Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kmetovalec sporočil: 680
[hostamox]
V sloveniji med kmeti na prvem mestu manjka znanja, na drugem kapitala in šele potlej je birokracija.

Gradbeno dovoljenje za kozolec mi je bilo izdano v cca 1 mesecu, cca 80m2.

Objekti so zadnje kar bi kmetje rabili, je pa to najenostavneje narest ali pa kupit stroj. Da pa bi kdo investiral par jurjev v lastno znanje so pa redki.

Povprečna vrednost resne kmetije je vsaj miljon evrov in ti misliš, da je povprečen kmet tega zmožen. Mogoče jih je par sto, ti pa v redu delajo in se ne ženejo za brez veze.
Očitno si v birokratski službi in so ti tam postopki jasni (ozrioma imaš veze), strokovnega znanja pa nimaš in po tem po sebi sklepaš na vse ostale. Sicer znanja ni nikoli dovolj, a kolikor toliko resni kmetje se kar trudijo, da ga pridobijo. Za resno kmetovanje so potrebni objekti. In če imaš znanje in zbereš denar in se odločiš za resno žiivnorejo potrebuješ hlev. Zdaj, če je potrebno tudi 10 in več let, da pridobiš gradbeno dovoljenje in imaš zato par 10 tisoč evrov nepotrebnih stroškov in moraš skoraj doktorirati iz birokracije, da se prebiješ skozi množico bolj ali manj neživljenskih predpisov, katere si vsak uradnik na UE po svoje razlaga,....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2835153

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
Koliko kmetov ima faks, koliko ima neko redno izpopolnjevanje itn.

V Sloveniji je 60.000 kmetij , 1 procent jih je na nivoju.

Kmetijstvo poznam iz prve roke.

Birokracija ni problem, če veš kaj želiš. Ne more pa se glih vsakemu dovolite gradnja hleva za 100 gvz sredi vasi. Kot bi kmetje radi. Tudi niso objekti tisto, kar prinaša denar.

Glede na ceno zemlje in najemnin, na drugi strani pa neurejen odkupni trg, ter pomanjkanje servisnih, podpornih storitev je gradnja velikih objektov izredno rizična.

Tudi mene, kot kmeta so v zadnji petih letih vrgli na razpisih, ker nisem upošteval dol pogojev . Enkrat sem nekaj spregledal, enkrat sem izvisel zaradi premalo točk, nazadnje so pa hoteli vodno dovoljenje za 10 m2 miz v rastlinjaku. Se mi je pa zdelo za malo pisat pritožbo.


Koliko kmetov ima npr uravnotežen obrok za molznice, koliko analiz krme in zemlje je opravljenih, koliko gnojilnih načrtov.
In da se tega dejansko drži.
Koliko kmetov preprodaja pridelke za svoje

Koliko je črnega uvoza FFS in zdravil,

Strani: 1