Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Davek na kapitalske dobičke - stroški nakupa in prodaje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

blink sporočil: 3.523
[alain]
Torej se po novem ustvarjena izguba lahko prenasa tudi v naslednja leta...kdo bi si mislil, da bodo celo kaj zivljenskega naredili. Po drugi strani pa gledam na edavki in durs.si se vedno pise, da izguba zmanjsuje davcno osnovo le znotraj leta. Kaj je torej pravilno?
Kolikor vidim tukaj: www.uradni-list.si/g...19-01-2929

so v 97. členu ZDoh-2V spremenili zgolj tale odstavek:

V 97. členu se v prvem odstavku na koncu doda besedilo, ki se glasi: »Kadar je razlika med vrednostjo kapitala ob odsvojitvi in vrednostjo kapitala ob pridobitvi pozitivna, je davčna osnova razlika, zmanjšana za normirane stroške, povezane s pridobitvijo in odsvojitvijo kapitala. Normirani stroški, povezani s pridobitvijo in odsvojitvijo kapitala, se priznajo največ v višini, ki ne sme preseči nižjega od:
1. seštevka 1% od nabavne vrednosti kapitala in 1% od vrednosti kapitala ob odsvojitvi, ali
2. pozitivne razlike med vrednostjo kapitala ob odsvojitvi in vrednostjo kapitala ob pridobitvi.«.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2808391

Strani: 1

alno sporočil: 6
čas vnosa: 19.12.19 18:38
Ali to pomeni, da po novem ne morem več delati stroškov z nakopom in prodajo, kot sem to lahko počel do sedaj npr. kupil sem točke sklada MM KD in jih prodal, vstopnih in izstopnih stroškov dejansko ni bilo, dobička tudi ni bilo, sem pa lahko te stroške prikazal in sem posledično plačeval manj davka na dobiček?

Strani: 1