikjer nič ne škili ali štrli, moj C2 paaa -s sicer simpatično a hudo trdoplastično in nič kaj pretirano pedantno obdelano notranjostjo- ena taka "rajnglica" :P! ampak, njeni Audiji so meli kup problemov... od motorja (kompjuter, šobe, pumpa za ole), crkujočega softverja in ekrana MMI čudeža... na mojem francoskem, za široke slovenske mase, "etalonu šlampavosti" pa je v desetih letih uporabe crknla žarnca leve zadnje pozicije, šalter za lučko ročne zavore in prerjavela je objemka na nosilcu avspuha...
pa to kljub temu ne spremeni tega kar sem o premiumu reku v prejšnjem postu.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2839660] 21.04.20 20:34 · odgovor na: drugmirko (#2839658)
Odgovori   +    3
[drugmirko]
> [abrame]
> Vse premijske prednosti ki jih opisuješ pri nemški proizvodnji, so bile pri prijateljih in znancih ki imajo ali so imeli BMW avtomobile vidne v začetni fazi navdušenja. Pri vseh ki jih poznam se je kmalu potem pričelo pojavljati vse kar se pojavi pri vsakem "povprečnem" avtomobilu. Od pretitrane obrabe (npr. volana) do bizarnih kvarov (stikala /zataknjena hupa, zataknjene dolge luči, izpadanja stikal krmiljenja oken, nabuljene okenske obrobne tesnilne gume in še bi lahko našteval), da sem jih znal vprašati, če so slučajo tisto komponento naredili v Italiji ....
> Seveda je avto za marsikoga tudi ponos, predvsem če ga je dobro (pre)plačal in raje zamolči bizarne napake, ki se prej ali slej pojavijo.
> Moraš biti pa resnično nepoboljšljivo ponosen vernik, da se moraš na servis odpeljati s hupajočim avtom, oz. dolgimi lučmi, po tem ko si dokončal pot domov in ob živce spravil maso nedolžnih šoferjev.
> No vseeno me res zanima koliko kupcev bodo dobili za tega nadpremijskega golfa?

:D :))... ja sej vem, ni da bi mel kakšne pretirane iluzije okrog tega. predvsem iz dveh razlogov. prvi je ta, da je večina mainstream znamk v zadnjih 15-20 letih v tem pogledu (kvaliteta izdelave in uporabljeni materiali) kr konkretno zmanjšala razkorak do premiumskih izdelkov, drugi pa ta, da za rezanje stroškov, vse krajšem intervalu menjave generacij in čim večjim profitom, niso imune niti premiumske znamke... vendar, čeprav to kar omenjaš ni neodvisno od tega kar pravim zgoraj jaz, vseeno malo bol spada pod kategorijo, ki ji rečemo "zanesljivost". in v tej "reliability" kategoriji, je marsikatera premijska znamka zadnje cajte presenetljivo klecnila. ne vem, mogoče bo lažje če povem s primerom... moja nezakonita je dooolga leta kot službeni avto vozla Audijeve A4-ke. jaz pa sem si za "mestni potrlek", razvažanje offspringa u vrtec in kasneje v šolo in eventuelno še kej po potrebi, kupu Citroenov C2. po kvaliteti izdelave in materialih (če se omejimo samo na to) absolutno neprimerljiva avtomobila... v Audiju alcantara, aluminij, mehka guma na armaturi, natančni spoji, vse poravnano, nikjer nič ne škili ali štrli, moj C2 paaa -s sicer simpatično a hudo trdoplastično in nič kaj pretirano pedantno obdelano notranjostjo- ena taka "rajnglica" :P! ampak, njeni Audiji so meli kup problemov... od motorja (kompjuter, šobe, pumpa za ole), crkujočega softverja in ekrana MMI čudeža... na mojem francoskem, za široke slovenske mase, "etalonu šlampavosti" pa je v desetih letih uporabe crknla žarnca leve zadnje pozicije, šalter za lučko ročne zavore in prerjavela je objemka na nosilcu avspuha...
pa to kljub temu ne spremeni tega kar sem o premiumu reku v prejšnjem postu.
Normalno in pricakovano je, da premium avti veliko vec crkujejo od trotl ziher avtov (in imajo tudi drazje dele in drazje serviserje). Premium so ravno zaradi tega, ker ponujajo nove resitve, dodatne lepote in grehote, in ravno to so stvari ki crkujejo. Such is life.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2839679] 21.04.20 22:03 · odgovor na: anon-207617 (#2839660)
Odgovori   +    5
[NemirniTujec]
Normalno in pricakovano je, da premium avti veliko vec crkujejo od trotl ziher avtov (in imajo tudi drazje dele in drazje serviserje). Premium so ravno zaradi tega, ker ponujajo nove resitve, dodatne lepote in grehote, in ravno to so stvari ki crkujejo. Such is life.
Morda je to v realnosti normalno in pričakovano, pa ne bi smelo biti.
Ampak taka je realnost. Ker so potrošniki tako dopustili.

Je pa tudi res, da pravzaprav kupec "premium" avta niti ne rabi zanesljivosti.
Domnevam, da tudi moderni "premium" avti vendarle vsaj prvih par let ne crkujejo tako pogosto (če se motim, naj me kdo popravi) in da prvih par let večina deluje brez okvar. Nekateri tudi ne, in tisti malo štrlijo ven/zbujajo pozornost, ampak to je zaradi pričakovanj. Če na Renaultu po 3-4 letih nekaj crkne, to ne preseneti nikogar. Pri BMW-ju ali Audiju pa večina tega ne pričakuje. No, se bodo že navadili.
Po par letih pa tipični kupec svoj premiumski primerek itak zamenja za novejši primerek (target audience so načeloma sloji, ki si premium kanto dejansko lahko privoščijo, niti niso toliko namenjeni sirotam, ki se za svoj sanjski pleh zakreditirajo do grla).
Prava dolgoživost avta se pokaže šele čez 5 ali celo 10 let, in že prva cifra je itak krepko čez tisto, ki si jo lahko privošči dobro situirani gospod ali gospa, če si noče omadeževati družbenega ugleda*. Ko je Audi ali BMW star 5+ let in ga začne srati, to tipičnega prvotnega lastnika ne zanima in o tem nič ne ve, ker že nekaj časa vozi novejši model.

