Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[bc123a]
Narobe je, da se taksna stvar znajde v Financah kot nek velik dosezek, kar kaze na to da ne znajo selekcionirati robe ki jo dobivajo od raznih PR feederjev.
Ah... Narobe je to, da na drugih fakultetah ne promovirajo dosežkov svojih študentov tako kot DOBA.

Pred časom sem razmišljal, kako bi predstavljal magistrske in doktorske dosežke študentov. Bi jih z veseljem, a sem ugotovil, da mi preprosto manjka časa. Če bi še od koga dobil tako predstavitev, kot jo je poslala DOBA, bi jo z veseljem objavil.

Kaj naj bi po vašem naredil včeraj, ko so z Dobe poslali material? Naj bi ga vrgel v koš, ker elektrofaks ne predstavlja svojih študentov?

Morda pa bo včerajšnja predstavitev spodbudila še kakšne fakse...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2812817

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[hocevarb]

Pred časom sem razmišljal, kako bi predstavljal magistrske in doktorske dosežke študentov. Bi jih z veseljem, a sem ugotovil, da mi preprosto manjka časa. Če bi še od koga dobil tako predstavitev, kot jo je poslala DOBA, bi jo z veseljem objavil.
www.tromba.si

Sicer ni videti zelo živo.
mrgapo sporočil: 45
Tle se strinjam tale objava ni nič vredna. Najprej ni rešil ničesar revolucionarnega. Takih diplomskih je na polno.
Kot drugo naj se v teh objavah pove malce več o rešitvi. Se pripne povezavo na diplomsko delo (ponavadi so diplomska dela javna last). Doda naj se kontakt od avtorja (email). In naj se napiše kaj je tako posebnega na rešitvi katera tehnologija je uporabljena.
Članek izgleda kot zastonj reklama za Dobo in pomojem bi morala biti označena kot oglasno sporočilo.
bc123a sporočil: 48.253
[hocevarb]
> [bc123a]
> Narobe je, da se taksna stvar znajde v Financah kot nek velik dosezek, kar kaze na to da ne znajo selekcionirati robe ki jo dobivajo od raznih PR feederjev.

Ah... Narobe je to, da na drugih fakultetah ne promovirajo dosežkov svojih študentov tako kot DOBA.
Narobe je, da znanost karkoli "promovira". Ta kuga ko se znanost poskusa priblizati laikom se je hudo prevec razpasla. Znanost ima svoje standarde in kaksnokoli piarovstvo s strani raziskovalnih institucij po moje sluzi temu, da se izsiljuje za javni denar mimo ustaljenih poti, ki vkljucujejo peer review.

Napredki v znanosti so majhni, in stanejo veliko. Dejansko znanost na enoto vlozenega denarja vedno manj napreduje, ker je pac tezka. Enostavne stvari smo resili desetletja nazaj. Vpletanje laicne javnosti v to, kar znanost dela, klice po tem, da laiki povsem narobe razumejo kaj je javnost naredila. Ker ce bi jim realno prikazali, bi javnost samo zazehala in se vprasala "a zato smo dali 100.000 EUR". Ja za to ste dali 100.000 EUR, ker so pac zadeve svinjsko drage, kaj vam ni jasno?

S solstvom je podobno. Jebes drzavo, kjer se morajo tehniski faksi na trepalnice metati in prositi studente, naj za bozjo voljo studirajo pri njih, namesto tam, kjer je brezposelne delovne sile itak prevec, in stojijo v vrstah za sluzbe, in jokajo o prekarstvu.

Strani: 1