Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Je trenutno smiselno investirati v S&P 500 ETF?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

poopmezajebava sporočil: 1.470
[Borza] Tema: Je trenutno smiselno investirati v S&P 500 ETF?
[#2794592] 19.09.19 14:08 · odgovor na: lemming2080 (#2794588)
Odgovori   +    2
Mifid II je vseevropska zadeva - ec.europa.eu/info/la...4-65-eu_en

Če si kupil SPY US (kar sem jaz mislil, da si vzel), potem to ni dovoljena naložba. Če si pa kupil kaj drugega, kot ti je že črt nakazal, potem pa morda lahko gre čez.

Po mojih info se tudi v Sloveniji določene zadeve še da dobiti, ne vem pa kakšna je praksa enkrat, ko ugotovijo, da to ni dopustno.

Še kratek komentar glede preferenc - osebno bi brez kančka dvoma danes raje kupil KRKG kot ETF na S&P500.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2794592

Strani: 1

lemming2080 sporočil: 54
OK, hvala za link. Jaz mislim, da je vse, kar ima oznako UCITS (ec.europa.eu/info/bu...-funds_en) neproblematično. V končni fazi tudi Degiro ne bi prodajal nedovoljenih produktov. Multimilijonskemu in internacionalnemu brokerju je vedno v interesu biti 100% skladen s pravili.

V SLO pa nisem nikoli imel trgovalnega računa, ga niti ne bom. Stroški so abnormalni, še posebej za sklade (4%? WTF?). V preteklosti sem uporabljal Firstrade (discount broker) za US delnice, ampak ne oni in nihče drug, ki je US-based, ne jemlje več strank iz EU (vsaj iz Slovenije ne).

Glede KRKG - ne vem, se nisem niti malo poglobil, ampak če bi vložil pred petimi leti, bi bil sedaj v minusu (brez dividend). Se mi zdi zelo nenavadno za blue-chip, glede na to, da je zadnjih 5 let bilo epskih za donose in gospodarsko rast.

Strani: 1