Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[jutekszalec]
Edina možna odločitev, če hočejo preprečiti totalni kreditni zlom. Plačali bodo pač vsi, ki se ne bodo spokali ven iz papirnatega denarja.
Vprašanje je kaj bodo v ZDA kupili s tem denarjem brez pokritja? Bo inflacija? V ekonomiji je zmešnjava in nered, ekonomsko znanost bo potrebno na novo ustanoviti. Kako se znajti v tem novem neredu? V domači knjižnici sem poiskal knjigo "Popolna zmešnjava, skrite koristi nereda" od Erica Abrahamsona in Davida H. Freedmana, Vale-Novak 2008.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2828469

Strani: 1

alpha7B5sn sporočil: 948
[FIN-311684]
> [jutekszalec]
> Edina možna odločitev, če hočejo preprečiti totalni kreditni zlom. Plačali bodo pač vsi, ki se ne bodo spokali ven iz papirnatega denarja.

Vprašanje je kaj bodo v ZDA kupili s tem denarjem brez pokritja? Bo inflacija? V ekonomiji je zmešnjava in nered, ekonomsko znanost bo potrebno na novo ustanoviti. Kako se znajti v tem novem neredu? V domači knjižnici sem poiskal knjigo "Popolna zmešnjava, skrite koristi nereda" od Erica Abrahamsona in Davida H. Freedmana, Vale-Novak 2008.
Ordo ab chao, ja ... Danes je na forumu Finance očitno kar nekaj tematik in množica zelo zanimivih (večina v pozitivnem smislu) komentarjev, ki bi vsekakor bili vredni nadaljnjih komplementarnih, torej dopolnilnih, in konstruktivnih, torej recimo razširjenih replik. Kar nekaj je tudi drugih, zunanjih informacij, ki bi jih veljalo objaviti, ker se v poplavi bolj ali manj pomembnih objav mainstream medijev (večine tujih in tistih par domačih) preprosto izgubijo, so skoraj, a nikakor ne po naključju(!) neopazne, (namerno) hitro pozabljive pa izpadejo tudi ob kakšnih bolj poudarjenih objavah. Sam sem recimo včeraj in že pred dnevi tu posredoval nekaj npr. zunanjih informacij, povezav in (video-)poročil, za katere se bo sčasoma izkazalo, pravzaprav se je to začelo že takoj včeraj (in to vsaj posredno enaki namigi v domačih logih, danes pa še toliko bolj in več), oziroma bo ljudem, seveda po "obveznih" običajnih uvodnih fazah posmehovanja (tudi arogantnega žaljenja na osebnem nivoju, kar tudi na tem relativno umirjenem forumu ni redko, niti od "velikih" direktorjev ne(!)), zanikanja in ignorance, torej mislim da kar hitro, čeprav "globalno" gledano že dolgo prepozno, vendarle kapnilo, da - 'hej, o teh psihopatskih in bolnih idejah in zgodbicah, tudi teorijah zarote, sem pa že nekje slišal_a, bral_a!' ...

Grem čitati naprej in še kje kaj pripomnim in izpostavim. :-)

Strani: 1