Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo bo zaprl Ljubljano ali Velenje?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
[Glavni forum] Tema: Kdo bo zaprl Ljubljano ali Velenje?
[#2816522] 12.02.20 15:51 · odgovor na: (#2816498)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 12.02.2020 15:58
[rename]
Ja se pa ne spomnim, da bi nas kdaj v šoli cepili proti gripi. Bila so neka cepljenja proti črnim kozam, če se ne motim (to je tisto, ko se nam na rami pozna nekakšno znamenje?), pa morda še za kaj (ali pa je bilo več ponovitev?), ampak ne verjamem, da so nas cepili proti gripi.

Zagotovo niso bila cepljenja vsako leto (pišem po spominu za drugo polovico 60-ih in naprej).

V osnovni šoli smo imeli par cepljenj, v srednji pa že mislim, da ni bilo nobenih cepljenj; enako ne na faksu. Se pa spomnim soseda, ki je študiral veterino, so pa imeli kar knjižico predpisanih cepljenj...

P: nikoli cepljen proti gripi odkar pomnim, parkrat sem jo fasal in prebolel, ampak zagotovo ne več kot ene 3x v zadnjih 30 letih...
... OK, ker je res dolgo nazaj, da so me v šoli vsako leto cepili proti gripi, roke v ogenj ne bi dal, uradnih podatkov o precepljenosti - če na spletu sploh kje obstajajo - pa se mi ne ljubi guglat, vsekakor pa dvomim, da je v cajtngih, po radiu in na TV kdo razlagal, v kakšni meri so s cepivom "zadeli" vsakokratni virus gripe, kaj šele da tako kot danes zaradi "človekovih pravic" njihovih staršev kakšega sošolca proti čemurkoli ne bi cepili in tako ogrožali vse ostale ...

P.S.: kot sem napisal, se tudi sam ne spomnim, kdaj sem se nazadnje cepil, ampak od lani naprej se bom proti gripi cepil vsako leto - v internetne "čirečare" ne verjamem - ker škodit ne more, lahko pa koristi ... khmm, seveda če bom drugo leto sploh dočakal, ker pri totem kronanem virusu noben ne ve, jebiga ...