Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 27.03.2020 08:40
[alek14]
> [FIN-311684]
> > [alek14]
> > >Brez tega pa se lahko hitro začne postavljati vprašanje obstoja EU, kot jo poznamo danes,« svari sogovornik.
> >
> > EU? Kaj je to?
>
> Koronavirus spreminja svet, spreminja EU, spreminja ekonomijo kakšno poznamo in plazeče uvaja Koronaekonomiju, ki vsebuje nekakšen korona Marshallov plan za ponovni zagon evropske ekonomije, le denar ne bo dala Amerika, močna evropska ekonomija si ga bo ustvarila sama tudi z evroobveznico, ki jo bodo kupovali Kitajci in Japonci, Rusi, torej tisti, ki danes kupujejo varne ameriške obveznice.
>
> Slovenci smo lahko srečni, da smo del EU, še posebej evrocone in se bomo reševali skupaj z ostalimi člani naše evrske črede. Če ne bi bili člani evrocone bi danes ugotovili, da je naš javni dolg kot delež BDP še vedno previsok in v teh težkih časih ne bi imeli omembe vrednega fiskalnega kapaciteta za reševanje države. Danes nas bo reševala evrska Koronaekonomija.

Ne delim tvojega optimizma. Tudi sem skeptičen o realnih možnostih za kakršen koli dogovor v EU. Vse države v EU mislijo, da so najbolj prizadete in da prav njim pripada levji delež pomoči. Težko bo katerikoli državi sprejeti kakršenkoli dogovor, kjer bo prav njihova država dajalec, ne pa prejemnik pomoči. Mislim, da je finito. Edina možnost so EU obveznice, ker sedaj Nemčija sebe vidi kot žrtev.
Pomembno je, da po izbruhu koronavirusa in egoizmu posameznih držav, bolj v ospredje prihaja EU kot skupnost, kot domovina, kot nekaj kam se vedno vrnemo. Kaže, da bo koronavirus prinesel več Evrope, več združene Evrope. Za nas, ki bi želeli več Evrope, ki bi želeli Združene države Evrope z manj suverenosti članic, je zdaj čas, da se ZDE oblikujejo, ker nam koronavirus kaže šibkost posameznih članic, ki še vedno vlečejo vsaka po svojem in nagajajo ena drugi.

Poglejmo primer Poljske, ki ni dovolila prelete ruskih letal, ki so dostavljali nujno potrebno medicinsko opremo (tudi respiratorje) v Bergamo in so letala namesto po najkrajši poti na sever Italije letela nad Črnim morjem, Bolgarijo...na jug Italije, in seveda zamudila nekaj dni v katerih je umrlo veliko Italijanov v Bergamu. Mogoče bi ruski respiratorji, ki bi hitreje po poljskem natovskem zračnem prostoru prišli v italijanski natovski zračni prostor, uspeli kakšnega Italijana rešiti.