Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[pobalin]
> [hocevarb]
> To je prvič, da je vstopil v to dejavnost privatni plejer

Jasno, zato to ni dogovor na moje vprašanje.
Sori, sem mislil, da je ostalo jasno. Torej, doslej so to storitev ponujale samo (para)državne termoelektrarne. Zdaj se je prvič pojavila konkurenca, ki je 1)zasebna in 2)ni elektrarna.

V članku, ki sem ti ga polinkal, sem zapisal, da Slovenija potrebuje 60 megavatov sekundarne rezerve. Iz tega sklepam, da so klasični ponudniki obdržali večji del posla.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2816199

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[hocevarb]
> [pobalin]
> > [hocevarb]
> > To je prvič, da je vstopil v to dejavnost privatni plejer
>
> Jasno, zato to ni dogovor na moje vprašanje.

Sori, sem mislil, da je ostalo jasno. Torej, doslej so to storitev ponujale samo (para)državne termoelektrarne. Zdaj se je prvič pojavila konkurenca, ki je 1)zasebna in 2)ni elektrarna.
Ja, zato me zanima kaj več o omenjeni avkciji ELESa. Ker zgodba se začne z njo. Novi plejer pa prihaja z neko novo paradigmo, a ne prihaja čisto brez izkušenj/zvez v energetiki. Če se ne motim, je bil Bernard zaposlen v elektroenergetiki, ko je munlajtal s postavljanjem satelitskih anten. Potem se je šel kabelsko TV, pri čemer se je najbrž še kdaj srečal s štromarji (vkopani kablovodi pa to), potem pa je helikoidno frčal in snemal za daljnovodarje.

Zato se mi zdi, da je moje vprašanje kako je ta privatnik lahko prišel v orto državni kurnik. Firma konec leta 2018 ni imela nobenega zaposlenega, nič prometa, nobenih referenc. Je na avkciji zmagala samo z najnižjo ceno? Ali s tehnologijo, ki ni dovolj poznana, da bi se državne firme ukvarjale z njo.
V članku, ki sem ti ga polinkal, sem zapisal, da Slovenija potrebuje 60 megavatov sekundarne rezerve. Iz tega sklepam, da so klasični ponudniki obdržali večji del posla.
Najbrž bi bila norost, če ne bi. Če imajo zmogljivosti/opremo, je to treba unovčiti. Sicer je pa ta članek iz leta 2017, zato je lahko potreba še kaj večja, če so vmes dodali nove solarne in vetrne vire.
comteo sporočil: 664
Na aukcijo se lahko prijavijo vsi, ki lahko ponudijo storitev. Zmaga najugodnejši. Nižja cena vpliva tudi na končno ceno energije v vtičnicah. Zato pozdravljamo vstop novih igralcev na trg sekundarne regulacije.

Strani: 1