Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PetraS sporočil: 2.368
če je nad 3x minimalno to ni ta krizni dodatek in bo obdavčeno. seveda smeš dat več :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2835374

Strani: 1

crt sporočil: 27.187
[PetraS]
če je nad 3x minimalno to ni ta krizni dodatek in bo obdavčeno. seveda smeš dat več :)
krizni dodatek nima veze, ker ima svoje pogoje in svojo zozeno mnozico prejemnikov.

penzici pa so univerzalni.

vendar zdaj vidim, kaj bi lahko bil razlog, da se ne razumeva.

zakon namec pravi:

Za delavce iz prvega do četrtega in šestega odstavka 14. člena ZPIZ-2 so *** delodajalci *** oproščeni plačila prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje v mesecu aprilu in maju 2020. Prispevek za pokojninsko in invalidsko zavarovanje v tem času v celoti plačuje Republika Slovenija.

ce to razumemo kot:

- ni treba placati penzijskih na place (delodajalcev del)
- je pa treba se naprej placati penzijske iz place (delojemalcev del)

potem moja zgodba "ker nismo zate odvedli tvojega dela penzicev iz bruto, ti pac ostane vecji neto" odpade - ker ni res, da se delavcev del penzicev ne placa.

no, ampak ce razumemo tako, kot da se ne placajo nobeni penzijski prispevki, niti od delodajalca in tudi ne od delavca -- potem je pa se kako aktualno "hej jaz imam v pogodbi X bruto, ta mesec ni bilo treba odvesti od tega za penzijo, ker drzava casi, torej ta del ostane meni, super".
XODAT sporočil: 1.106
Podjetju promet v marcu-20 ni padel, delavec ne more hoditi v službo, ker nima varstva za otroka. Vloge potem ne bomo vložili, kako se delavcu obračuna plača?

Izplacati po klasicnem ZDR zaradi visje sile 50 %?
V višini 80% in razlika ni davčno priznan strošek podetja?

Strani: 1