*opomba: to velja predvsem v normalnem razvitem svetu, kjer se proda največji procent tovrstne robe. Ljubi nam podalpski butalistan je po obsegu prodaje tu itak nepomemben.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2839788] 22.04.20 10:18 · odgovor na: anon-20668 (#2839679)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-207617 22.04.2020 10:31
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> Normalno in pricakovano je, da premium avti veliko vec crkujejo od trotl ziher avtov (in imajo tudi drazje dele in drazje serviserje). Premium so ravno zaradi tega, ker ponujajo nove resitve, dodatne lepote in grehote, in ravno to so stvari ki crkujejo. Such is life.

Morda je to v realnosti normalno in pričakovano, pa ne bi smelo biti.
Ampak taka je realnost. Ker so potrošniki tako dopustili.

Je pa tudi res, da pravzaprav kupec "premium" avta niti ne rabi zanesljivosti.
Na nek nacin potrosniki niso samo "dopustili" tega, ampak so to zahtevali... ko imas na avtu vse sorte perks and news, pa bi rad da je cena samo malo visja, si pac prisilil proizvajalca, da to proizvaja v "drzimo pesti" mindsetu, ne pa v Toyota "triple check, test for 10 years" mindsetu.

Zadnja uporabna novost (poleg nepogresljivih fucking touchscreenov) je najbrz tempomat ki sam bremza. Na wikipediji imas zanimive clanke o vpeljevanju, najprej so se igrali japonci v zgodnjih devetdesetih, potem je bila aftermarket scena, potem je Mercedes naredil cisto delujoc radarski sistem v S klasi leta 99 (ki pa avta ni do konca ustavil - sistem mislim da ni razumel da pred njim nekaj STOJI, ampak samo da se res pocasi premika - radarji pac delujejo z izracunavanjem spremembe), ki ti je potrobil ko vec ni mogel iti pocasneje :-)). Kupil si avto za 100 jurjev ki ti trobi ko sam misli da je to dobro zate :-))))

Sistem ki je ladjo do konca ustavil (distronic plus) je Mercedes spravil na svet sele cca 2005 ali 2006, in slavni Jeremy Clarkson se je z njim poskusil zaklat in mu k sreci ni uspelo :-))) E klasa (avto za taksiste in upokojence) je to rec dobila sele 2009, A klasa (avto za mamice ki nocejo VW) pa sele 2013 - takrat kot WV Golf. Gotovo se izdelki po 2013 veliko manj kvarijo kot prvi primerki 2005.

Toyotini in Hondini everlasting mlincki so to rec vgradili sele cca 2017-2018. Na 15 letih preizkusanja drugih, in milijonih popravil in dobrih in slabih praks.

------

Vcasih se proizvajalcu posreci reliable premium avto - posebej pozni letniki iste serije, ko se je veliko napak ze pokazalo. Spet drugic se lahko zgodi, da je avto sicer imel sramotne porodne tezave, ki pa v resnici niso drage za popravit, pac v proces se je prikradlo nekaj neumnosti in zdaj je treba odkasljat tisocaka ali dva da jih odpravi. In odkasljas ta dva tisocaka, pa se vozis z BMW 5 ali Audi A6, ne pa s Ford Mondeom ki ima tehnologijo tako kot BMW leta 96' (jaz sem ljubitelj ford mondeov kot racionalnega nakupa sicer :-))

Tole je pa moj naslednji "sanjski" avto, (zdaj ko ti placajo za gorivo bi morda vzel petlitrskega AMG bencinarja :-) edino kar mi ni vsec je gor zaokrozen rob prtljaznika, ampak bomo preziveli (bo pes pac na zadnjem sedezu :-)): www.youtube.com/watc...fattebxxf8

Izjemna zgodba o uspehu je recimo toyotin Lexus LS - premium udobje, materiali in motorji, in nobenega sranja z okvarami. Bi zelel enkrat imeti ampak spet - nimajo karavana.
3Iceman sporočil: 61
[#2839809] 22.04.20 11:00 · odgovor na: anon-317971 (#2839346)
Odgovori   +    0
Hvala!
abrame sporočil: 1.628
[#2839841] 22.04.20 11:48 · odgovor na: drugmirko (#2839658)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: abrame 22.04.2020 12:01
Bizarne napake ki sem jih opisal zgoraj, so se pripetile v prvih 2 letih uporabe v več variantah serije 3. Obraba plastičnega dela volana pa v X5, iz katerega je v 4 letih izginil črni sloj in je izbila precej živahna rumena barva epoksija. Stvar je izgledala prav hecno.
Pri tem, da je omenjena X5 za 100km potrebovala 12 do 14l goriva, 2,4 JTD pa sem težko spravil čez 8 litrov.
vrac sporočil: 11.068
[#2843241] 06.05.20 07:16 · odgovor na: drugmirko (#2839658)
Odgovori   +    0
Daj piši po pravopisu. Kdo bo pa zastopil tvoj vaški sleng. Pa nisi najhujši. Je en model, ki ne napiše niti en post z več kot 20% slovenskoh besed. Pa se ga očitno vsi bojimo, da bi mu kdo povedal, da je tu Slovenija, ne Culukafrija.

Strani: 1