Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: WTI&BRENT

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-186196 sporočil: 2.052
[Borza] Tema: WTI&BRENT
[#2831491] 30.03.20 17:28 · odgovor na: MAN-354355 (#2831474)
Odgovori   +    1
[MAN-354355]
Živijo,

jaz sem pa gledal XLE, ker se mi zdi da bolje sledi ceni nafte. USO če pride do contanga stoji, čeprav cena nafte raste. Sem pa želel kupiti XLE na BKS brokerju in sem dobil sporočilo:

Nakup finančnega instrumenta ni možen. Izdajatelj je finančni instrument razvrstil kot neprimernega za neprofesionalne stranke.

Kje pa vi trgujete z nafto ?
1. trejdanje nafte preko terminskih pogodb / futures zahteva razmeroma velik bankroll. najmansji lot je 500 sodov za t.i. wti mini futse oz. 1k sodov za normalen paket. za takle trejdat rabis krepko 6-mesten, raje 7-mesten bankroll, da ustrezno hendlas risk management. ostale instrumente odsvetujem.

2. nafta je poleg forexa in bitcoina najbrz najtezji market kar obstaja. celo v normalnih razmerah, kaj sele v norisnici kot je trenutno. to ni za hobi trejderje. tudi ce imas dovolj velik bankroll zahteva leta ucenja preden dobis nek konstanten edge na tem trgu.

3. twitter je soliden vir, najdes pod #oott precej dobrih analitikov oz. sekundarnih virov.

4. ce koga vseeno rajca, naj najprej poskusi na demo racunu, npr. preko saxo bank ipd.

5. "Izdajatelj je finančni instrument razvrstil kot neprimernega za neprofesionalne stranke." ... z razlogom.