Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[hocevarb]
To je prvič, da je vstopil v to dejavnost privatni plejer
Jasno, zato to ni dogovor na moje vprašanje.
Toliko so pripravljeni povedati za zdaj. Na veliko število vprašanj še nismo dobili odgovora, razlog je po mojem razumevanju dejstvo, da poslovni model še razvijajo. Sčasoma bomo marsikaj več vedeli.
Hja, če si kaj vprašal in ostal brez odgovora, to napiši, da ne bomo pobalini mislili, da še spraševati ne znaš/smeš. In da boš naslednjič morda dobil kakšen odgovor več. Namesto slik Tesel, ki smo jih več kot dovolj videli že drugje, raje slikaj tiste Mišmaševe miške, ki razvijajo umetno inteligenco za ta projekt.
Vabim pa te na Dneve energetikov, kjer bomo izvedeli več. Kot sem napisal: Roman Bernard bo med predavatelji na letošnji konferenci Dnevi energetikov, ki bodo 21. in 22. aprila.
dnevi-energetikov.si/
Hvala, veri najs traj. :-)
Sekundarno regulacijo sem v grobem opisal večkrat, na primer tu:
oe.finance.si/886039...ljivi-viri
Hvala, to je pa zame poučen članek.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2816195

Strani: 1

BorutHocevar sporočil: 1.534
[pobalin]
> [hocevarb]
> To je prvič, da je vstopil v to dejavnost privatni plejer

Jasno, zato to ni dogovor na moje vprašanje.
Sori, sem mislil, da je ostalo jasno. Torej, doslej so to storitev ponujale samo (para)državne termoelektrarne. Zdaj se je prvič pojavila konkurenca, ki je 1)zasebna in 2)ni elektrarna.

V članku, ki sem ti ga polinkal, sem zapisal, da Slovenija potrebuje 60 megavatov sekundarne rezerve. Iz tega sklepam, da so klasični ponudniki obdržali večji del posla.

Strani: 1